Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki dwumas i sprzęgło do Audi A4 B7?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

 

Mam samochód Audi A4 B7 1.8T z mocą około 250 kM i 350 Nm.

Fabrycznie była skrzynia manualna 1.8T.

Zostało dołożone quattro z A4 B7 2.0 TFSI 220 kM (silnik BUL).

 

Pytanie - zakładać dwumas i sprzęgło z 2.0TFSI tak jak jest w silniku BUL?

Czy z diesla? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Wiem, że tu można założyć sprzęgło 240 mm i takie chyba będzie najlepsze?

Czy to wszystko podejdzie p&p?

 

Obecnie mam założone do tej skrzyni stary dwumas z 1.8T + sprzęgło z AWX, ale już się kończy.

Opublikowano

Zdecydowanie zakładaj z 2.0 TFSI.

Miałem ten sam dylemat bo kończyło mi się już sprzęgło fabryczne 228mm ze skrzynią 5-cio biegową.

Zrobiłem swap na skrzynię 6-tkę ze sprzęgłem 240mm i jest cacy.

Parametry silnika mam takie same, jak u Ciebie.

 

Opublikowano
8 godzin temu, Kubal2216 napisał(a):

Cześć,

 

Mam samochód Audi A4 B7 1.8T z mocą około 250 kM i 350 Nm.

Fabrycznie była skrzynia manualna 1.8T.

Zostało dołożone quattro z A4 B7 2.0 TFSI 220 kM (silnik BUL).

 

Pytanie - zakładać dwumas i sprzęgło z 2.0TFSI tak jak jest w silniku BUL?

Czy z diesla? Czy jeszcze jakoś inaczej?

Wiem, że tu można założyć sprzęgło 240 mm i takie chyba będzie najlepsze?

Czy to wszystko podejdzie p&p?

 

Obecnie mam założone do tej skrzyni stary dwumas z 1.8T + sprzęgło z AWX, ale już się kończy.

dwumas tfsi i reszta z BRD. Do przejscia na 240mm potrzebujesz rozrusznik i dystans miedzy skrzynie a silnik.

 

Opublikowano
  • Autor
46 minut temu, DivaynEays napisał(a):

dwumas tfsi i reszta z BRD. Do przejscia na 240mm potrzebujesz rozrusznik i dystans miedzy skrzynie a silnik.

 

Ok, czyli nie jest to tak jak myślałem, że po prostu montuję 240 mm i już. To może w mojej sytuacji założyć po prostu komplet z AWX (sprzęgło i dwumasa) i wtedy nie będę potrzebował nic więcej?

Opublikowano
22 godziny temu, Kubal2216 napisał(a):

Ok, czyli nie jest to tak jak myślałem, że po prostu montuję 240 mm i już. To może w mojej sytuacji założyć po prostu komplet z AWX (sprzęgło i dwumasa) i wtedy nie będę potrzebował nic więcej?

no to juz zalezy od Ciebie, aczkolwiek jak postanowisz na zostanie na 228mm to dwumas jak Twoj dobry to zostawilbym seryjny z 1.8T i na niego zestaw z AWX

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.