Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opony S4 b7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, stoję przed wyborem opon do S4 b7.

Felga 18x8.

Zastanawiam się nad oponami Toyo Proxes Sport 2 245/40 R18 97 Y XL, ZR.

Zależy mi bardziej na prowadzeniu niż wyglądzie dlatego 245/40 ze względu na nośność.

Jeżeli macie jakieś propozycję to proszę o przedstawienie. 

@dayd_4 Może pomożesz? ? 

Rozwiązane przez dayd_4

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano
W dniu 6.06.2024 o 12:04, monthrey12 napisał(a):

Cześć, stoję przed wyborem opon do S4 b7.

Felga 18x8.

Zastanawiam się nad oponami Toyo Proxes Sport 2 245/40 R18 97 Y XL, ZR.

Zależy mi bardziej na prowadzeniu niż wyglądzie dlatego 245/40 ze względu na nośność.

Jeżeli macie jakieś propozycję to proszę o przedstawienie. 

@dayd_4 Może pomożesz? ? 

Nie no 245/40R18 to będziesz miał "balon", to prowadzenie będzie żadne, zwłaszcza na feldze 8J. Absolutnie nie idź w tą stronę.

Przy 8 calowej feldze nic bym nie kombinował. 225/40R18 tak chyba zaleca producent i tak bym zostawił. Ewentualnie (tak jak ja miałem) 235/40R18 - też dopuszczony rozmiar przez producenta, troszkę wygodniej, ale też dobrze auto się prowadzi, nie będzie jeszcze zbyt "gumowe".

245/40 będzie duuużo większą oponą (obwód koła). No i za szeroką na 8 cali, rozleje się na feldze i auto będzie stabilne jak Polonez.

Pozdr!

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, dayd_4 napisał(a):

Nie no 245/40R18 to będziesz miał "balon", to prowadzenie będzie żadne, zwłaszcza na feldze 8J. Absolutnie nie idź w tą stronę.

Przy 8 calowej feldze nic bym nie kombinował. 225/40R18 tak chyba zaleca producent i tak bym zostawił. Ewentualnie (tak jak ja miałem) 235/40R18 - też dopuszczony rozmiar przez producenta, troszkę wygodniej, ale też dobrze auto się prowadzi, nie będzie jeszcze zbyt "gumowe".

245/40 będzie duuużo większą oponą (obwód koła). No i za szeroką na 8 cali, rozleje się na feldze i auto będzie stabilne jak Polonez.

Pozdr!

 

Cześć, dzięki za odpowiedź. Grzegorz przy sprzedaży mówił, że jeździł na 245/40/18 i prowadził się za***iście ?. Nawet przesłał mi zdjęcia opon?. Czyli nie iść w 245 tylko kupić normalnie 235/40. 

Edytowane przez monthrey12

Opublikowano
1 godzinę temu, monthrey12 napisał(a):

 

Cześć, dzięki za odpowiedź. Grzegorz przy sprzedaży mówił, że jeździł na 245/40/18 i prowadził się za***iście ?. Nawet przesłał mi zdjęcia opon?. Czyli nie iść w 245 tylko kupić normalnie 235/40. 

Sprawdź sobie najlepiej jaka jest specyfikacja producenta. Może 245/40 jest dopuszczalne w Esce. Z tego co kojarzę, to trochę "duże" były te opony, a Jożin coś chyba na wyrost tam ubrał. A to Ty jesteś nowym nabywcą?? To Gratuluję. Fajna furka. Sporo wspomnień.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, dayd_4 napisał(a):

Sprawdź sobie najlepiej jaka jest specyfikacja producenta. Może 245/40 jest dopuszczalne w Esce. Z tego co kojarzę, to trochę "duże" były te opony, a Jożin coś chyba na wyrost tam ubrał. A to Ty jesteś nowym nabywcą?? To Gratuluję. Fajna furka. Sporo wspomnień.

