Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubytek płynu chłodzącego w dużych ilościach w Audi A6 C7 3.0BiTDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem.

Objawy:

-problem z rozruchem (szczególnie na zimno),

-przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie,

-korekty wtrysków są w porządku,

-jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200,

-przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa).

 

Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku.
Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury.

Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta.

 

Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty.

Pytanie do Was:

co w takiej sytuacji robic?

co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności?

Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA.

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 14.01.2026 o 00:57, nevei napisał(a):

Witam wszystkich,

Reklama

Play

W dniu 14.01.2026 o 00:57, nevei napisał(a):

Witam wszystkich,

Reklama

Play

branding-video-negative.svg

ad

Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem.

Objawy:

-problem z rozruchem (szczególnie na zimno),

-przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie,

-korekty wtrysków są w porządku,

-jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200,

-przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa).

 

Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku.
Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury.

Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta.

 

Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty.

Pytanie do Was:

co w takiej sytuacji robic?

co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności?

Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA.

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍

Rozwiązałeś ten problem?

branding-video-negative.svg

ad

Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem.

Objawy:

-problem z rozruchem (szczególnie na zimno),

-przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie,

-korekty wtrysków są w porządku,

-jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200,

-przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa).

 

Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku.
Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury.

Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta.

 

Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty.

Pytanie do Was:

co w takiej sytuacji robic?

co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności?

Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA.

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.