Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem po pozbyciu się EVAP-u w Audi A3 8L 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Mam problem w a3 8l 1.8t. Pozbyłem sie Evapu. Zaworek fizycznie wpięty, ale podciśnienie odpiete. Czy jest możliwe żeby ten zaworek n80 był w stanie ,,wyczuć,, że nie ma podciśnienia i przez to wywala cheka?

Rozwiązane przez janusz75

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

EVAP podlega diagnozie własnej jak i jest jednym z składowych tzw. "kodów gotowości"

jeśli system EVAP jest niesprawny to CHECK się zaświeci...

 

ps.

po co takie "cuda" jak odpinanie EVAP-u?..

Edytowane przez janusz75

Opublikowano
  • Autor

Jesli odpiolbym wtyczke od n80 (elektrozawor z evapu) to byl by check ale wtyczka jest wpieta tylko podcisnienie jest odpiete. Poza tym odpiecie wtyczki wywala inny kod bledu. U mbie jest p0441. Probuje sie tylko dowiedziec/dowiesc czy nie wpiete podcisnienie moze wywalac taki blad i czy ECU jest w stanie w jakis sp9sob zauwazyc ze waz jest odpiety lub np czesciowo dziurawy. Defakto nie ma czujnika podcisnienia w dolocie poza tym prosty elektromagnes(n80) tez nie wie czy ma podcisnienie czy nie. Usunelem to z rozpedu z sai n249, n112 i bie wiem czy dobrze zrobilem. Chyba bede musial od nowa poprowadzic weza i podlaczyc podcisnienie i sie wszystko okaze.

Opublikowano
  • Rozwiązanie

to wystarczy... sterownik silnika bada także przepływ przez układ EVAP... wysterowuje zawór i ,,czeka" na sygnał z sondy i przepływomierza (jeśli jest, jeśli nie to z map sensora) w Twoim przypadku brak tego przepływu i w konsekwencji Check... jeśli wiesz lepiej to Ok... ja Ci tylko pisze jak to działa...

Opublikowano
  • Autor

No wlasnie nie wiem... Wlasnie mnie kolego olsniles! Powaznie pisze. Jak zawor sie otworzy to ,,wytworzy,, lewe powietrze ktore nie moze przejsc obojetnie przeplywce... Sonda tez moze wykryc ze jest w danym momecie wiecej tlenu chociaz troche watpie bo raczej sa bardzo male ilosci nadmiarowego powietrza. Jutro podepne od nowa wezyk z kolektora i sprawdze czy blad juz nie wystepuje.

Opublikowano
  • Autor

Blad nie wystepuje wiec faktycznie musi byc wtyczka i pidcisnienie podlaczone zeby nie bylo checka. Na kanale 70 mam 2 parametry. Jeden to jest procentowe teoretyczne zapelnienie puszki oparami paliwa(ktorej u mbie nie ma) a drugi parametr u mnie jest caly czas -8. Co to oznacza? Test evapu ok.

Opublikowano

trudno mi powiedzieć co oznacza ten parametr o którym piszesz... dawno nie miałem do czynienia z 1.8T 

na placu także nie mam takiego autka aby podejrzeć... byc może Ktoś kto ma większą wiedzę w tym temacie Ci pomoże...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.