Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z poszarpywaniem silnika 1.9TDI w A4 B6


Andrzej06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją a4b6. Kod silnika to AVB 1,9tdi 101 koni. Przebieg to prawie 500 tysięcy kilometrów. Problem polega na tym że gdy silnik jest częściowo rozgrzany to na biegu jałowym występują poszarpywania. Z odpalaniem nie ma problemu czy to zimny czy rozgrzany silnik. Najbardziej poszarpuje gdy samochód postoi i temperatura częściowo spadnie. Podczas mrozów niewielkich do -4 stopni ( mieszkam w Belgii to większych tu nie ma ) potrafił po przerwie w jeździe i odpaleniu zgasnąć. Objawy były wtedy też o wiele mocniejsze. Dodam że od około 3 miesięcy przeważa tu pogoda deszczowa. Sprawdziłem skrzynkę z przekaźnikami w podszybiu i jest sucho. Bolce przekaźników czyste. Sprawdziłem też komputerem podczas poszarpywania i komputer nie wykazuje żadnych błędów silnika. Sprawdziłem też wtryski i ich kąt nachylenia i wszystko w normie tak jak powinno być. Wymieniłem filtr paliwa i powietrza. Rok temu mieniałem pompę vacum na nową. Wiem że na odległość niewiele można pomóc ale może ktoś spotkał się już z takim problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie spotkał się z takimi objawami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj logi zgodnie z zaleceniami w dziale diagnostyki diesla. Przy tym przebiegu już szklanki (popychacze hydrauliczne) mogą być zużyte i będą dawać takie objawy, również uszczelnienia wtrysków mogą zacząć puszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...