Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znikający tryb Audi drive select w A4 B9


danny892

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Na VC na lewym zegarze pod oznaczeniem aktualnego biegu wyświetla się wybrany tryb jazdy.

Czy to normalne że napis np. Comfort czasami znika..??

Nie zauważyłem żadnych reguł.. Po prostu podczas jazdy zniknie na 1-2 sekundy aby zaraz się pojawić.

Również inne dziwne działanie: W przypadku zmiany z Comfort na Dynamic.. Zdarza się, że po jakimś czasie tryb sam zmieni się z powrotem na domyślny Comfort..

Dzisiaj przeliczyłem na światłach z trybu Comfort na dynamic oraz skrzynie na S. I też tryb za moment wrócił na comfort. Skrzynia natomiast została na S. 🤔🤔🤔

Ktoś? Coś?

Edytowane przez danny892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 11:26, danny892 napisał(a):

Czy to normalne że napis np. Comfort czasami znika..??

Nie normalne.

Musisz zacząć od podstaw diagnozy i podłączyć auto pod komputer, sczytać błędy ze sterowników. Wszystko inne to wróżenie.

 

Było coś robione przy aucie?  Zmiana kodowań, adaptacji czy jakieś aktualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 11:22, Muskel1 napisał(a):

Nie normalne.

Musisz zacząć od podstaw diagnozy i podłączyć auto pod komputer, sczytać błędy ze sterowników. Wszystko inne to wróżenie.

 

Było coś robione przy aucie?  Zmiana kodowań, adaptacji czy jakieś aktualizacje?

Dzięki Muskel za odpowiedź..

Czasami pojawia się błąd oświetlenia- jednak wszystko działa normalnie.

Jeśli chodzi o błędy to co jakiś czas wskakują, prawie zawsze naraz- 19-Interfejs diagnostyczny magistrali danych; 46-cenralny moduł systemu komfort; 8B- układ regulacji odstępu od poprzednika. - wszystko z opisem- brak komunikacji lub zanik komunikacji.. 🙈

Jednak przy tych błędach wszystko działa poprawnie.

Jedyne co udało mi się ostatnio zauważyć, to że po kilku mrugnięciach trybu jazdy- wyskoczył mi bład oświetlenia. A na OBD zaraz sprawdziłem o były wszystkie powyższe błędy.

 

Jeśli chodzi o kodowanie to sam uruchomiłem tylko test zegarów przez OBD Eleven. Żadnych innych operacji.

Używam głownie do podglądania DPFa i błędów.

Wrzucę później zrzuty tych błędów.

 

Edytowane przez danny892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było coś robione przy aucie? Naprawy, kodowania czy aktualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, danny892 napisał(a):

Jeśli chodzi o kodowanie to sam uruchomiłem tylko test zegarów przez OBD Eleven.

W jaki sposób? Używając "gotowca" czy na piechotę zmieniając samemu kodowanie w bajcie 1?

 

Czy te błędy i zachowanie Audi Drive Select zawsze występowały czy pojawiły się dopiero po uruchomieniu testu zegarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

W jaki sposób? Używając "gotowca" czy na piechotę zmieniając samemu kodowanie w bajcie 1?

 

Czy te błędy i zachowanie Audi Drive Select zawsze występowały czy pojawiły się dopiero po uruchomieniu testu zegarów?

Test zegarów z gotowca- jak to w OBD Eleven.

Ale te błędy pojawiały się już przed tą zmianą... Samochód kupiłem w styczniu ale od jakiegoś czasu zacząłem się temu przyglądać właśnie..

Tylko jak wpadnie błąd oświetlenia samochodu to na liczniku pojawia się komunikat i ikona trójąta ostrzegawczego, te pozostałe nic nie generują, widać je dopiero po podłaczeniu do OBD.

Kasuje błąd i wszystko gra..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...