Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpaleniem Audi A4 B6 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Mam taki problem, od jakiegoś tygodnia auto zaczęło mi się lekko dusić przy dodawaniu gazu przy około 2000 obrotów, wyżej było ok, aż wczoraj zaczęło coraz bardziej się dusić i zgasło. Po zaparkowaniu ciężko odpaliło i znów zgasło po czym przestało odpalać. Błędów silnika nie pokazuje żadnych, pompa paliwa sprawna.

Tak jakby zaskakiwał ale nie chce odpalić 

Co może być przyczyną ?

Dzięki 

Opublikowano

Filtr paliwa?

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze nie zmieniałem ale aż tak byłby zapchany ?

Opublikowano

Tam jest regulator ciśnienia.

Opublikowano
  • Autor

To muszę wymienić. A wspomnę jeszcze, że po dłuższym kręceniu rozrusznikiem pokazały się błędu położenia wału, oraz wałka rozrządu 

 

Czy to, że ciężko odpala, a jak już odpali to nie wchodzi na obroty i gaśnie, czy to może być wina świec?

Świece czarne 

Opublikowano

Może to być wina czujnika prędkości obrotowej wału korbowego, potocznie jak nazwałeś: położenia wału.

Opublikowano
  • Autor

ok

dzieki za podpowiedzi

jutro podlaczam kompa i bede sprawdzal pokolei

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej 

Odpalił ale przy dodaniu gazu gaśnie 

Czy coś wiecie na ten temat ?

 

Aha i jeszcze jak silnik chwilę pochodził zaczęło mi śmierdzieć z katalizatora

Czy to może mieć jakiś związek ?

 

Pompa paliwa chodzi, filtr paliwa wymieniony, czujniki: położenia wałka rozrządu, prędkości obrotowej wału korbowego, temperatury cieczy chłodzącej.

Auto nadal nie odpala

Co to może być panowie?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Podpowiecie coś ? 

Z góry dziękuję 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Podepnij vcds zczytaj i wrzucić foty,screeny błędów,  odepnij przepływke i zobacz czy pali, odkręć listwę wtryskowa wtryski skieruj ku górze  i kręć i obserwuj czy każdy rozpyla, następnie pomiar ciśnienia cylindrów  jeśli jest jeszcze co mierzyć, następnie rozrząd do sprawdzenia oraz stan walkow,napinacza, zęby oraz ślizgi o ile sa😑

Opublikowano
  • Autor

Błędów nie ma żadnych 

Ale jak odkręciłem listwę paliwową to tak jakby nie podawali paliwa 

Ale słuchać, że pompa chodzi 

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki 

Opublikowano
  • Autor

Ok dzieki

Opublikowano
  • Autor

Z wtrysków nie pryska paliwo

Co może być tego przyczyną ?

Opublikowano

Według mnie przekaźnik  chyba 419 o ile dobrze pamietam w obudowie ECU pod sterownikiem silnika znajdzies napewno😁 miałem kilka takich przypadków , pewnie masz basen  

Edytowane przez sirmonk
Literowka

Opublikowano
  • Autor

A to by błędu nie pokazało?

Opublikowano

Nie pokaże 

Opublikowano
  • Autor

Ok dziękuję Ci bardzo za informację 

Ale nie widzę przekaźnika o takim numerze i jest sucho

Opublikowano

219 lub 373  a jak nie to pompa walnięta, mając kluczyk przekręcony na zapłon  i wyciągając i wkładając przekaźnik będzie słychać pompę paliwa(uważnie się wsluc**jąc), zdalnie tylko tyle mogę pomóc 

Opublikowano
  • Autor

Ok. Sprawdzę 

Dziękuję Ci za pomoc 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.