Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dziwny odgłos z okolic turba

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam z dnia na dzień bez żadnych objawów pojawiły się dziwne odgłosy z okolicy turbosprężarki. Dodam, że wydaję mi się iż mam otępiałe hamulce. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale dzień wcześniej wymienialiśmy miskę olejową. Czyli odkrecalismy stabilizator, kompresor klimy, poduszki silnika i unosilismy silnik i luzowalismy trochę sanki.  Dziś pojawiły się odgłosy jak ja filmiku. 

Sprawdziłem takie rzeczy jak;

błędy: nie ma żadnych, 

logi dynamiczne: wszystko w normie z tego co wiem, trzyma praktycznie w całym zakresie zadane, pompuje do 1,5b około. Delikatnie turbo przeladowuje ale minimalnie w pewnym zakresie obrotów ale robiłem dawno temu logi i było tak samo, samochód po chipie od ponad 10lat. 

nie kopci ani na postoju ani podczas jazdy,

sprawdzalem podciśnienie na wyjściu z vacum, robi od razu podcisnienie i je trzyma.

sprawdzałem geometrię strzykawką , lata sobie delikatnie i trzyma,

sprawdzałem węże od vacum do zaworka n75 i do turbiny: szczelne i drożne,

ściągnęłem wąż z dolotu by sprawdzić czy nie ma tam rzeki oleju, wąż delikatnie upocony olejem, po przechyleniu nic nie kapie także nie specjalnego,

Teraz uwaga dźwięk zanika jak odepne podciśnienie gruszki... w wyższym zakresie obrotów nie słyszę tego a na postoju wystarczy dać delikatnie gazu 1200 obr i już pojawia się dziwny dźwięk.

Nie sprawdzałem tylko wirnika od turbo.

ktoś podpowie co sprawdzić jeszcze lub miał podobny problem? pozdrawiam :(

 Wrzucam filmik:

https://youtube.com/shorts/-QEzxDYyVeo?si=4GBeZv6JTLKDPHl3

 

 

Edytowane przez kubicv10

Opublikowano

Jak dla mnie to dźwięk łożyska lub wirnik.

Edytowane przez P.Wiśnia

Opublikowano
  • Autor

możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Tzn czy to zużycie eksploatacyjne ?( stało się to nagle)

Czy coś mogło mieć bezpośredni wpływ podczas wymiany miski olejowej?

mogło coś wpaść? i czy to groźne dla silnika czy można jeszcze chwilę z tym jeździć do czadu naprawy 2tyg? 

pozdrawiam 

 

Opublikowano

Ja sobie mogę gdybać i wymyślać.

 

Czy to zużycie eksploatacyjne? być może

Coś mogło wpaść? zawsze mogło, w oleju by się nie dostało z miski bo filtr.

Czy to groźne? zależy co się popsuło

 

Sprawdź luz na wirniku i rurki olejowe.

Opublikowano
  • Autor

nie dobrze. sprawdzę ale pewnie póki co odepne podciśnienie od turba i wokół komina jak będzie trzeba objeździe te 2tyg. ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.