Treść opublikowana przez Kamilsliwa
-
Ubytek płynu chłodzącego w dużych ilościach w Audi A6 C7 3.0BiTDI
Rozwiązałeś ten problem? ad Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem. Objawy: -problem z rozruchem (szczególnie na zimno), -przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie, -korekty wtrysków są w porządku, -jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200, -przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa). Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku. Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury. Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta. Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty. Pytanie do Was: co w takiej sytuacji robic? co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności? Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA. Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍
-
Problem z dokończeniem procedury dopalania DPF po jego regeneracji w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam kolego mam u siebie taki problem w CNHA ze mam strasznie duży pobór płynu chłodniczego auto kopci pod korkiem oleju była maź i w wężu od odmy. Wymieniłem odmęz pokrywa, spuściłem olej był ok. Auto nadal dymi ubywa płynu na 50 km jakieś 2 litry żadnych wycieków zewnętrznych, sprawdzone. Rok temu wymieniałem głowice, chłodniczke spalin i ic wodny. Teraz znowu mam problem. 2 dni temu błąd P2196 oraz P0133 wykręciłem wszystkie czujniki wyczyściłem z nagaru po tym zabiegu cały czas obroty podwyższone na 1000 jakby mi się dpf wypalał jeżeli możesz proszę o pomoc. Nie założyłem nowego tematu bo może byś nie go nie zauważył
-
Czujnik temperatury spalin w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam jak rozwiązałeś ten problem?
-
Audi A4 B9 2.0TDI dłużej kręci po postoju
Rozwiązałeś ten problem ?
-
Audi A5 8T 2.0 TDI nie odpala po kilku godzinach postoju
🤝
-
Hałas z okolic paska klinowego w Audi A4 B6 1.9 TDI
Problem rozwiązany sprzęgło alternatora
-
Audi A5 8T 2.0 TDI nie odpala po kilku godzinach postoju
Rozwiązałem problem, problemem był czujnik temperatury cieczy chłodzącej znajdujący się z tyłu silnika pod zaworem zmiennych faz rozrządu. Dojście masakryczne. Czujnik wsazywał temp +51 przy obecnych minusowych temperaturach. Zastanawiam się tylko jak długo był uszkodzony bo kiedyś na dworze było +7 auto dłużej nieodpalane sprawdzam w VCDS a tu na czujniku +18. Czy to jest możliwe że on dawał takie jobla i mu się zmieniała ta temp ? numer części Czujnik temperatury płynu chłodzącego wody 04E919501B nie polecam zamienników kupować. Pozdrawiam
-
Audi A5 8T 2.0 TDI nie odpala po kilku godzinach postoju
Witam Audi a5 2.0 tdi CNHA 190km sprawdzone wtryski na stole-igła, wymieniłem od razy podkładki i uszczelki. Podmieniona listwa cr z czujnikiem i regulatorem ciśnienia. Przy okazji zmieniłem zawór regulacji paliwa na pompie wysokiego ciśnienia paliwa bo wtyczka była naderwana. Auto długo kręci po 10 sekund na 3 razy i muszę dodawać gazu. Żadnych błędów w VCDS, sprawdzałem pomiary dawek paliwa może ktoś pomóc dziękuję IMG_4185.mov
-
Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Jak rozwiązałeś ten problem ?
-
Ciężki rozruch po nocy w Audi A4 B8 2.0TDI CNHA
Rozwiązałeś problem ?
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
No oczywiście
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
Korekcje wtrysków sprawdza się od razu po rozruchu ?
-
Błąd 2305 - Function Restriction due to Start Voltage Interruption w Audi A4 B8
Doszedłeś skąd ten błąd ?
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
Same koła mam większe. A z tego co wiem i co obserwatorem na YT to a6 CNHA z s tronic u petrolheada paliła przy 140-160 mniej jak moja.
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
CNHA manual ośka
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
Heh nie no wolałbym mieć numery przed demontażem chciałem zamówić inny bo mechanik mi termin przesunął
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
Ok jutro ma być wyciągany rozrusznik więc wszystko zostanie sprawdzone a gdzie znaleźć numery rozrusznika pasujące do tego silnika ?
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
IMG_2853.mov IMG_2636.mov
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
Ja mam a5 opony 235/45r20 w mieszanym max do 7 trasa 90 km/4,2 120/h 6 140km/h 7 litrów
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam rozwiałeś problem ? Borykam się z identycznym problemem ..
-
Problem z rozruchem w Audi A5 8T 2.0 TDI CNHA
Witam silnik 2.0 tdi 190 km CNHA wymieniany byl rozrząd w lutym właściwie przed wymianą też problem występował. Od tego czasu wymiene były wszystkie świece akumulator i nastawnik faz rozrządu. Co dziś zauważyłem po wymianie nastawnika zmienioną jest wartość adaptacja wałka rozrządu wcześniej było -2 teraz pokazuje 0 a jak podłączyłem na rozgrzanym motorze -6. Nie wiem co jej dolega ale chciałbym to naprawić Na filmie słychać jak odpala, gdybym ja od razu zgasił drugi rozruch jest prawidłowy IMG_2492.mov
-
Montaż wentylowanych siedzeń w Audi A4 B8 2007-2011
A działa Ci regulacja fotela ? U mnie trzeba było ściągnąć ochronę komponentu i jakieś kilka przewodów puścić. Grzanie nie działa bo warsztat do którego zaprowadziłem auto nie miał wiecej czasu pozdrawiam
-
Ciężki rozruch po nocy w Audi A4 B8 2.0TDI CNHA
Witam rozwiazałes problem ?
-
Montaż wentylowanych siedzeń w Audi A4 B8 2007-2011
Witam zakupiłem fotele wentylowane z grzanie i full elektryka wcześniej miałem grzane plus full ektryka. Nie mam błędu poduszek ale nie działa grzanie oraz na fotelu kierowcy po około godzinie przestała działać regulacja przód tył oraz oprarcie, dodam że po podłączeniu jakiś czas działo. Sprawdziłem bezpieczniki po lewej stronie, te pod kierownicą też i przy rączce od otwierania maski wszystkie ok. Nie mogę przesunąć fotela.. Dodatkowo jest pamięć foteli której wcześniej nie miałem. Zauważyłem że wiązki od foteli różnią się a mianowicie w fotelu od kierowcy nie ma zielonej wtyczki panowie jak przerobić i co zrobić żeby ta regulacja działa nie zależy mi na wentylach
-
Wymiana foteli w Audi A5 8T
Nie, są to fotele z a5 sportback po lifta moje auto też jest po lift. Sprawdzę to dziś ponownie podniosę fotel kierowcy tzn spróbuję bo nie mam napięcia nie mogę go przesunąć