Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Niebieski dym po regeneracji pompy


dzikuzkiw

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z niebieskim dymem wydobywajacym sie z wydechu. przed regeneracja pompy bylo wszystko ok a teraz w miare rozgrzewania sie silnika zaczyna coraz bardziej dymic.co to moze byc??? po wlozeniu pompy i jeżdżeniu pare dni zauwazylem ze przewód od powrotu byl scisniety i nie bylo przepływu myslalem ze to moze byc przyczyna dymienia ale po jego wymianie kopci dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski dym to przeważnie spalany olej ale i również powietrze w przewodach paliwowych, sprawdź wężyki, króćce, metalowe cybanty na przewodach i nakrętki na przewodach metalowych przy wtryskach i głowicy tłokorozdzielacza przy pompie czy dobrze dokręcone a przewody dobrze osadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało, że znajomy miał biały dym jak dwa wtrysk mu padł. Tyle, że to było w AKN.

Ale posprawdzaj jak Sztomel pisze. I podepnij Vag może coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiołem vaga i wszystko gra ale zauważyłem ubytki oleju i to dość znaczne i jeszcze coś po odkręceniu korka od wlewu oleju dmucha powietrzem pewnie musiała sie odma zatkać??? wiecie moze jakie uszczelnienie najbardziej pada po zatkaniu odmy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jakie uszczelnienie najbardziej pada po zatkaniu odmy????

lepiej się o tym nie przekonać na własnej skórze jak pójdzie uszczelniacz od strony skrzyni biegów na wale,

lepiej zabrać się za usunięcie usterki :

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55798

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...