Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Różnice między głowicami BKD a BLB


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy głowica od BKD jest taka sama jak od BLB.Wymieniłem u kolegi silnik BLB na BKD ale po odpaleniu silnika sprawdziłem poziom oleju i pokazała sie kawa z mlekiem .Nie wiem jeszcze czy to głowica czy może tylko uszczelka pod nią.Jeśli głowica to mamy z BLB jeżeli jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej sprawdź najpierw czy chłoniczka oleju jest wporządku, to najczęstsza przyczyna wody w oleju w tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie oznaczenie na głowicy 373 czy 373A tez zmieniałem różnią sie one w połączeniu z blokiem wlotami płaszcza wodnego, zauważylem to dopiero po dokładnych oględzinach tyle,ze u mnie nie miało to zadnego wplywu na uklad chlodzenia.

innym problemem jest ,ze śruba trzymająca rolke napinającą ma inny gwint w głowicy niz BLB

dokladnie nie znam z jakiego silnika jest moja 373A bo kupilem samą głowice ale róznica jest taka,ze wcześniej plyn dolewałem 2-3 razy w miesiacu a teraz od zmiany juz pół roku a G12 nie ubylo nawet na milimetr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o chłodniczce oleju ,jest ona z tego nowego silnika.Po zdjęciu miski olejowej i pokrywy klawiatury było czysto,brak oznak wody w oleju więc ją zostawiłem.Silniki stały troche na podwórku niby przykryte ale... może gdzieś naleciało wody.Cała operacja była przeprowadzona w warunkach polowych.Nie mam tu warsztatu czy garażu.Co do rolki napinającej to nie wiem o którą chodzi ,o tą co napina pasek wielorowkowy czy tą większą pośrednią od paska rozrządu.Ta od paska alternatora jest mocowana do przystawki.Ta duża pośrednia od rozrządu nie pamiętam musze sprawdzić na starym bloku.Napewno ją zmieniałem z BLB i śrube też .Wydaje mi się że też jest przykręcana do przystawki.Zobaczymy jak trochę pochodzi czy ubywa wody.Dzisiaj został odpalony i nie było już czasu na dokładne oględziny,popołudniowa zmiana w pracy przeszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...