Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki silnik do nowego A4 B9 Allroad


kingwlodas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Bardzo mocno "noszę się z zamiarem" spełnienia mojego marzenia a więc zakupu nowego AUDI A4 allroad quattro. Jedyną "zagwozdkę" jaką aktualnie mam jest wybór odpowiedniego silnika. Mam do wyboru benzynę 45 TFSI 265km oraz diesla 40 TDI 204 km. Nie ukrywam że "trochę" jeżdżę autem (ok. 30 tys./rok) przeważnie długie trasy więc czynnik ekonomiczny ma również znaczenie, dlatego też początkowo rozważałem zakup diesla, niemniej jednak słysząc o problemach z tymi jednostkami mam coraz więcej wątpliwości.

Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami i doradźcie, który silnik wybrać.

Pozdrawiam 

Edytowane przez kingwlodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wazne dla Ciebie jest oszczednosc na paliwie to raczej wybor pada na TDI. 

Wnioskuje ze masz zamiar kupno w miare nowego, wiec mysle ze nie masz sie czego obawiac.

Ja natomiast mam benzyne i jestem zadowolny, pewnie ze nie pali tyle co diesel, za to jest w moim odczuciu bardziej komfortowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam również silnik benzynowy jak Kolega Koalakm 2.0 TFSI 252KM Ogólnie silnik paliwożerny, dużo zależy od prawej nogi. Chociaż pragnę zauważyć, że w trasie przy normalnej jeździe nie ma tragedii, ze spalaniem. Minus na trasy mały zbiornik. Dynamikę benzyny można porównać do 3.0TDI które nie jest sprzedawane w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...