Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kilka problemów z A4 B8 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Normalnie jest tak, że gdy masz awarię PDC, to po wrzuceniu wstecznego, lub w przypadku posiadania czujników z przodu oraz z tyłu, po aktywacji przycisku od PDC, pojawia się jeden dłuższy dźwięk i dioda na przycisku PDC miga zamiast świecić.

Opublikowano
  • Autor

No i mi właśnie gdy wrzucę wsteczny to nie uruchamia się pdc, muszę przyciskiem nacisnąć i wtedy mam ten dźwięk jeden dłuższy. 

 

A czytałem, że gdy wrzuci się wsteczny i pdc się nie uruchamia ani światła cofania nie działają to może być walnięty czujnik biegu wstecznego 

Opublikowano

Możliwe jeżeli brak reakcji.

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Możliwe jeżeli brak reakcji.

Co proponujesz pierw sprawdzić? 

Opublikowano

Musisz poszukać w rozszerzonych blokach pomiarowych w sterowniku 09 czy jest gdzieś możliwość sprawdzenia pokazywanych wartości tego czujnika. Jest to czujnik F208, zamontowany jest na skrzyni biegów ale podpięty jest do BCM1 czyli sterownika 09, wiecc myślę, że tam powinno dać sprawdzić się wartości.

 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał(a):

Musisz poszukać w rozszerzonych blokach pomiarowych w sterowniku 09 czy jest gdzieś możliwość sprawdzenia pokazywanych wartości tego czujnika. Jest to czujnik F208, zamontowany jest na skrzyni biegów ale podpięty jest do BCM1 czyli sterownika 09, wiecc myślę, że tam powinno dać sprawdzić się wartości.

 

Dziękuję. Pewnie nie wiesz który to blok? 

Opublikowano

Nie wiem który, musisz poszukać. Powinny być opisane. Sprawdź w blokach pomiarowych. W B8 BCM1 jest na protokole CAN a nie UDS, więc rozszerzone bloki pomiarowe są raczej niedostępne

 

Jeżeli dobrze widzę w etykiecie sterownika BCM1 to powino być to widoczne w bloku pomiarowym 026 okienko 3 i 4

 

026,3,Switch (F208),Gear recognition,Range: Operated/Not Oper\nSignal type: input
026,4,Switch (F208),Gear recognition,Range: Operated/Not Oper\nSignal type: CAN output

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Jeżeli dobrze widzę w etykiecie sterownika BCM1 to powino być to widoczne w bloku pomiarowym 026 okienko 3 i 4

 

026,3,Switch (F208),Gear recognition,Range: Operated/Not Oper\nSignal type: input
026,4,Switch (F208),Gear recognition,Range: Operated/Not Oper\nSignal type: CAN output

 

 

Dzięki, sprawdzę jutro. 

 

Powiedz mi proszę, gdzie kupić uszczelkę do tego czujnika ciśnienia klimatyzacji? Bo widzę, że są same czujniki bez uszczelek. 

Opublikowano

W ASO

Opublikowano
  • Autor
W dniu 5.06.2024 o 21:38, Muskel1 napisał(a):

W ASO

Mieszkam w okolicach Jeleniej Góry i tu chyba nie ma ASO ?

 

Mam tylko taką nalepkę na czujniki, pod naklejką nie ma nic.. I skąd teraz wziąć numer jego ?

IMG_20240605_210706116.jpg

Opublikowano

No widzisz, masz jakiś dziadowski zamiennik nie wiadomo jakiego pochodzenia i to może być problemem. Dokładnie z tego właśnie powodu czujnik ten musisz kupić tylko i wyłącznie oryginalny z ASO. Już tyle razy miałem przypadki, że nowe czujniki zamienniki podawały złe wartości, że od lat czujniki stosuję tylko orginalne, i to wszelakiego rodzaju. Każdemu proponuję postępować tak samo. 

Numer czujnika to 4H0959126 numer o-ringu to 7H0820896. Skoro nie masz u siebie ASO to napisz do kolegi @_małyTM_ to ogarnie Ci nowy oryginalny z ASO wysyłkowo.

 

Zobacz tutaj. Dzisiaj podpinałem Golfa 7.5 z manualną skrzynią biegów i sprawdzałem wskazania czujnika biegów. Jest tam co prawda sterownik BCM1 na protokole UDS, a nie jak u Ciebie na CAN, ale reakcja na wbicie wstecznego jest widoczna.

Screenshot (17).png

Screenshot (18).png

Screenshot (19).png

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Wsteczny wrzucony i takie wartości. Wyrzucam, wrzucam, bez reakcji. Dobrze sprawdziłem? 

IMG_20240606_183213135.jpg

IMG_20240606_182919658.jpg

Opublikowano

Wygląda jakby czujnik padł lub wiązka/wtyczka.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wygląda jakby czujnik padł lub wiązka/wtyczka.

 

Wiesz może gdzie ten czujnik jest dokładnie? 

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Muskel1 napisał(a):

 

 

Jak wjadę na podnośnik to będę go widzieć? 

Opublikowano

Jest schowany, tak jak widać na załączonych rysunkach.

Opublikowano
  • Autor

Mógłbyś mi proszę zaznaczyć? Bo nie widzę tego 

Opublikowano

Trzeba porozbierać trochę u spodu skrzyni, między innymi odkręcić dolny uchwyt skrzyni i opuścić skrzynię o max, 8 cm.

 

Screenshot (388).png

Opublikowano
  • Autor

Czyli patrząc od dołu, czujnik jest u góry? 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.