Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wysokie spalanie Audi A4 B8 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zauważyłem w swojej Audi 2.0 tdi 143 km, że pomimo iż komputer wskazuje na średnie spalanie 6-6,5 l/100km to realne spalanie wynosi 10-11 l. Sprawdziłem to tankując do pełna i następnie po zrobieniu 100 km znowu do pełna . W aucie lały dwa wtryski, wymieniłem wszystkie na regenerowane, palił się błąd dpf(był zapchany) usunąłem dpf i zrobiłem chip , moc auta wzrosła o 20 km, diagnostyk powiedział iż normą jest + 30 km ale że u mnie są jakieś problemy z przepływem powietrza . Przepływomierz nie wykazuje żadnych oznak aby był zepsuty. Pomimo wszystkich zabiegów auto nadal pali w okolicach 10l + kopci na czarno przy większym gazie. Pytanie brzmi czy turbo może być przyczyną całego zamieszania i rozwiązaniem mojego problemu ? 

 

Opublikowano
3 godziny temu, byrek1337 napisał(a):

Witam, zauważyłem w swojej Audi 2.0 tdi 143 km, że pomimo iż komputer wskazuje na średnie spalanie 6-6,5 l/100km to realne spalanie wynosi 10-11 l. Sprawdziłem to tankując do pełna i następnie po zrobieniu 100 km znowu do pełna . W aucie lały dwa wtryski, wymieniłem wszystkie na regenerowane, palił się błąd dpf(był zapchany) usunąłem dpf i zrobiłem chip , moc auta wzrosła o 20 km, diagnostyk powiedział iż normą jest + 30 km ale że u mnie są jakieś problemy z przepływem powietrza . Przepływomierz nie wykazuje żadnych oznak aby był zepsuty. Pomimo wszystkich zabiegów auto nadal pali w okolicach 10l + kopci na czarno przy większym gazie. Pytanie brzmi czy turbo może być przyczyną całego zamieszania i rozwiązaniem mojego problemu ? 

 

Brak dpf leją ci wtryski jeżeli kopci na czarno za bogata mieszanka lub ktos co wycinał dpf zrobil to dobrzę ??? wyprogramował wszystko ???

Edytowane przez Silver3833

Opublikowano
  • Autor

Tak wyprogramowany dpf i egr . Dpf i wyprogramowanie robione w poleconym wysoko ocenianym miejscu . Czy próbować wymieniać wtryski na które mam nadal gwarancję czy szukać gdzieś indziej 

Opublikowano

Szukaj lepiej innego tunera/fachowca, który wykona prawidłową diagnostykę i wskaże problem.

Tak poza tym b8 w 2.0 tdi wcale nie są szczególnie oszczędne. Ja jestem strasznie rozczarowany spalaniem i czytając opinie nawet tu na forum to wychodzi, że ten typ tak ma. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Szczerzę fizyki nie oszukasz cos leje skoro czarny dym wtryski moję podejrzenię zakład co regenerował je wtryski co robił tzn kompletna regeneracja czy jak ? Też będac autetnycznym kto usuwał filtr DPF mogę prosić nazwę firmy

Edytowane przez Silver3833

Opublikowano
8 minut temu, przem8 napisał(a):

Szukaj lepiej innego tunera/fachowca, który wykona prawidłową diagnostykę i wskaże problem.

Tak poza tym b8 w 2.0 tdi wcale nie są szczególnie oszczędne. Ja jestem strasznie rozczarowany spalaniem i czytając opinie nawet tu na forum to wychodzi, że ten typ tak ma. 

Ile pali twoj bo u mnię przed remontem palił 7 litrów na 100km średnie spalanię koło 8 litrów cykl mieszany to dużo a mapa 185 km 

Opublikowano

U mnie tez po mapie, bo kupiłem auto i okazalo się, że miało skopany soft w Holandii i trzeba było poprawić.

Średnie spalanie przy emeryckiej jeździe pół na pół trasa z małym miastem to 7-7,5l.

Dzisiaj jechałem do zakopca i wyszło jakies 6,5l przy jeździe na tempomacie 120-130 km/h. 

Przy takiej pedalskiej jeździe moje byłe, stare a4 b6 1.8t q paliło 7l benzyny w trasie więc gdzie ta oszczędność i ekologia?

Mam jeszcze a3 8p w 2.0tdi i ile bym nie chłostał to średnie nie przekroczyło 6,5l.

Wydawać by się mogło, że im nowszy silnik to bardziej ekonomiczny, guzik prawda.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
2 minuty temu, przem8 napisał(a):

U mnie tez po mapie, bo kupiłem auto i okazalo się, że miało skopany soft w Holandii i trzeba było poprawić.

Średnie spalanie przy emeryckiej jeździe pół na pół trasa z małym miastem to 7-7,5l.

Dzisiaj jechałem do zakopca i wyszło jakies 6,5l przy jeździe na tempomacie 120-130 km/h. 

Przy takiej pedalskiej jeździe moje byłe, stare a4 b6 1.8t q paliło 7l w trasie więc gdzie ta oszczędność i ekologia?

Mam jeszcze a3 8p w 2.0tdi i ile bym nie chłostał to średnie nie przekroczyło 6,5l.

Wydawać by się mogło, że im nowszy silnik to bardziej ekonomiczny, guzik prawda.

Ja tez nie bede sie o ekologii wypowiadał lecz 2.0 tdi naprawdę dużo nie pali 

Edytowane przez Silver3833

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.