Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampa matrix led - 8W9.945.094 - problem


kordil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po umyciu lampy dostała się woda i kierunkowskaz nie świecił w lampie bagaznika. Postanowiłem wyjąć lampę i usunąć wodę, o ile led przez chwilę działał po podłączeniu padła już cała lampa led, kierunkowskaz delikatnie swieci..

Udostępniam błąd, który się teraz zaczął  pojawiac.( 2 błąd miałem jakis czas) Jest to błąd od samej lampy, czy wtyczkę mogłem uszkodzić w ten sposób ?? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Sa to lampy dokładane z halogenow. Screenshot_20240207-231728.thumb.jpg.5cd31b2f50d9d7b2280ff6ea5da0890b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błędy nie mają nic wspólnego z tylną lampą.

Podepnij auto pod urządzenie diagnostyczne a nie zabawkę i wrzuć protokół diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla jasności nie ma czegoś takiego jak tylne lampy matrix.

Matrix to funkcja "wycinania" pojazdów i dotyczy przednich lamp.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wrzuciłem błąd z urządzenia, które posiadam i który wyskoczył po zaprzestaniu działania. Opis jednoznaczanie mówi o lampie prawy tyl. Ok podjadę do mechanika żeby zczytal błędy czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze diagnoza i zasilanie tylnych lamp znajduje się w sterowniku komfortu (46) a nie w sterowniku BCM1 (09).

Po drugie błąd w sterowniku BCM1 (09), który masz w tym sterowniku zapisany, dotyczy prawej przedniej lampy światła do jazdy dziennej i postojowej (to ten sam pasek LED).

Po trzecie zalana lampa nadaje się do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz zauważyłem że z przodu z prawej strony swiatlo do jazdy dziennej led przerywa, nie pali.. możliwe w takim wypadku że to nie kwestia lampy tylko sterownika BCM1. Inny urządzenie diagnostyczne jest w stanę to zweryfikować ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 problemy, które nie są powiązane ze sobą.

1. Zalaną tylną lampę.

2. Niedziałający LED w przedniej lampie.

O ile z tyłu wystarczy wymiana lampy, tak z przodu należy sprawdzić gdzie  leży przyczyna. Być może lampa, być może moduł LED znajdujący się na lampie. Sterownik BCM1 raczej nie.

 

VCDS w każdym razie ma więcej możliwości niż to, czym sczytywałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...