Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B9 2.0TDI dłużej kręci po postoju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi a4 b9 sedan 2.0 tdi 190km. Cześć! Mam auto drugi tydzień, ale zauważyłem, ze jak postoi kilka, kilkanaście godzin to musi chwilę pokręcić zanim odpali, później juz zapala normalnie. Takie wrażenie jakby paliwo się cofalo, czy coś w tym rodzaju... Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam 

Edytowane przez IRO293

Opublikowano

z ciekawości zrób  taki test np: jutro po nocnym postoju: wejdź do auta naciśnij start poczekaj jak zgaśnie świeca żarowa potem naciśnij stop i raz jeszcze start  - daj znać jak zapali :)

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, RALF76 napisał(a):

z ciekawości zrób na taki test np: jutro po nocnym postoju: wejdź do auta naciśnij start poczekaj jak zgaśnie świeca żarowa potem naciśnij stop i raz jeszcze start  - daj znać jak zapali :)

Zrobię tak i dam znać... 

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, IRO293 napisał(a):

Zrobię tak i dam znać... 

Zrobiłem dzisiaj wvten sposób i zapalił bez długiego kręcenia. Teraz nasuwa się pytanie dlaczego tak się dzieje? Skoro w instrukcji nie ma o takim odpalaniu mowy. Zrobię jeszcze kilka testów w kolejne dni. 

Opublikowano
28 minut temu, IRO293 napisał(a):

Zrobiłem dzisiaj wvten sposób i zapalił bez długiego kręcenia. Teraz nasuwa się pytanie dlaczego tak się dzieje? Skoro w instrukcji nie ma o takim odpalaniu mowy. Zrobię jeszcze kilka testów w kolejne dni. 

hehe nikt tego nie wie, może ogarnie to ktoś klasy Muskel lub podobne osoby z dużą wiedzą

temat znany w grupie VAG, dzieje się tak szacuje w 90% aut a4b9 i podobnych z tymi silnikami, ludzie wymieniają masę części i nic to nie daje, zaczynając od aku po czujniki i rozruszniki (choć podobno komuś pomogła wymiana rozrusznika) ale dzieje się to w autach już od nowości - coś chyba jednak sknocili ale obejście tego jest :)

 

Moim zdaniem dwie opcje:

1. Cofające się paliwo, wystarczy ze jest chwila zwłoki i pompa stworzy ciśnienie a ze latem kręci odrazu to jest problem, zimą nie występuje gdyż jest komunikat trwa uruchamianie silnika, świece grzeją chwile trwa i zapala odrazu

2. Kiedyś jeden Pan w TV twierdzi że kompy sterujące muszą być coraz wydajniejsze gdyż dostają masę danych z czujników celem dostosowania dawki, może "ta" zwłoka powoduje że po pewnym czasie (2-3sek) są wszystkie dane i komp lepiej steruje - nie wiem trudno powiedzieć bo na ciepłym czy nawet kilku godzinny postoju efektu tego nie ma

 

ps. testuj i daj znać :)

 

A moze ktos ma dostęp i spotkał się z tym jak sobie radzą serwisy....jakieś akcje naprawcze?

 

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, RALF76 napisał(a):

hehe nikt tego nie wie, może ogarnie to ktoś klasy Muskel lub podobne osoby z dużą wiedzą

temat znany w grupie VAG, dzieje się tak szacuje w 90% aut a4b9 i podobnych z tymi silnikami, ludzie wymieniają masę części i nic to nie daje, zaczynając od aku po czujniki i rozruszniki (choć podobno komuś pomogła wymiana rozrusznika) ale dzieje się to w autach już od nowości - coś chyba jednak sknocili ale obejście tego jest :)

 

Moim zdaniem dwie opcje:

1. Cofające się paliwo, wystarczy ze jest chwila zwłoki i pompa stworzy ciśnienie a ze latem kręci odrazu to jest problem, zimą nie występuje gdyż jest komunikat trwa uruchamianie silnika, świece grzeją chwile trwa i zapala odrazu

2. Kiedyś jeden Pan w TV twierdzi że kompy sterujące muszą być coraz wydajniejsze gdyż dostają masę danych z czujników celem dostosowania dawki, może "ta" zwłoka powoduje że po pewnym czasie (2-3sek) są wszystkie dane i komp lepiej steruje - nie wiem trudno powiedzieć bo na ciepłym czy nawet kilku godzinny postoju efektu tego nie ma

 

ps. testuj i daj znać :)

 

A moze ktos ma dostęp i spotkał się z tym jak sobie radzą serwisy....jakieś akcje naprawcze?

 

Ok! Testujemy dalej ?

Opublikowano

Akumulator bym podładował

Opublikowano
9 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

Akumulator bym podładował

na nowym to samo, nie ma znaczenia

Opublikowano
Godzinę temu, RALF76 napisał(a):

na nowym to samo, nie ma znaczenia

U mnie była różnica 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 17.09.2024 o 14:31, IRO293 napisał(a):

Ok! Testujemy dalej ?

Witam! Sytuacja wygląda tak, że najpierw szybciej odpalił na po wcześniejszym uruchomieniu zapłonu, tak jak zasugerował RALF76  Ale teraz pali od strzała bez względu na to ile stoi i czy włączam najpierw zapłon czy nie? W między czasie wypalił się DPF, może to ma jakieś znaczenie? ? Wiem, że nic nie wiem, ale dzięki za sugestie! Pozdro! 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 26.09.2024 o 11:34, IRO293 napisał(a):

Witam! Sytuacja wygląda tak, że najpierw szybciej odpalił na po wcześniejszym uruchomieniu zapłonu, tak jak zasugerował RALF76  Ale teraz pali od strzała bez względu na to ile stoi i czy włączam najpierw zapłon czy nie? W między czasie wypalił się DPF, może to ma jakieś znaczenie? ? Wiem, że nic nie wiem, ale dzięki za sugestie! Pozdro! 

Rozwiązałeś ten problem ? 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.01.2026 o 03:34, Kamilsliwa napisał(a):

Rozwiązałeś ten problem ? 

Nie, sporadycznie kręci dłużej... 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie problemem okazała się trzecia świeca żarowa z czujnikiem.

Opublikowano
4 godziny temu, ELLIOTT napisał(a):

U mnie problemem okazała się trzecia świeca żarowa z czujnikiem.

był błąd 3 świecy?

Opublikowano
32 minuty temu, RALF76 napisał(a):

był błąd 3 świecy?

Od zakupu auta, dopiero po dwóch latach wyskoczył błąd świecy, a tak powiedzmy co setne odpalenie potrafił dłużej zakręcić. Poprzedni właściciel wspomniał o tym, że czasami tak ma i ASO w ich mniemaniu wszystko ok. Po wymianie pali od strzała. Z tym wybudzeniem systemu, również jest małe ziarenko prawdy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.