Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd 131096 w sterowniku telematyki SOS Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam następujący problem, samochód kilka dni stał nieużywany w garażu, wsiadam i zastałem błąd sos, po skanowaniu mam tylko następujący błąd na sterowniku Telematyki. Dodam, że wszystko działa, Audi łączy się z systemem alarmowym, osoba w centrali alarmowej bez problemu lokalizuje pojazd. Błędu nie mogę wykasować. Zapala się od dwóch dni za każdym razem jak uruchamiam samochód. Pacjent A4 b9 2.0d 2020 Lift.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc 

IMG_5975.jpeg

Opublikowano
  • Autor

Mały update, zauważyłem jeszcze jeden błąd, czy jedno z drugim może być powiązane, dodam, że system działa jak należy, nie ma problemu z lokalizacją i połączeniem. Każdorazowo pali się błąd na VC

IMG_5986.jpeg

Opublikowano

Wrzucamy zawsze pełny auto-scan w formie pliku .txt a nie zdjęcia.

Opublikowano
  • Autor

Bardzo przepraszam, pierwszy mój post na grupie. Na ten moment nie mam możliwości jeszcze raz podpiąć się pod auto żeby pobrać plik. Czy na podstawie tych informacji jesteś coś w stanie podpowiedzieć? 

Opublikowano

Błąd w BCM1 spowodowany jest spalonym bezpiecznikiem od gniazd 12V.

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd w BCM1 spowodowany jest spalonym bezpiecznikiem od gniazd 12V.

Tak też myślałem,  bardzo dziękuję a czy uważasz że to może być powiązane z błędem telematyki. O ile błąd bezpiecznika kasuje i on odrazu wraca to błąd telematyki w ogóle się nie kasuje. Jak wszedł 22.08 tak cały czas widnieje, a tak jak pisałem po wciśnięciu SOS samochód normalnie kontaktuje się z centralą i poprawnie podaje swoją lokalizację 

Opublikowano

Nie jest powiązane z błedem SOS.

 

Tu masz informacje dotyczące błędu SOS.

TPI 2059528.pdf

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję bardzo za informację, jest jakieś światełko w tunelu… w środę podjadę do ASO z tym biuletynem może uda się zrestartować/zauktualizować tą telematykę. Kilku fachowców stwierdziło że przy takim błędzie sterownik jest już całkowicie do wyrzucenia i mogą zaproponować nowy z montażem w cenie +-2500/3000 tys zł 

Opublikowano

Jeżeli aktualizacja nic nie da to pewnie tylko wymiana.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 2.09.2024 o 06:17, Lukasz7792 napisał(a):

Witam mam następujący problem, samochód kilka dni stał nieużywany w garażu, wsiadam i zastałem błąd sos, po skanowaniu mam tylko następujący błąd na sterowniku Telematyki. Dodam, że wszystko działa, Audi łączy się z systemem alarmowym, osoba w centrali alarmowej bez problemu lokalizuje pojazd. Błędu nie mogę wykasować. Zapala się od dwóch dni za każdym razem jak uruchamiam samochód. Pacjent A4 b9 2.0d 2020 Lift.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc 

IMG_5975.jpeg

Udało Ci się w pozbyć tego błędu? Mam to samo i nic nie działa więc aktualnie czekam na wizytę w ASO chyba, że masz jakiś sprawdzony sposób nie za miliony monet?

Edytowane przez Dota

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Hej. Miałem tożsamy przypadek. Po pojawieniu się tego błędy nic nie dawało dzwonienie do Audi o zdalne wyłączenie błędu oraz VCDS nie potrafił wykasować tego błędu. Byłem juz zdecydowany na wysłanie sterownika do jakiegoś gościa z OLX, który oferuje odblokowanie modułów SOS za które chce 500 zł ale całe szczęście że sąsiad powiedział mi że możemy spróbować wykasować to OBDeleven i odziwo udało się i wszystko wróciło do normy. Reasumując rozwiązaniem powyższego problemu jest wykasowanie błędu NIE VCDS tylko OBDeleven ob ODIS. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.