-
Ubytek płynu chłodzącego w dużych ilościach w Audi A6 C7 3.0BiTDI
Rozwiązałeś ten problem? ad Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem. Objawy: -problem z rozruchem (szczególnie na zimno), -przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie, -korekty wtrysków są w porządku, -jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200, -przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa). Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku. Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury. Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta. Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty. Pytanie do Was: co w takiej sytuacji robic? co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności? Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA. Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍
-
-
Problem z dokończeniem procedury dopalania DPF po jego regeneracji w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam kolego mam u siebie taki problem w CNHA ze mam strasznie duży pobór płynu chłodniczego auto kopci pod korkiem oleju była maź i w wężu od odmy. Wymieniłem odmęz pokrywa, spuściłem olej był ok. Auto nadal dymi ubywa płynu na 50 km jakieś 2 litry żadnych wycieków zewnętrznych, sprawdzone. Rok temu wymieniałem głowice, chłodniczke spalin i ic wodny. Teraz znowu mam problem. 2 dni temu błąd P2196 oraz P0133 wykręciłem wszystkie czujniki wyczyściłem z nagaru po tym zabiegu cały czas obroty podwyższone na 1000 jakby mi się dpf wypalał jeżeli możesz proszę o pomoc. Nie założyłem nowego tematu bo może byś nie go nie zauważył
-
Czujnik temperatury spalin w Audi A4 B8 2.0 TDI
Witam jak rozwiązałeś ten problem?
-
Audi A4 B9 2.0TDI dłużej kręci po postoju
Rozwiązałeś ten problem ?
-
Audi A5 8T 2.0 TDI nie odpala po kilku godzinach postoju
🤝
-
Hałas z okolic paska klinowego w Audi A4 B6 1.9 TDI
Problem rozwiązany sprzęgło alternatora
-
Audi A5 8T 2.0 TDI nie odpala po kilku godzinach postoju
Rozwiązałem problem, problemem był czujnik temperatury cieczy chłodzącej znajdujący się z tyłu silnika pod zaworem zmiennych faz rozrządu. Dojście masakryczne. Czujnik wsazywał temp +51 przy obecnych minusowych temperaturach. Zastanawiam się tylko jak długo był uszkodzony bo kiedyś na dworze było +7 auto dłużej nieodpalane sprawdzam w VCDS a tu na czujniku +18. Czy to jest możliwe że on dawał takie jobla i mu się zmieniała ta temp ? numer części Czujnik temperatury płynu chłodzącego wody 04E919501B nie polecam zamienników kupować. Pozdrawiam
-
Audi A5 8T 2.0 TDI nie odpala po kilku godzinach postoju
Witam Audi a5 2.0 tdi CNHA 190km sprawdzone wtryski na stole-igła, wymieniłem od razy podkładki i uszczelki. Podmieniona listwa cr z czujnikiem i regulatorem ciśnienia. Przy okazji zmieniłem zawór regulacji paliwa na pompie wysokiego ciśnienia paliwa bo wtyczka była naderwana. Auto długo kręci po 10 sekund na 3 razy i muszę dodawać gazu. Żadnych błędów w VCDS, sprawdzałem pomiary dawek paliwa może ktoś pomóc dziękuję IMG_4185.mov
-
Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Jak rozwiązałeś ten problem ?
-
Ciężki rozruch po nocy w Audi A4 B8 2.0TDI CNHA
Rozwiązałeś problem ?
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
No oczywiście
-
-
Ciężko odpala rano i nierówna praca silnika przez parę sekund w Audi A4 B8 2.0 TDI
Korekcje wtrysków sprawdza się od razu po rozruchu ?
-
Błąd 2305 - Function Restriction due to Start Voltage Interruption w Audi A4 B8
Doszedłeś skąd ten błąd ?
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
Same koła mam większe. A z tego co wiem i co obserwatorem na YT to a6 CNHA z s tronic u petrolheada paliła przy 140-160 mniej jak moja.
-
Spalanie Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
CNHA manual ośka