Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem oraz pracą na benzynie w A4 B5 1.8 ADR


blud

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

piszę post ponieważ mam problem z moim 1.8adr PB + LPG. 

Kiedy temperatura na dworze jest poniżej 15'C auto odpala prawie dobrze (trzeba go kręcić około 6sekund). Odpala zimny jak i ciepły. Natomiast jak temperatura powyżej 15'C na dworze to ciepłego silnika już nie odpalę. Na LPG awaryjnie odpala bez problemu i ładnie pracuje. Trzyma obroty. Dodam, że na PB go muli przy małych obrotach, dodając gazu jakby go dusiło.

W samochodzie wymieniona cewka, świece, przewody, przepływka na używaną Ori (zamiennik też był, bez zmian), przepustnica, czujnik położenia wału korbowego, czujnik temperatury. Dolot sprawdzony brak nieszczelności. Ostatnio zmieniłem ECU ponieważ był błąd pamięci EPROM. 

Byłem także u gazownika, który ustawiał dawki itd. (nie bardzo się znam).

Niestety wszystko na marne i kiedy mamy pogodę problem powrócił. 

Dodam, że ostatnio na VAGU pokazywało błąd: 00561 - Mixture Adaptation 12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded.

Proszę o rady co może powodować takie objawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że dawki ustawił, jak może gaz puszczać albo sam sterownik gazu może zakłócać pracę ECU. Zakręć butlę z gazem i wyjeździj do końca co masz w przewodach. Masz błąd z mieszanki czyli albo jednak gdzieś masz lewe powietrze, albo czujniki felernej założyłeś. Dla pewności - czujniki jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki test z zakręconą butlą robiłem, bez zmian. Czujniki wymieniał mechanik, nie pamiętam jakie firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...