Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kamilsliwa

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Kamilsliwa

  1. Rozwiązałeś ten problem? ad Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem. Objawy: -problem z rozruchem (szczególnie na zimno), -przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie, -korekty wtrysków są w porządku, -jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200, -przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa). Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku. Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury. Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta. Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty. Pytanie do Was: co w takiej sytuacji robic? co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności? Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA. Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍
  2. Witam kolego mam u siebie taki problem w CNHA ze mam strasznie duży pobór płynu chłodniczego auto kopci pod korkiem oleju była maź i w wężu od odmy. Wymieniłem odmęz pokrywa, spuściłem olej był ok. Auto nadal dymi ubywa płynu na 50 km jakieś 2 litry żadnych wycieków zewnętrznych, sprawdzone. Rok temu wymieniałem głowice, chłodniczke spalin i ic wodny. Teraz znowu mam problem. 2 dni temu błąd P2196 oraz P0133 wykręciłem wszystkie czujniki wyczyściłem z nagaru po tym zabiegu cały czas obroty podwyższone na 1000 jakby mi się dpf wypalał jeżeli możesz proszę o pomoc. Nie założyłem nowego tematu bo może byś nie go nie zauważył
  3. Witam jak rozwiązałeś ten problem?
  4. Rozwiązałeś ten problem ?
  5. Problem rozwiązany sprzęgło alternatora
  6. Rozwiązałem problem, problemem był czujnik temperatury cieczy chłodzącej znajdujący się z tyłu silnika pod zaworem zmiennych faz rozrządu. Dojście masakryczne. Czujnik wsazywał temp +51 przy obecnych minusowych temperaturach. Zastanawiam się tylko jak długo był uszkodzony bo kiedyś na dworze było +7 auto dłużej nieodpalane sprawdzam w VCDS a tu na czujniku +18. Czy to jest możliwe że on dawał takie jobla i mu się zmieniała ta temp ? numer części Czujnik temperatury płynu chłodzącego wody 04E919501B nie polecam zamienników kupować. Pozdrawiam
  7. Witam Audi a5 2.0 tdi CNHA 190km sprawdzone wtryski na stole-igła, wymieniłem od razy podkładki i uszczelki. Podmieniona listwa cr z czujnikiem i regulatorem ciśnienia. Przy okazji zmieniłem zawór regulacji paliwa na pompie wysokiego ciśnienia paliwa bo wtyczka była naderwana. Auto długo kręci po 10 sekund na 3 razy i muszę dodawać gazu. Żadnych błędów w VCDS, sprawdzałem pomiary dawek paliwa może ktoś pomóc dziękuję IMG_4185.mov
  8. Jak rozwiązałeś ten problem ?
  9. Rozwiązałeś problem ?
  10. No oczywiście
  11. Korekcje wtrysków sprawdza się od razu po rozruchu ?
  12. Same koła mam większe. A z tego co wiem i co obserwatorem na YT to a6 CNHA z s tronic u petrolheada paliła przy 140-160 mniej jak moja.
  13. CNHA manual ośka
  14. Heh nie no wolałbym mieć numery przed demontażem chciałem zamówić inny bo mechanik mi termin przesunął
  15. Ok jutro ma być wyciągany rozrusznik więc wszystko zostanie sprawdzone a gdzie znaleźć numery rozrusznika pasujące do tego silnika ?
  16. Ja mam a5 opony 235/45r20 w mieszanym max do 7 trasa 90 km/4,2 120/h 6 140km/h 7 litrów
  17. Witam rozwiałeś problem ? Borykam się z identycznym problemem ..
  18. Witam silnik 2.0 tdi 190 km CNHA wymieniany byl rozrząd w lutym właściwie przed wymianą też problem występował. Od tego czasu wymiene były wszystkie świece akumulator i nastawnik faz rozrządu. Co dziś zauważyłem po wymianie nastawnika zmienioną jest wartość adaptacja wałka rozrządu wcześniej było -2 teraz pokazuje 0 a jak podłączyłem na rozgrzanym motorze -6. Nie wiem co jej dolega ale chciałbym to naprawić Na filmie słychać jak odpala, gdybym ja od razu zgasił drugi rozruch jest prawidłowy IMG_2492.mov
  19. A działa Ci regulacja fotela ? U mnie trzeba było ściągnąć ochronę komponentu i jakieś kilka przewodów puścić. Grzanie nie działa bo warsztat do którego zaprowadziłem auto nie miał wiecej czasu pozdrawiam
  20. Witam rozwiazałes problem ?
  21. Witam zakupiłem fotele wentylowane z grzanie i full elektryka wcześniej miałem grzane plus full ektryka. Nie mam błędu poduszek ale nie działa grzanie oraz na fotelu kierowcy po około godzinie przestała działać regulacja przód tył oraz oprarcie, dodam że po podłączeniu jakiś czas działo. Sprawdziłem bezpieczniki po lewej stronie, te pod kierownicą też i przy rączce od otwierania maski wszystkie ok. Nie mogę przesunąć fotela.. Dodatkowo jest pamięć foteli której wcześniej nie miałem. Zauważyłem że wiązki od foteli różnią się a mianowicie w fotelu od kierowcy nie ma zielonej wtyczki panowie jak przerobić i co zrobić żeby ta regulacja działa nie zależy mi na wentylach
  22. Nie, są to fotele z a5 sportback po lifta moje auto też jest po lift. Sprawdzę to dziś ponownie podniosę fotel kierowcy tzn spróbuję bo nie mam napięcia nie mogę go przesunąć

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.