Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Świecąca kontrolka poduszek powietrznych


leoncjo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zapaliła mi się kontrolka poduszek, podłączyłem VAG (ostrzegał, że coś może się uszkodzić) i po szczytaniu wyrzucił błąd:

01221 - Crash Sensor Side Airbag: Driver Side (G179)

37-00 - Faulty

Jak to ugryżć??

Nic nie kombinowałem przy aucie, po prostu zapaliła się z dnia na dzień....

Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... komputer otrzymał sygnał z czujnika zderzeniowego bocznej poduszki kierowcy... możesz pogrzebać - koniecznie bez kluczyka w stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka nie wystrzeliła.... troche doczytałem, chodzi o taki czujnik pod wykładziną pod fotelem.... ?? Rozumiem że "faulty" oznacza zepsuty ??

O ile się orientuję to niektóre częsci układu AIR BAG są jednorazowe (oprócz oczywistego - samych poduszek). Czy taki czujnik można pakować używany kupiony na szrotowni, często nie wiadomo czy część jest z rozbitka czy jakiegoś angola??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faulty oznacza zepsuty, uszkodzony. Czy Twoje auto ma boczne poduszki w fotelach lub kurtyny nad drzwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego też może być winą uszkodzona taśma w kierownicy wystarczy że jedna linia bedzie przerwana i już bedzie wywalało błąd i prawdopodobnie to bedzie przyczyną ale dla pewnośći przeczyść jeszcze wszystkie kostki i wszystkie styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Crash Sensor" G179 to raczej nie taśma... wg VAGA to czujnik uderzeń bocznych. Auto ma poduszki w fotelach przednich.

Znalazłem go, przeczyściłem styki w kostce i dalej to samo. Sprawdzałem go omomierzem ale nie wiem jakie powinien miec wartości, ten pokazuje nieskończoność. Musze poszukać używki , tylko podpowiedzcie czy jest to jednorazowy element, czy uszkadza się w momencie wytrzału poduszki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...