Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Wymiana lamp z USA na EU - czy może być problem ?


wozniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

Aktualnie poważnie się zastanawiam nad kupnem B7 2.0 TFSI Manual. Problem polega na tym, że większość tych aut jest sprowadzana z USA. To jak wiadomo automatycznie powoduje problem z lampami. Jako, że tak naprawdę takie pytanie nigdy na forum nie padło (ja przynajmniej nie byłem w stanie znaleźć) więc...

Wiadomo że trzeba wymienić wszystkie lampy...zadzwoniłem do kilku serwisów Audi i "fachowcy" nie byli mi w stanie powiedzieć ile to może kosztować a nawet czy to się wogóle da zrobić !!! Powoływali się na problemy z przekodowaniem i wiązkami...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów przeprowadzał taką kompletną operację??

No i oczywiście jaki może być tego koszt...i gdzie to można dobrze zrobić.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema większego problemu,malik zmieniał u siebie,najlepiej zapytaj go.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59523.0.html;msg638192;highlight=lampy#msg638192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema większego problemu,malik zmieniał u siebie,najlepiej zapytaj go.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t59523.0.html;msg638192;highlight=lampy#msg638192

Dzięki wielkie,

Ale wygląda na to, że malik wymieniał tylko lampy tylnie...z nimi wiem, że nie ma problemu. Ale co z przednimi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on miał xenony,więc nie musiał zmieniać,jeżeli trafisz na auto z xenonami,to nie będziesz miał problemu,jak nie,to wymienisz na europejskie,można je kupić za jakieś 500zł,ale na twoim miejscu wolałbym dołożyć i zmienić od razu na xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba masz rację...jak wymieniać to wymieniać :)

Jeszcze jedna sprawa...słyszałem, że w autach ze stanów jest problem ze światłem przeciwmgielnym...znaczy się, że go nie ma. Rozumiem, że lampy z homologacją europejską posiadają to światło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... słyszałem, że w autach ze stanów jest problem ze światłem przeciwmgielnym...znaczy się, że go nie ma.

W autach amerykańskich: dodge, ford, chrysler itd. Audi nawet na rynek amerykański ma normalne światła przeciwmgielne.

Moim zdaniem powinieneś olać wogóle wymianę świateł. Znam wiele osób, które jeździ na czerwonych kierunkach i nikt się ich nidy nie czepiał.

Ja wymieniłem ale teraz pewnie bym olał temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wozniaq mam pytanko?

po co chcesz wymieniać lampy w modelu z usa??? kto ci kazał to zrobić? czy wymieniasz bo sobie tak chcesz??? Ja jestem już właścicielem czwartej audi z usa, sprowadziłem kilka audi dla znajomych i ani ja ani moi koledzy nie wymieniali lamp. Więc po co chcesz to zrobić?????

co do przeciwmgielnych: są w każdej audi!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wozniaq mam pytanko?

po co chcesz wymieniać lampy w modelu z usa??? kto ci kazał to zrobić? czy wymieniasz bo sobie tak chcesz??? Ja jestem już właścicielem czwartej audi z usa, sprowadziłem kilka audi dla znajomych i ani ja ani moi koledzy nie wymieniali lamp. Więc po co chcesz to zrobić?????

co do przeciwmgielnych: są w każdej audi!!!!

A może dlatego, że nie nie mają europejskiej homologacji?? np. czerwone kierunki...

A może coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się po to, by nie mieć problemów z policją i na okresowych przeglądach. To chyba wystarczający powód. Ja też wymieniałem (co prawda mam B6), elektrycznych i mechanicznych problemów nie ma żadnych. Lampy USA nie dość, że nie mają formalnej homologacji na UE, to jeszcze inaczej swiecą: prosto. Lampy europejskie świecą asymetrycznie w prawo oświetlając w ten sposób pobocze. Ja wiem, że Polska to taki dziwny kraj, że i diagnosta przymknie oko, a i policjant nie każdy się przyczepi. Wystarczy jednak, że raz trafisz na takiego co się przyczepi to i manadat dostaniesz, dowód rejestracyjny oddasz i będziesz musiał i tak lampy zmienić. Pomijam już kwestie wyglądu lamp amerykańskich, sprawa gustu. Mnie się nie podobają świecące kierunki. Taka choinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podobają świecące kierunki. Taka choinka.

nie musisz wymieniać lamp, żeby nie świciły Ci kierunki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nawet są auta europejskie, które mają świecące obrysy (BMW, Volvo). Ale tu chodzi o sprawy podstawowe: dopuszczenie lamp do ruchu w Europie.