Tak jest, kupiłem i działam ?. Plany są i teraz je powoli realizuje. Dlatego pytam o opony, na tabliczce jest 235/40. A jakiej firmy? Te toyo będą okej? 

Edytowane przez monthrey12

Opublikowano

Opony to temat rzeka. Opowiem Ci historię:guma:.

Zanim kupiliśmy tą Eskę, chłop nas tak przewiózł, że chyba do końca życia tego nie zapomnę. Sytuacja miała miejsce na Słowacji, Jożin z Bażin przyjechał po nas Maserati, a na podwórku miał jeszcze jakieś Ferrari, itp. fury, więc wzbudzał zaufanie - raczej świadomy kierowca. Jedziemy na jazdę próbną S4 DTM:naughty: Na takim ślimaku kilkupasmowym, gdzieś tam, na tej Słowacji, dosłownie to był taki nawrót 180 stopni - zbliżamy się dosyć szybko do tego ślimaka, normalny ruch miejski, jakieś auta dookoła, jak to na obwodnicy - dojeżdżamy do tego nawrotu, i normalnie tutaj każdy zaczął by hamować i tego właśnie się spodziewaliśmy z @HOLMATRO,a Jożin zamiast na hamulec, to gaz w podłogę, Eska bokiem, ja mordą przykleiłem się do szyby - przeciążenie boczne było jak w samolocie, lubię szybko jeździć i nie pierwszy raz wpadałem szybko w zakręt, ale tym razem myślałem, że to już będzie koniec:wtf:, a Jożin - w japonkach z uśmiechem na twarzy, elegancko, bez żadnej walki, delikatnie skręcił kierownicą w lewo i przeciągnął Eskę:quattro: lekkim uślizgiem przez cały ten łuk. Ależ to musiało wyglądać z zewnątrz!!!!!!!!! Byłem pod niesamowitym wrażeniem, co potrafi ten konkretnie napęd z Rsa... i opony... A dlaczego o tym piszę? Bo właśnie to były TOYO...

 

Osobiście nie preferuję japońskich opon, bo są dosyć twarde. Na swoim Audi miałem kilka modeli opon, w ciągu tych 7 lat eksploatacji, w tym 2 sezony Yokohama Advan Sport 101. Ostatecznie zakończyłem testy na Pirelli PZERO (w normalnym rozmiarze, bez żadnych naciągów!!) i byłem mega zadowolony:good:, fajnie kleiły. Teraz szwagier @HOLMATROdo Boxstera też sobie je kupił i bardzo jest zadowolony z przyczepności. Ja z kolei w swoim Boxsterze mam obecnie Continentale i kompletnie nie kleją. Osobiście, do każdego swojego samochodu, jak tylko będę musiał zmienić opony, będę zakładał Pirelli PZERO. Do mojego stylu jazdy i moich aut, uważam że są najlepszym kompromisem.

Ogólnie to bardzo rozległy temat, bo opony trzeba dobrać do wagi auta, stylu jazdy, dróg, warunków pogodowych, itp. itd. Jakiej opony byś nie wybrał, to zawsze będzie to jakiś kompromis.

Ale co ten Jożin wtedy na tych TOYO odstawił, to będę pamiętał do końca życia..:thumbup::wtf::hi:

Pozdr:hi:

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, dayd_4 napisał(a):

 

Pozdr:hi:

Dokładnego modelu pewnie nie pamiętasz? ? No i z tego co wiem wtedy miał 245/40 założone ?

Edytowane przez monthrey12

Opublikowano
  • Rozwiązanie
Godzinę temu, monthrey12 napisał(a):

Dokładnego modelu pewnie nie pamiętasz? ? No i z tego co wiem wtedy miał 245/40 założone ?

Tak, na pewno miał za duże opony. Nie pamiętam modelu. Na pewno były to opony kierunkowe.

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, dayd_4 napisał(a):

Tak, na pewno miał za duże opony. Nie pamiętam modelu. Na pewno były to opony kierunkowe.

To kupuje 235/40/18, dzięki za podpowiedzi .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.