Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Passat 2.9 VR6 Syncro - dylemat czy sprzedać całość czy na części


matig7

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy sprzedaje Passata 2.9 VR6 Syncro z 1995roku. Auto jest bez możliwości rejestracji (mechanicznie wszystko OK). I zastanawia się czy sprzedać go w całości (ma kupca od ręki za 6tys.) Czy lepiej na części? Po szybkim przeliczeniu i dość znacznym obniżeniu cen w stosunku do allegro wychodzi około 8-9tys. za części. Wiadomo jednak, że spotkać auto z takim silnikiem jest bardzo ciężko (to nie to co 2.8) no i teraz pytanie do was - jak myślicie, czy warto bawić się w sprzedawanie samochodu na części, czy lepiej sprzedawać całość za te powiedzmy 6tys.? Może ktoś handlował czymś podobnym, rzadko spotykanym i napisze ile może trwać sprzedaż czegoś takiego na części. Poniżej link do aukcji (nie komentujcie błędów stylistycznych w jej opisie :decayed: ) Chyba, ze może ktoś jest zainteresowany to czekam na oferty :)

http://www.allegro.pl/item633158880_vw_passat_2_9_vr6_syncro_po_wypadku.html

Napiszę jeszcze przykładowe ceny ważniejszych części.

Silnik komplet 1400zł

Skrzynia 600zł

Zawieszenie przód 500zł

Zawieszenie tył + dyf. 700zł

Deska ze ścianą grodziową i 2 poduszkami 1100zł

Drzwi 100zł sztuka

Alufelgi 15' 500zł

Klapa tył 100zł

Szyby (bez przed.) 150zł

Podnośniki szyb (4) 200zł

Zderzak tył 100zł

Chłodnica z went. 120zł

Komplet tapicerki 200zł

Wydech 60zł

Blacharka cały tył + dach z relingami 500zł

Jak myślicie - udało by się to posprzedawać?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma czas i lubi sie bawic z taki pierdolami to na pewno wiecej dostanie za czesci...

ale ja bym sprzedal w calosci bo dostajesz kase i zapominasz.

a tak musisz miec gdzie to rozbierac. musisz odkrecac wszystko... ze dwie - trzy rzeczy sprzedasz od reki , z reszta bedzie sie bujal. pewnie i z rok. ciagle wystawiac aukcje, biegac na poczte , wysylac, odbierac. klocic sie z ludzmi jak cos nie spodoba sie.

ogolnie zalezy od czlwoieka. ja nawet jakbym mial dostac dwa razy tyle to wolalbym sprzedac w calosci i zapomniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie ja mu powiedziałem. Dla mnie głównym powodem przemawiającym za tym żeby sprzedać w całości jest fakt, że dostaje od razu te 6tys. i można już na coś to przeznaczyć. W przypadku sprzedaży na części co z tego, że nawet gdy uda mu się sprzedać większość to będzie to trwało kawałek czasu a te "drobne" pieniądze, które będzie dostawać za poszczególne rzeczy i tak pewnie będą szły na jakieś tam bieżące pierdoły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał "od ręki" Dokładnie tak jak pisze OLO_GDA po co sobie robić zamieszanie? I jeszcze jedno-bardzo wątpie,że uda mu się sprzedać wszystkie części-na bank coś zostanie mniej lub bardziej wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...