A przy okazji: zanim wymieniłem przednie lampy próbowałem wyłączyć Vagiem świecące kierunki. Wg instrukcji z forum. Bez powodzenia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wyłączyć Vagiem świecące kierunki. Wg instrukcji z forum. Bez powodzenia niestety.

a jak probowales?w B6 to 5 minut vagiem :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie pamiętam, musialbym rzucić okiem na ściągę. Ale to nie jedyna rzecz, którą Vagiem ustawiałem, więc to nie tak że nie wiem jak to robić. Po prostu kierunki nie reagowały na zmianę kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... przestawiasz światła na europejskie i e-cody gasną. Minuta roboty VAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorię to ja znam. W praktyce było z tym gorzej, kierunki nie reagowały na kodowanie. Inne ustawienia bez problemu wprowadzałem, ale chyba odbiegamy od tematu. Lampy mam od dawna europejskie, więc problem dla mnie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie lampy kodujesz tylko ich sterownik, którego i tak przecież nie wymieniłeś. Zresztą nieważne. Już po temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiem, że sterownik. W każdym razie efekt był żaden. Może dlatego, że moja A4 to jeden z ostatnich egzemplarzy B6 i coś już zamieszali, bo wtedy już robili B7. Mój jest rocznik 2005, czyli w EU już robili B7, ale na Stany produkowano wciąż B6. Tak samo jest z kolejnymi modelami: gdy w EU już sprzedawano B8, na USA ciągle tłuczono B7. W efekcie można na aukcjach spotkać B6 z 2005 a B7 z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wozniaq mam pytanko?

po co chcesz wymieniać lampy w modelu z usa??? kto ci kazał to zrobić? czy wymieniasz bo sobie tak chcesz??? Ja jestem już właścicielem czwartej audi z usa, sprowadziłem kilka audi dla znajomych i ani ja ani moi koledzy nie wymieniali lamp. Więc po co chcesz to zrobić?????

co do przeciwmgielnych: są w każdej audi!!!!

No to się dowiesz kolego przy pierwszym dzwonie jak będzie cwany sprawca to ci zarzuci że go np. oślepiłeś światłami (jeśli będzie ciemno) lub że nie widział twojego kierunku bo czerwony lub że poprostu auto nie spełnia wymogów technicznych zgodnie z polskimi przepisami drogowymi więc nie powinno się poruszać po drogach publicznych co w efekcie będzie wodą na młyn dla ubezpieczyciela który nie wypłaci ci odszkdowania z powodu nie dopełnienia obowiązku wyposażenia auta w homologowane lampy a nie wspomnę o problemach jakie możesz mieć przy zwykłej kontroli drogowej gdzie może przednich lamp ci nie zauważą że nie mają światło/cienia ale czerwony kierunek Ci od razu wyłapie i może się okazać że laweta lub pomoc drogowa i zabrany dowód do czasu wymiany lamp i jeszcze może mieć problemy ten "znajomy" diagnosta co Ci przegląd podbił bo nie mógł tego zrobić (oczywiście tlumaczenie jest że na przeglądzie lampy były OK :wink4:.

Założenie zwykłych lamp to żaden problem jedynie z tego co pamiętam to chyba amerykańce nie mają regulacji wys. świateł (ale głowy za to w audi nie daję miałem tak w saab-ie 9-3 06') to samo tyczy się Xenonów więcej problemów z instalacją od samopoziomowania ale rozśmieszyła mnie ta wypowiedź ze w audi nie wiedzą czy to się da zrobić i ile by to kosztowało. To jeszcze raz potwierdza jacy tam pracują fachowcy. Ja nie uwazam się za magika w tych sprawach a w swojej A6 C6 założyłem kompletną instalację Xenon jak w ori instalacji (komputer samopoziomowania LWR) i nie było z tym większych problemów jak ktoś ma tylko ELSE i potrafi czytać schematy elektryczne to da sobie z tym na pewno radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...