Pandzior94 Opublikowano Środa o 13:54 Opublikowano Środa o 13:54 Witam mam taki dziwny objaw w audi a4 b6 Avant 1.9tdi awx 2002r a mianowicie po dłuższym czasie użytkowania auta przyszedł czas na zajrzenie do sprzęgła okazało się że tarcza sprzęgłowa była już bliska swoich ostatnich dni a na dodatek łożysko wyciskowe rozpadło się. Więc przyszła pora na sprawdzenie dwumasy pod kątem uszkodzeń luzów uszkodzeń nie zauważyłem ani luzów nic nie stuka nic nie puka więc założyłem nowa tarcze nowy docisk nowe łożysko po zamontowaniu wszystkiego w całość i odpowietrzaniu wysprzęglika okazało się że pojawiają się wibracje na całej karoserii w obrotach 1500-2000 nie zauważyłem żeby miała jaki kolwiek problem z przyspieszaniem tylko ta wibracja . Byłem u zaprzyjaźnionego mechanika przejechał się posprawdzał i stwierdził że dwumasa jest ok a wibracja może być spowodowana poduszkami silnika/skrzyni i teraz do was koledzy pytanie bo nie chciałbym wywalać kasy w błoto bo jak każdy dobrze wie poduszki silnika do tanich nie należą czy to napewno mogą być poduszki ? Postaram się później nagrać pracę silnika podczas tych wibracji i podesłać tutaj.
Gorczyk Opublikowano Środa o 15:34 Opublikowano Środa o 15:34 Może być dużo rzeczy związanych z wibracja, półosie, podpora wału, poduszki też, ale wejdź pod auto jak masz możliwość i sprawdź czy nie są mokre od spodu, sprawdź przednią poduszkę silnika jeśli jest. Zobacz na postoju dodając gazu co dzieje się z silnikiem czy ma duży ruch bo jeśli tak to bym poszedł głębiej w kontrolę takich poduszek.
Pandzior94 Opublikowano wczoraj o 03:49 Autor Opublikowano wczoraj o 03:49 Powiem ci tak jednym miejscem gdzie widziałem mokre to było mocowanie poduszki skrzyni. Poduszki silnika są suche nie buja silnikiem podczas dodawania gazu wibracje najbardziej czuć podczas przyspieszania od ok 1500- 2000 obrotów i w tym momencie jak zmieniam bieg też czuje ta wibracje na pedale sprzęgła . A powiedz mi czy istnieje możliwość że tarcza sprzęgłowa która kupiłem wraz z dociskiem była już uszkodzona i teraz wyszło ?? W sensie że przenosi wibracje ?? Bo zakładając tarcze obita kevlarem i stary docisk który jest uszkodzony ( brak nita co trzyma ta część co wypycha docisk) wibracji nie było a pojawił się problem z włączeniem biegu na pracującym silniku doszedłem do wniosku że może to ten docisk zakupiłem więc zestaw tarczy docisku i łożyska po złożeniu biegi wchodzą na włączonym silniku ale pojawiła się wibracja
Gorczyk Opublikowano wczoraj o 06:44 Opublikowano wczoraj o 06:44 Kolega w Patrolu walczył z kompletem sprzęgła ale skrzynia i silnik bmw i przerobił chyba z 4 sztuki. Wiecznie coś się działo więc jest szansa, że może nowe ale jednak uszkodzone.
Pandzior94 Opublikowano 22 godziny temu Autor Opublikowano 22 godziny temu Będę musiał wymienić tarcze sprzęgła i założę ta po regeneracji i zobaczę czy będzie dalej wibracja czy ustąpi bo założyłem na próbę sztywne koło od znajomego wraz z tarczą i dociskiem do tego sztywnego koła wszystko działało ale była wibracja więc po odebraniu zestawu ze swojego auta od gościa co ocenił mi dwumase i obił tarcze sprzęgła na nowo założyłem na starych gratach wszystko grało ale nie grała zmiana biegów ( zostawiłem łożysko od sztywnego koła ze względu na uszkodzone łożysko jeden z 2 ząbków co trzyma łożysko. ) wibracji brak problem z biegami . Przyszła więc pora na wymianę docisku tarczy i łożyska bo może docisk " nie domaga" ( brak nita) no i teraz biegi wchodzą ale wibracja jest więc dzisiaj ma podjechać do mnie znajomy co pracuje w BMW i ma dać mi znać co i jak ale na weekendzie wylatuje ta tarcza co jest i zakładam regenerowana
Gorczyk Opublikowano 20 godzin temu Opublikowano 20 godzin temu Jestem ciekaw jak się będzie miała sprawa po wymianie.
Pandzior94 Opublikowano 20 godzin temu Autor Opublikowano 20 godzin temu Napewno napisze bo też mnie to ciekawi czy dobrze obstawiam 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się