Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony S4 b7


Monti
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez dayd_4,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed wyborem opon do S4 b7.

Felga 18x8.

Zastanawiam się nad oponami Toyo Proxes Sport 2 245/40 R18 97 Y XL, ZR.

Zależy mi bardziej na prowadzeniu niż wyglądzie dlatego 245/40 ze względu na nośność.

Jeżeli macie jakieś propozycję to proszę o przedstawienie. 

@dayd_4 Może pomożesz? 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2024 o 12:04, monthrey12 napisał(a):

Cześć, stoję przed wyborem opon do S4 b7.

Felga 18x8.

Zastanawiam się nad oponami Toyo Proxes Sport 2 245/40 R18 97 Y XL, ZR.

Zależy mi bardziej na prowadzeniu niż wyglądzie dlatego 245/40 ze względu na nośność.

Jeżeli macie jakieś propozycję to proszę o przedstawienie. 

@dayd_4 Może pomożesz? 😁 

Nie no 245/40R18 to będziesz miał "balon", to prowadzenie będzie żadne, zwłaszcza na feldze 8J. Absolutnie nie idź w tą stronę.

Przy 8 calowej feldze nic bym nie kombinował. 225/40R18 tak chyba zaleca producent i tak bym zostawił. Ewentualnie (tak jak ja miałem) 235/40R18 - też dopuszczony rozmiar przez producenta, troszkę wygodniej, ale też dobrze auto się prowadzi, nie będzie jeszcze zbyt "gumowe".

245/40 będzie duuużo większą oponą (obwód koła). No i za szeroką na 8 cali, rozleje się na feldze i auto będzie stabilne jak Polonez.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dayd_4 napisał(a):

Nie no 245/40R18 to będziesz miał "balon", to prowadzenie będzie żadne, zwłaszcza na feldze 8J. Absolutnie nie idź w tą stronę.

Przy 8 calowej feldze nic bym nie kombinował. 225/40R18 tak chyba zaleca producent i tak bym zostawił. Ewentualnie (tak jak ja miałem) 235/40R18 - też dopuszczony rozmiar przez producenta, troszkę wygodniej, ale też dobrze auto się prowadzi, nie będzie jeszcze zbyt "gumowe".

245/40 będzie duuużo większą oponą (obwód koła). No i za szeroką na 8 cali, rozleje się na feldze i auto będzie stabilne jak Polonez.

Pozdr!

 

Cześć, dzięki za odpowiedź. Grzegorz przy sprzedaży mówił, że jeździł na 245/40/18 i prowadził się za***iście 😁. Nawet przesłał mi zdjęcia opon😃. Czyli nie iść w 245 tylko kupić normalnie 235/40. 

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monthrey12 napisał(a):

 

Cześć, dzięki za odpowiedź. Grzegorz przy sprzedaży mówił, że jeździł na 245/40/18 i prowadził się za***iście 😁. Nawet przesłał mi zdjęcia opon😃. Czyli nie iść w 245 tylko kupić normalnie 235/40. 

Sprawdź sobie najlepiej jaka jest specyfikacja producenta. Może 245/40 jest dopuszczalne w Esce. Z tego co kojarzę, to trochę "duże" były te opony, a Jożin coś chyba na wyrost tam ubrał. A to Ty jesteś nowym nabywcą?? To Gratuluję. Fajna furka. Sporo wspomnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dayd_4 napisał(a):

Sprawdź sobie najlepiej jaka jest specyfikacja producenta. Może 245/40 jest dopuszczalne w Esce. Z tego co kojarzę, to trochę "duże" były te opony, a Jożin coś chyba na wyrost tam ubrał. A to Ty jesteś nowym nabywcą?? To Gratuluję. Fajna furka. Sporo wspomnień.

Tak jest, kupiłem i działam 😉. Plany są i teraz je powoli realizuje. Dlatego pytam o opony, na tabliczce jest 235/40. A jakiej firmy? Te toyo będą okej? 

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to temat rzeka. Opowiem Ci historię:guma:.

Zanim kupiliśmy tą Eskę, chłop nas tak przewiózł, że chyba do końca życia tego nie zapomnę. Sytuacja miała miejsce na Słowacji, Jożin z Bażin przyjechał po nas Maserati, a na podwórku miał jeszcze jakieś Ferrari, itp. fury, więc wzbudzał zaufanie - raczej świadomy kierowca. Jedziemy na jazdę próbną S4 DTM:naughty: Na takim ślimaku kilkupasmowym, gdzieś tam, na tej Słowacji, dosłownie to był taki nawrót 180 stopni - zbliżamy się dosyć szybko do tego ślimaka, normalny ruch miejski, jakieś auta dookoła, jak to na obwodnicy - dojeżdżamy do tego nawrotu, i normalnie tutaj każdy zaczął by hamować i tego właśnie się spodziewaliśmy z @HOLMATRO,a Jożin zamiast na hamulec, to gaz w podłogę, Eska bokiem, ja mordą przykleiłem się do szyby - przeciążenie boczne było jak w samolocie, lubię szybko jeździć i nie pierwszy raz wpadałem szybko w zakręt, ale tym razem myślałem, że to już będzie koniec:wtf:, a Jożin - w japonkach z uśmiechem na twarzy, elegancko, bez żadnej walki, delikatnie skręcił kierownicą w lewo i przeciągnął Eskę:quattro: lekkim uślizgiem przez cały ten łuk. Ależ to musiało wyglądać z zewnątrz!!!!!!!!! Byłem pod niesamowitym wrażeniem, co potrafi ten konkretnie napęd z Rsa... i opony... A dlaczego o tym piszę? Bo właśnie to były TOYO...

 

Osobiście nie preferuję japońskich opon, bo są dosyć twarde. Na swoim Audi miałem kilka modeli opon, w ciągu tych 7 lat eksploatacji, w tym 2 sezony Yokohama Advan Sport 101. Ostatecznie zakończyłem testy na Pirelli PZERO (w normalnym rozmiarze, bez żadnych naciągów!!) i byłem mega zadowolony:good:, fajnie kleiły. Teraz szwagier @HOLMATROdo Boxstera też sobie je kupił i bardzo jest zadowolony z przyczepności. Ja z kolei w swoim Boxsterze mam obecnie Continentale i kompletnie nie kleją. Osobiście, do każdego swojego samochodu, jak tylko będę musiał zmienić opony, będę zakładał Pirelli PZERO. Do mojego stylu jazdy i moich aut, uważam że są najlepszym kompromisem.

Ogólnie to bardzo rozległy temat, bo opony trzeba dobrać do wagi auta, stylu jazdy, dróg, warunków pogodowych, itp. itd. Jakiej opony byś nie wybrał, to zawsze będzie to jakiś kompromis.

Ale co ten Jożin wtedy na tych TOYO odstawił, to będę pamiętał do końca życia..:thumbup::wtf::hi:

Pozdr:hi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dayd_4 napisał(a):

 

Pozdr:hi:

Dokładnego modelu pewnie nie pamiętasz? 😁 No i z tego co wiem wtedy miał 245/40 założone 🧐

Edytowane przez monthrey12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Godzinę temu, monthrey12 napisał(a):

Dokładnego modelu pewnie nie pamiętasz? 😁 No i z tego co wiem wtedy miał 245/40 założone 🧐

Tak, na pewno miał za duże opony. Nie pamiętam modelu. Na pewno były to opony kierunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dayd_4 napisał(a):

Tak, na pewno miał za duże opony. Nie pamiętam modelu. Na pewno były to opony kierunkowe.

To kupuje 235/40/18, dzięki za podpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...