Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd 17536 - mieszanka za uboga w Audi A4 B7 1.8T BFB + LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Od pewnego czasu jestem posiadaczem A4 B7 1.8t BFB, od przeciągu tygodnia pojawiał mi się błąd 17536 (zbyt uboga mieszanka).

Sprawdzałem do tej pory odme ( wszystkie przewody), dolot i nic niepokojącego nie znalazłem ( żadnych nieszczelności).

Postanowiłem zgrać logi i podzielić się nimi tutaj.. żeby to naprawić a nie wymieniać bez celu.

Logi :

Grupa 002+033

Grupa 003+020

Grupa 115+118

Robiłem parami bo tak wyczytałem na forum, auto ma instalacje gazową ( BRC ).

Pomiary robione na PB 95 ( od 1.5 do odcięcia, prawie )  jeśli to ważne.

 

Proszę o weryfikację lub ew. poprawki co do logowania samochodu z góry dziękuję oraz pozdrawiam.

LOG-01-002-033-xxx.CSV LOG-01-003-020-xxx.CSV LOG-01-115-118-xxx.CSV

Opublikowano

Błędów pewnie nie kasowałes przed logami i dlatego go zalewa przez to że na LPG było za ubogo.

Powodzenia z tym BRC żeby ktos dobrze ustawił :P

 

 

Opublikowano
  • Autor

Błędy przed logowaniem kasowałem, logowałem go na PB, instalacja była ustawiana ok pół roku temu bo padł mi reduktor.

 

Opublikowano

To szukaj nieszczelności w dolocie, tylko ciśnieniowo lub dymiarką, bo na oko to sobie można...

Opublikowano
  • Autor

Zaczerpnąłem troche wiedzy, podejrzewam sonde tą przed katem, jutro zrobie logi na LPG.. 

Jeśli wartości sondy na LPG będą niepokojące, prawdopodobnie ona będzie do wymiany.

Opublikowano
10 godzin temu, M3fju98 napisał(a):

Jeśli wartości sondy na LPG będą niepokojące, prawdopodobnie ona będzie do wymiany.

Diagnostykę tskich rzeczy robi się na benzynie tylko. Sonda działa to widać, daj loga statycznego 2+33 i jeszcze raz dynamicznego 2+33 na obu paliwach i zaraz przed tym każdorazowo kasuj błędy nawet jak ich nie ma. 

To nie wina sondy wg mnie.

Opublikowano
  • Autor

Udało się, zrobiłem logi statyczne i dynamiczne, przed każdym logiem kasowałem błędy ( nie było żadnego )

Statyczne:

1.(załącznik). Statyczny 2+33 PB

2.(załącznik).Statyczny 2+33 LPG

Statyczne logi robiłem przez ok 45sec. wyłączone światła+climatronik+radio

Dynamiczne:

3.(załącznik). Dynamiczny 2+33 PB

4.(załacznik). Dynamiczny 2+33 LPG

 

Zamówiłem dzisiaj jeszcze świece NGK PFR6Q i tak miałem to robić bo auto od prawie 2 lat w moich rękach a nie były ruszane.. poprzedni właściciel nie dał mi żadnego info. czy je wymieniał i kiedy.. także nie zaszkodzi a być może pomoże. :)

LOG-01-002-033-stat.pb.CSV LOG-01-002-033-stat.lpg.CSV LOG-01-002-033-pb.CSV LOG-01-002-033-lpg.CSV

Opublikowano

Obstawiam nieszczelność w dolocie przez co jest trochę za duży przeplyw jak dla bfb w serii i korekty lecą przez to na bogato w logach.

Ewentualnie uszkodzona przeplywka ale zacząłbym od testu szczelności dolotu. Tyle i aż tyle.

Opublikowano
  • Autor

Zapomniałem dodać że turbina prawdopodobnie to jakaś hybryda, takie informacje otrzymałem od poprzedniego właściciela.

Zastanawiają mnie jeszcze te spore wahania sondy logach statycznych.

image.png.1adf72bf3265e14f3c28d369d4a2324a.png

Prawdopodobnie zakupię dymiarkę i spróbuję nią wyłapać jakieś nieszczelności.

Jeśli to nie jest nieszczelność to co można typować jako następne ? MAF, Sonda ?  

Opublikowano
  • Autor

Edit: Sprawdzałem sprężarką dolot, jest szczelny.. później próbowałem sprawdzić odme.. ku mojemu zdziwieniu przy ok. 0,3/0,5 bara sam grzybek odmy zaczął puszczać ciśnienie z obudowy.. dodam że grzybek ori audi z lat produkcji samochodu... teraz pytanie.. tak powinno być ?

Miałem również możliwość przetestować szczelność odmy w innym 1.8t, też BFB, w tym egzemplarzu tak samo puszczało z obudowy.

Edytowane przez M3fju98

Opublikowano
  • Autor
W dniu 10.12.2025 o 17:42, przem8 napisał(a):

Obstawiam nieszczelność w dolocie przez co jest trochę za duży przeplyw jak dla bfb w serii i korekty lecą przez to na bogato w logach.

Ewentualnie uszkodzona przeplywka ale zacząłbym od testu szczelności dolotu. Tyle i aż tyle.

Znalazłem nieszczelność w dolocie.. gniazda które są wkręcone w kolektor latają luźno.. po sprawdzeniu kompresorem ucieka stamtąd powietrze,

Mam nadzieje że zdjęcie kolektora oraz ponowne wkręcenie gniazd na kleju pomoże.

Myślisz że może to powodować błąd ubogiej mieszanki ? 

Opublikowano

Jakby tak było to prędzej wypadałyby zapłony. Te gniazda trzeba kupić nowe. Są stare, przegrzane i popękają przy demontażu lub ponownym wkręcaniu..

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, przem8 napisał(a):

Jakby tak było to prędzej wypadałyby zapłony. Te gniazda trzeba kupić nowe. Są stare, przegrzane i popękają przy demontażu lub ponownym wkręcaniu..

chyba źle określiłem.. mam nawiercony kolektor i w tym są prawdopodobnie króćce od gazu które były już wcześniej wkręcane na klej.. ale prawdopodobnie już zaczęły puszczać.. szczególnie jeden, jak ruszam węzykiem to lata na prawo i lewo..  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.