Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w silniku 3.0 ASN w A4 B6


dawid1998

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem w audi 3.0 asn z gazem, jakieś dziwne stuki w silniku od strony pasażera, takie metaliczne cykanie, przy wcisnieciu gazu cykanie przyspiesza, dodam że czasem szarpnie na zimnym przy dodawaniu gazu ale tylko przez chwilę później chodzi dobrze żadnych błędów nie ma i nie odczułem żeby straciło na mocy. Pomóżcie mam nadzieję że to nic poważnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Instalacja gazowa do przeglądu, na benzynie jest to samo?

Instalacja gazowa miała przegląd z miesiąc temu i wszystko było dobrze, na benzynie i na gazie jest to samo, mogę dodać nagranie tego cykania jeśli to coś pomoże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj to nagranie, co tam za instalacja jest i co było w ramach przeglądu robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Langista napisał(a):

To daj to nagranie, co tam za instalacja jest i co było w ramach przeglądu robione?

Tu masz nagranie i jaka instalacja jest zrobiona, na przeglądzie były wymiany filtrów sprawdzanie reduktora i coś tam gościu patrzył parametry na kompie ja się w ogóle na tym nie znam

IMG_0636.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie na zimnym to może być źle wystrojona mapa gazu, co do odgłosów, brzmi jakby z głowicami coś się działo. Ile km na gazie zrobiony ma ten silnik i ile ogólnie? Odma sprawna? Kiedy ostatnio olej wymieniany i jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Langista napisał(a):

Szarpanie na zimnym to może być źle wystrojona mapa gazu, co do odgłosów, brzmi jakby z głowicami coś się działo. Ile km na gazie zrobiony ma ten silnik i ile ogólnie? Odma sprawna? Kiedy ostatnio olej wymieniany i jaki?

Z głowicami to co to może być popychacze zaworowe czy co? 
Na gazie zrobił około 60 tys. km

Ogólnie ma 260 tys. niecałe

Olej wymieniany też z miesiąc temu co przegląd gazu, 5w40, shell helix hx7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taki przebieg to głowice powinny być w porządku, chyba że ktoś upalał bez rozgrzania. Ogólnie powinien tam być 5W30, nie ma potrzeby stosować W40. Kompresja na cylindrach do sprawdzenia, może być któryś zawór wypalony i wpadł już w gniazdo, przez to stuka, albo szklanka pęknięta. Zawór wyjdzie przy teście kompresji, lub już przy teście szczelności zaworów, całej reszty można się dowiedzieć dopiero po demontażu pokryw. Na żadnym z cylindrów nie ma problemów z wypadaniem zapłonu? 

 

Można jeszcze zdjąć pasek osprzętu i spróbować na chwilę odpalić, powinien sobie te kilka sekund dać radę aby wyeliminować osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki do wymiany, przy okazji trzeba wymienić rozrząd i wałki rozrządu, jak byś może miał wałeczki na sprzedaż to jestem zainteresowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż te wałki, wierzyć mi się nie chce że są do wymiany. Szklanki ok ale żeby wałki już do wymiany były to niezła sieczka musiała by być.

 

Robisz sam czy mechanik?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik, kumpel z klasy. Mam tylko takie zdj ale powiedział że reszta wygląda podobnie 

IMG_0639.jpeg

IMG_0640.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde ale kaszka.. wałków nie mam, mam całą głowice po splanowaniu i sprawdzeniu szczelności zaworów. Masz tak na obu głowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną, od strony pasażera, od roku stoi zapakowana i czeka na kupca 😅 żeby z czystym sumieniem ją sprzedać musiał bym rozpakować i sprawdzić czy rdza się nie wprowadziła ale w miarę tłusto ją olejem do montażu silników zabezpieczyłem 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

650 

ALLEGROLOKALNIE.PL

Kup teraz: Głowica 3.0 ASN A4 B6/A6 C6/ A8 D2 za 650,00 zł i odbierz w mieście Lubliniec. Szybko i bezpiecznie w najlepszym miejscu dla lokalnych Allegrowiczów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...