Skocz do zawartości
IGNOROWANY

USZKODZONA POMPKA CENTRALNEGO ZAMKA


MatthewNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich. Mam problem z pompką centralnego zamka. Przeglądając wczoraj posty doczytałem się że specjalistą od pompek jest Kapsel, ale doceniam Was wszytskich i liczę na Waszą pomoc wiec treść PW puszczoną do kapsla zamieszczam też tutaj.

PW puszczona do kapsla:

Cześć

Jestem nowy na forum ale doczytałem się że jesteś specjalistą od pompek centralnego zamka. Moja pompka ma numer 8D0 862 257 B i od początku coś kiepsko pracowała - często nie mogłem otworzyć tylnej klapy naciskając przyciski nad rejestracją - z pilota działa, drzwi z trudem zamykała i otwierała. Auto mam dopiero 3 tydzień i w trakcie zakupu tego nie zauważyłem. Problem wyszedł przy montażu alarmu - wtedy całkiem przestała działać. Koleś co montował alarm wyciągnął i rozkręcił pompke i okazało się że rozleciało się kółko z łopatkami i plastikowy trzpień.

Kupiłem na allegro pompkę o numerze 8L0 862 257 G ale okazało się że to samo - kółko połamane, po za tym nie reagowała elektronika, nawet jak próbowałem otworzyć szyby kluczykiem w drzwiach - dogadałem się ze sprzedającym i odsyłam.

JAKIE SĄ RÓZNICE MIEDZY TYMI POMPKAMI BO WIZUALNIE SIę NIE RÓŻNIĄ?

We wtorek jadę do krakowa, znalazłem w jednym sklepie jakąś używaną, nie wiem dokładnie jaką, ale jesli była by dobra, to: JAK SIę KODUJE PILOTA Z POMPKĄ ? BO NIE MAM POJęCIA? - mam dwa piloty: jeden oryginalny i jeden od alarmu, który jest tak zsynchronizoany że ma razem z alarmem zamykać i otwierać drzwi

CZY MÓGŁBYŚ EWENTUALNIE NAPRAWIć MOJĄ? TYLKO MAM TAKI PROBLEM ŻE MAM ZAPCHANĄ WKŁADKę W TYLNEJ KLAPIE I NIE WŁOŻE KLUCZYKA. I JAK WYCIĄGNE POMPKę TO WOGÓLE NIE MOGE OTWORZYć KLAPY. TAK ŻE JAK CI WYŚLę TO BęDE UZIEMIONY Z BAGAZNIKIEM - NIE WIEM CO ROBIć ?

JESLI MÓGŁBYŚ MI DAć JAKĄŚ RADę PRZED WTORKIEM TO BęDE WDZIęCZNY i EWENTUALNIE JAKIŚ NAMIAR TELEFONICZNY ŻEBYM MÓGŁ SIę PORADZIć W TRAKCIE ZAKUPU.

Pozdrawiam

POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH i LICZę NA WASZĄ POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Po pierwsze rozum, po drugie ciężka praca.

1. Wyluzuj z tymi dużymi literami.

MAM TAKI PROBLEM ŻE MAM ZAPCHANĄ WKŁADKę W TYLNEJ KLAPIE I NIE WŁOŻE KLUCZYKA. I JAK WYCIĄGNE POMPKę TO WOGÓLE NIE MOGE OTWORZYć KLAPY. TAK ŻE JAK CI WYŚLę TO BęDE UZIEMIONY Z BAGAZNIKIEM - NIE WIEM CO ROBIć ?

2. Jeśli masz problem z zapchanym zamkiem, to Ci przecież kapsel nic nie pomoże. Sam musisz zdecydować czy przez jakiś czas nie korzystasz z bagażnika, czy pofatygujesz sie do machera od zamków i to naprawisz (no przecież kiedyś musisz to zrobić). W tym temacie powinieneś odpuścić kapslowi.

JAKIE SĄ RÓZNICE MIEDZY TYMI POMPKAMI BO WIZUALNIE SIę NIE RÓŻNIĄ?

3. Jak kupiłeś pompkę o innym niż dedykowany numerze (bo jeśli dobrze zrozumiałem,tak się stało), to co się dziwisz, że nie pasowała??? A że wyglądała tak samo? No cóż. Nasze auta ze spanky'm też wyglądaja podobnie(nawet ostatnio sie jeden z kolegów pomylił), a zupełnie inne silniki i wyposażenie . Nie wymagaj od kapsla, zeby na forum robił wykłady czym się pompki różnią-chłopak ma pompki naprawiać - z tego co wiem, nie bardzo ma czas na robienie wykładów.

ŻEBYM MÓGŁ SIę PORADZIć W TRAKCIE ZAKUPU

4. Do tego nie musisz kapslowi czasu zabierać. Rady brzmią:

- kup pompkę o odpowiednim numerze (nową w ASO lub szukaj na Allegro ...wrrróć masz 2,5 to może być problem :twisted: )

- zadzwoń do kapsla (numer wysyłam na PW), tylko oczywiście nie wcześniej niż po Świętach i umów się jak mu tę pomkę wysłać i na kiedy będzie gotowa. Całą reszta to niedogodności, które musisz ponieść samodzielnie

Pozdro i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za numer do kapsla. Bez obaw - zadzwonię po Świętach.

Jeśli kapsel będzię skłonny zająć się pompką to wcześniej (przed wysyłką) naprawię wkładkę.

16 kwietnia urodzi mi się synek i jazda zarówno teraz - przed porodem kiedy jest bardzo dużo załatwień jak i po bez normalnego otwierania (po za dojściem przez siedzenia) bagażnika nie wchodzi wogóle w grę. Dlatego też po prostu moje stwierdzenie że "nie wiem co robić" wynika z tego że po prostu zastanawiam się cały czas jak pogodzić naprawę w tym okresie i chyba będą ją musiał na jakiś czas odłożyć. Chyba że uda mi się szybko naprawić wkładkę.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

p.s. wit.s - pozdrowienia w szczególności dla Tarnowa :) mam grono przyjaciół w Wierzchosławicach koło Tarnowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kapsel będzię skłonny zająć się pompką

na 99% będzie - zdobył doświadczenie nie tylko na mojej :biggrin:

16 kwietnia urodzi mi się synek
NOOO. GRATULACJE!!!
jazda (...) po bez normalnego otwierania
a przygotuj się, że bez pompki padnie Ci jeszce elektryczne otwieranie szyb i oświetlenie wewnątrz auta :twisted:
Chyba że uda mi się szybko naprawić wkładkę.
Ja nie myślę, żeby przeczyszczenie wkładki u machera kosztowało dużo i myślę, ze powinien załatwiść to na poczekaniu.
pozdrowienia w szczególności dla Tarno
Pozdrowienia z Tarnowa również :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...