Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Kompresor nie chłodzi


remix1212

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym ze klima nie działa.

Autko kupilem zima, cały czas swiecił przycisk ECON, myślałem ze poprostu trzeba nabić gaz, tak tez zrobiłem.

Przyciskiem ECON mozna teraz operowac, ale klima dalej nie chłodzi,

podpiałem sie wiec pod kompa, jedyny błąd jaki sie wyswietlił to czujnik ciśnienia, skasowałem, podpiałem ponownie za jakiś czas i pusto - żadnych błedow.

sprawdziłem rownierz napiecie jakie przychodzi do sprzegiełka kompresora - 10V.

podpiołem rownierz sprzegiełko kompresora bezposrednio do akumulatora, na wył silniku slychac ze "klika" wiec odpaliłem silnik i dalej nic...

co najgorsze nawet obroty nie spadaja jak właczam klime.

ostatnia rzecz jaka mi przychodzi na mysl to wymiana kompresora, jeden z mechanikow upiera sie przy czujniku cisnienia - ale komp nie pokazuje tego bledu po napełnieniu.

czy ktos ma jakiś pomysł, bo wiadomo kompresor to duzy wydatek.

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy filterek w tej metalowej rurce nie jest zapchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra , jakim ty przyciskiem włączasz klime???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo tryb ECON nie włącza klimy ( sprężarki), tylko tryb AUTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECon to tryb ekonomiczny, czyli kompresor nie chodzi ciagle.przycisk auto utrzymuje stala temp w kabinie kontrolujac wszystkie czujniki. z auto wył temp nawiewu jest taka jaka ustawiłes na wyswietlaczu.

W zadnej z tych konfiguracji z auto czy bez nawet nawiew przedniej szyby nie daje zimnego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem oczywiście , i byłem przekonany i jestem w sumie dalej, że przy trybie ECON kompresor jest wyłączany.

Sprawdziłbym jeszcze szczelność układu?? Wygląda to tak jakby było za mało gazu i kompresor nie zostaje włączony, nawet pomimo tego że napełniałeś , to mogł najzwyczajniej spi...tolić , tylko to mi teraz przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECon to tryb ekonomiczny, czyli kompresor nie chodzi ciagle.przycisk auto utrzymuje stala temp w kabinie kontrolujac wszystkie czujniki. z auto wył temp nawiewu jest taka jaka ustawiłes na wyswietlaczu.

W zadnej z tych konfiguracji z auto czy bez nawet nawiew przedniej szyby nie daje zimnego powietrza.

tu masz dobrze rozpisane jeśli chodzi o tryb ECON

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_tryb_auto_w_klimatyzacji-t30637.0.html;msg365049#msg365049

Druga sprawa to sprawdź jeszcze raz czy masz czynnik w układzie,jeśli jest to nic Cię nie będzie kosztować. Wtedy szukaj dalej usterki. Tak na marginesie to ciekaw jestem czy wogóle załącza się wentylator od klimy... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec, pierwszym razem napełniałem układ w "zwykłym" warsztacie gdzie maja maszynke do napełniania i nic wiecej nie robią (jedyna dobra zecza jest ze gość mnie nie skasował za usługe) bo i tak nie działa.

tydzien później wybrałem sie do kolejnego warsztatu, gdzie układ został wyssany i ponownie napełniony z dodatkową cieczą za ktorej pomaca widoczny jest wyciek. mechanik rownierz sprawdził błedy w komputerze, był tylko jeden ze wtyczka kompresora była rozłaczona, co jest oczywiste gdy probowałem odpalić kompresor manualnie. nastepnie sprawdzil napiecie do cewki kompresora, ok 10V i ponowna proba z zasileniem cewki prosto z bateri +12V.

zadnych zmian, klima dalej nie chlodzi.

oczywiście po wybraniu opcji Auto wentylator włacza sie na max probujac schłodzic wnetrze samochodu.

czy wentylator powinien właczac sie natychmiast po uruchomieniu klimatyzacji, i czy znajduje sie on od strony silnika i zajmuje prawa połowe chlodnicy wewnetrznej, jesli o to chodzi. to nigdy nie widziałem go właczonego, a dość czesto tam zagładam.

kolega wspominal jeszcze o jakims filtrze???

" zobacz czy filterek w tej metalowej rurce nie jest zapchany [shadow=red,left]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem dzisiaj dobrać sie do kompresora i znalazłem problem!

urwały sie ząbki od sprzegiełka i kompresor sie nie właczał.

zmienie kompresor na regenerowany, gdyż stary nie odbraca sie zbyt lekko a jakaś przyczyna połamania sie zebow musiała być.

kompresor.jpg

Dam znac czy odpali jak zmienie kompresor.

Dziekuje wszystkim za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kompresor niema cewki tylko zawór regulacyjny wydajnościowy ,to co u ciebie się stało to standardowa awaria tych sprężarek ,zrywa się aluminiowy talerzyk który jest zabezpieczeniem sprężarki lub wyrabiają sie gumki ,ale to standart w tych sprężarkach i nie podłączaj nigdy 12 v z aku do tego zaworu bo on jest sterowany niskim napięciem od 1,5 v w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem nowy. Sprowadziłem wczoraj Audi z Niemiec. Klima po drodze nie działała. Nabili w warsztacie, była pusta. Sprawdzili cisnieni - szczelna. Ale coż z tego jeżeli nie pracue i świeci się cały czas przycisk Econ. Nie da sie wyłaczyć i sprężarka sie nie włącza... Kupiłem sobie autoko i juz mina.... :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być mnóstwo...podepnij pod kompa i sprawdź błędy...Econ chroni też twój kompresor...czyli np. jak nie masz czynnika to Econ się świeci i nie da wyłączyć po to żeby nie schrzanić kompresora...sprawdź błędy najpierw.. :cool1:[br]Dopisany: 12 Czerwiec 2009, 23:52_________________________________________________ja kupiłem moja A4 i to samo Econ non stop...i co...? jak podpiąłem pod kompa pokazywał że panel klimatronika jest spieprzony...kupiłem nowy i jak podjechałem do nastepnego mechceca to chłopaki mi pokazali wycieki przy osuszaczu i przewód był walnięty też...wymieniłem i wszystko gra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...