Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie głośników z tyłu pod wzmacniacz plus radio, czy można?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodzi mi o to, że chcę podłączyć wzmacniacz w samochodzie ojca i skrzynie, wzmacniacz 4 kanałowy i 2 głośniki w półce pod wzmacniacz i skrzynia w mostku z dwóch kanałów. Chcę zrobić manualny włącznik na kablu załączającym wzmacniacz, żeby można go sobie było wyłączyć np.jak prowadzi ojciec i żeby wtedy moc szła tylko z radia. I pytanie jest takie, czy jeżeli jednocześnie głośniki z tyłu będą podłączone pod wzmacniacz i radio i będę słuchał z włączonym wzmacniaczem to czy koliduje to jakoś ze sobą? Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:no:

Jak dla mnie to spalisz albo glosniki albo wzmacniacz :blink:

Jesli chcez zrobic tak zeby skrzynia byla wlaczana tylko czasem to podlacz wzmacniacz normalnie do radia, a wylacznik zamontuj na kablu sygnalowym od radia do wzmacniacza (na tych kanalach ktore beda zmostkowane i podlaczone do suba). Oczywiscie bez podlaczaczania radia bezposrednio z glosnikami z tylu :wink4:

w prostych slowach radio->kanal 1 i 2-> wzmacniacz->glosniki w polce

radio->kanal 3 i 4->wylacznik->wzmacniacz w mostek->sub

ps. a nie lepiej zrobic to normalnie, na stale? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje ze twój tato ma więcej pojęcia o dobrym nagłośnieniu niż ty :)

nagłośnij auto prawidłowo, nie dawaj na maxa wszystkich basowych dopalaczy a twój tato nie będzie chciał żebyś to odłączał kiedy nie jeździsz jego autem.

a poza tym to trochę zbyt ogólnikowo opisałeś problem. jak z pozostałymi głośnikami? skąd będą zasilane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód jest seryjny i będzie zasilany samym radiem. Nie mam kasy teraz na wygłuszanie drzwi i montowanie nowych głośników z przodu. Nie pomyślałem o tym włączniku na kablu sygnałowym, zastanowię się nad tym. A na stałe się niestety nie da bo ojciec nie przepada za czymś takim he ;) Dzięki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale FADEREM odlaczy calkiem tyl (polka+sub), a chyba chodzi o odlaczanie tylko suba? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło tylko o odłączenie suba. Podłączyłem półkę i suba pod wzmacniacz i jeżeli jest trochę ciszej, tak jak słucha ojciec to nie robi mu to wielkiej różnicy więc włącznik nie jest konieczny. A jeżeli chodzi o mnie to z efektów mojej pracy jestem raczej zadowolony. Dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...