Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet poziomu oleju do A4 B9 1.4 TFSI 150KM


rbielejec

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś podjął się tematu zakupienia miarki poziomu oleju do Audi A4 B9 1.4 TFSI 150KM???

Jeśli tak to poproszę o wszelkie informację. Dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mogę Cię kolego prosić o zdjęcie tej miarki i silnika jak masz ją zamontowaną.  Pozdrawiam. Robert. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Przesyłam zdjęcia bagnetu o którym mówiłem. Jest to taki uniwersalny bagnet do sprawdzania poziomu oleju z allegro za 50 zł. Dołączona do niego jest tabelka z opisem ustawień i odczytów dla różnych silników w AUDI. Mój to 1.4 TFSI CVNA

Korek należało ustawić na pozycję 31. Wówczas odczyt to 0 minimum a 22 to maximum. (poziom oleju na miarce dolnej). U mnie przy stanie oleju pokazywanym przez komputer jako max to 20. Przy czym robiłem tak że jak komp pokazywał jedną kreskę (słupek) mniej to dolewałem aż pokazał max (weszło około 200 ml). I na takim poziomie jest zrobiony pomiar.

 

Jestem tu nowy więc nie wiem czy już o tym nie było i czy o takie informacje chodzi. Nie wiem też czy tak należy dołączać zdjęcia itp.

 

Jak coś to proszę o uwagi :)

K

 

bagnet korek .JPG

bagnet miarka.JPG

bagnet pomiar.JPG

bagnet w silniku.JPG

Bagnet widok ogolny.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za info i fotki. Bardziej myślałem o miarce do tego silnika w oryginale. ale widzę że jakiś to ciężki temat do zgryzienia. nigdzie nie można do tego silnika takiej miarki kupić. Pozdrawiam. Może jeszcze ktoś się odezwie w tej sprawie i coś jeszcze podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca wiem czy taka miarka w ogóle istnieje. Tzn czy zamiast korka można mieć bagnet i normalnie z nim jeździć. Też jestem ciekaw, bo bym sobie taką sprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...