Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co to jest supplemental heating w A4 B8?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam tak jak w temacie. Opcja miesci sie w MMI opcja Car. Do wyboru jest auto lub off.

Tzn domyslam sie ze to jest dodatkowe ogrzewanie ale jak tego uzywac? lub jak to dziala?

Edytowane przez lukpie

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Nagrzewnica elektryczna. W instrukcji obsługi opisane jest działanie.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Nagrzewnica elektryczna. Pisze w instrukcji obsługi.

zdazylem edytowac przed Twoja odpowiedzia:) tzn tyle to ja wiem tylko o co w tym chodzi?

Opublikowano

Instrukcję obsługi masz?

Opublikowano
  • Autor
3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Instrukcję obsługi masz?

Zaraz zobacze bo nie jestem pewien:)

Opublikowano

Tak w skrócie, jest to nagrzewnica elektryczna, czyli dodatkowe ogrzewania powietrza z kratek wentylacyjnych. Ma na celu szybciej nagrzać w kabinie, zanim silnik osiągnie temp. roboczą. W MMI są 2 możliwości wyboru, auto oraz deaktywacja. Po ustawieniu na auto, nagrzewnica zostaje automatycznie aktywowana, gdy temp. zewnętrzna spadnie poniżej 10°C. W nagrzewnicy są 2 stopnie grzania. Sterownik aktywuje automatycznie stopień pierwszy lub oba, w zależności od temp. zewnętrznej.

Opublikowano
  • Autor
1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Tak w skrócie, jest to nagrzewnica elektryczna, czyli dodatkowe ogrzewania powietrza z kratek wentylacyjnych. Ma na celu szybciej nagrzać w kabinie, zanim silnik osiągnie temp. roboczą. W MMI są 2 możliwości wyboru, auto oraz deaktywacja. Po ustawieniu na auto, nagrzewnica zostaje automatycznie aktywowana, gdy temp. zewnętrzna spadnie poniżej 10°C. W nagrzewnicy są 2 stopnie grzania. Sterownik aktywuje automatycznie stopień pierwszy lub oba, w zależności od temp. zewnętrznej.

Dziekuje slicznie za wyjasnienie. Instrukcje mam jakas pobrana z internetu i chyba nie jest zbyt dokladna jesli chodzi o moj samochod. W sensie jesli czytalem o tej nagrzewnicy przed chwila to wedlug tej instrukcji powinienem miec opcje wlaczania z kluczyka a na kluczyku nie mam takiego przycisku. Zreszta wiele tam sie nie zgadza wiec sadze ze jest to jakas ogolna instrukcja lub po prostu nie do mojego modelu.

 

Wracajac do tematu. To co napisales tlumaczylo by to ze jak raz poszedlem do samochodu po nocy to na masce pojawil sie roztopiony snieg jakby ktos odpalal wlasnie samochod i troche sie zdziwilem:) w tej instukcji wyczytalem ze jest opcja zeby ustawic czasowo kiedy ma sie to wlaczac. Czy to jest prawda? np moge ustawic ja sobie zeby wlaczalo sie np 2x dziennie o jakiejs tam porze?? Pytam bo wlasnie nie wiem czy to co jest w tej instrukcji tyczy sie mojego samochodu czy moze u mnie jest tylko opcja auto i sie wlacza samo jak wyjasniles wlasnie?

Opublikowano
  • Rozwiązanie

To o czym piszesz, to co innego, mianowaicie ogrzewanie postojowe (Webasto), którego Ty nie masz, dlatego nie masz pilota oraz opcji ustawienia daty i czasu na załączenie się ogrzewania postojowego.

Ty masz u siebie zwykłą nagrzewnicę elektryczną, której nie da się aktywować przy zgaszonym zapłonie/silniku. Ona pracuje tylko przy włączonym zapłonie/silniku i nie da się nią sterować, gdyż o jej załączeniu lub deaktywacji decyduje sterownik automatycznie, na podstawie temp.zewnętrznej.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

To o czym piszesz, to co innego, mianowaicie ogrzewanie postojowe (Webasto), którego Ty nie masz, dlatego nie masz pilota oraz opcji ustawienia daty i czasu na załączenie się ogrzewania postojowego.

Ty masz u siebie zwykłą nagrzewnicę elektryczną, której nie da się aktywować przy zgaszonym zapłonie/silniku. Ona pracuje tylko przy włączonym zapłonie/silniku i nie da się nią sterować, gdyż o jej załączeniu lub deaktywacji decyduje sterownik automatycznie, na podstawie temp.zewnętrznej.

hmm to ciekawe dlaczego mialem roztopiony snieg na masce w sensie wlasnie jakby od ciepla z pod maski.. gdzie samochod stal pare godzin:D no pewnie sie tego nie dowiem ale dzieki za pomoc:)

Opublikowano
2 minut temu, lukpie napisał(a):

hmm to ciekawe dlaczego mialem roztopiony snieg na masce w sensie wlasnie jakby od ciepla z pod maski..

Silnik oddaje ciepło przez kilka godzin

Opublikowano
16 minut temu, franekv6 napisał(a):

Silnik oddaje ciepło przez kilka godzin

Dokładnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.