Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwie różne przednie lampy Q5 FY


Heinsenberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Q5 FY 2.0 TFSI z USA. W aucie jest jedna przednia lampa EU druga USA, ta z EU ma moduł EU kupiony w Polsce nowy fabryczny jako zamiennik. Światła mijania działają, natomiast komputer jej nie wykrywa, nie działa kierunek i dzienne LED. 
 

pytanie czy można to jakoś przerobić w takim zestawieniu czy trzeba mieć z przodu dwie lampy EU lub dwie USA? 
 

niestety „fachowiec” który miał mi to ogarnąć mówił że da się spokojnie zrobić ale potem przestał odbierać telefony. Zostałem z dwiema różnymi lampami i z poważną rozterką co dalej. 
 

zwracam się do was z nadzieją że podpowiecie najlepsze rozwiązanie. 
będę bardzo wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sterownik lampy jest nowy fabrycznie to prawdopodobnie brakuje mu parametryzacji. Możliwe, że ten który montował Ci ten sterownik takiej parametryzacji nie wykonał. Sterownikowi brakuje najprawdopodobniej zestawu danych. Przydałby się pełny auto-scan z auta, jak taki masz to go tu wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczny flash sterownika lampy, komplet musi składać się z takich samych lamp, albo dwie usa albo dwie eu, inaczej nie będzie to działac prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli sterownik lampy jest nowy fabrycznie to prawdopodobnie brakuje mu parametryzacji. Możliwe, że ten który montował Ci ten sterownik takiej parametryzacji nie wykonał. Sterownikowi brakuje najprawdopodobniej zestawu danych. Przydałby się pełny auto-scan z auta, jak taki masz to go tu wrzuć.

Nie mam jak zrobić. Gość zajmujący się tym mówi że muszą być albo dwie EU albo dwie USA. Właśnie chodzi o to że osoba zajmująca się tym mianowicie adaptowała przerobione tylne lampy miała błąd w VCP jak chciał usunąć błędy z lamp przednich. Więc tutaj chyba będę musiał kupić drugą EU i jechać na parametryzacje. Gdyby ktoś był zainteresowany lampą USA Q5 dajcie znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...