Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kamilsliwa

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Rozwiązałeś ten problem? ad Mam duży ubytek płynu chłodniczego, najprawdopodobniej gdzieś „w środku”, ponieważ nie ma żadnych wycieków ani śladów pod autem. Objawy: -problem z rozruchem (szczególnie na zimno), -przez chwilę po odpaleniu obroty falują, silnikiem mocno telepie, -korekty wtrysków są w porządku, -jedyny błąd w sterowniku: czujnik NOx 1 – P2200, -przy dodaniu gazu auto bardzo mocno dymi na biało, zapach chemiczny (ani typowy olej, ani ropa). Moje przypuszczenia kierują się w stronę EGR. Zaglądałem do dolotu w środku jest pomarańczowy nalot, po zebraniu na palec to taka maź, widać też krople wody w środku. Dodatkowo nie dokreciłem do końca metalowy wężyk dochodzący do dolotu z EGR i właśnie w tym miejscu widać duże ubytki płynu chłodniczego z tej rury. Niepokojące jest też to, że poziom oleju wzrasta. Auto oddaję do mechanika, ale chciałbym wcześniej zaczerpnąć wiedzy, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszty. Pytanie do Was: co w takiej sytuacji robic? co warto sprawdzić lub wymienić w pierwszej kolejności? Auto: Audi A6 C7 Allroad 3.0 BiTDI 320 KM, 2016 r., kod silnika CVUA. Z góry dzięki za każdą podpowiedź 👍
  2. Witam kolego mam u siebie taki problem w CNHA ze mam strasznie duży pobór płynu chłodniczego auto kopci pod korkiem oleju była maź i w wężu od odmy. Wymieniłem odmęz pokrywa, spuściłem olej był ok. Auto nadal dymi ubywa płynu na 50 km jakieś 2 litry żadnych wycieków zewnętrznych, sprawdzone. Rok temu wymieniałem głowice, chłodniczke spalin i ic wodny. Teraz znowu mam problem. 2 dni temu błąd P2196 oraz P0133 wykręciłem wszystkie czujniki wyczyściłem z nagaru po tym zabiegu cały czas obroty podwyższone na 1000 jakby mi się dpf wypalał jeżeli możesz proszę o pomoc. Nie założyłem nowego tematu bo może byś nie go nie zauważył
  3. Witam jak rozwiązałeś ten problem?
  4. Rozwiązałeś ten problem ?
  5. Problem rozwiązany sprzęgło alternatora
  6. Rozwiązałem problem, problemem był czujnik temperatury cieczy chłodzącej znajdujący się z tyłu silnika pod zaworem zmiennych faz rozrządu. Dojście masakryczne. Czujnik wsazywał temp +51 przy obecnych minusowych temperaturach. Zastanawiam się tylko jak długo był uszkodzony bo kiedyś na dworze było +7 auto dłużej nieodpalane sprawdzam w VCDS a tu na czujniku +18. Czy to jest możliwe że on dawał takie jobla i mu się zmieniała ta temp ? numer części Czujnik temperatury płynu chłodzącego wody 04E919501B nie polecam zamienników kupować. Pozdrawiam
  7. Witam Audi a5 2.0 tdi CNHA 190km sprawdzone wtryski na stole-igła, wymieniłem od razy podkładki i uszczelki. Podmieniona listwa cr z czujnikiem i regulatorem ciśnienia. Przy okazji zmieniłem zawór regulacji paliwa na pompie wysokiego ciśnienia paliwa bo wtyczka była naderwana. Auto długo kręci po 10 sekund na 3 razy i muszę dodawać gazu. Żadnych błędów w VCDS, sprawdzałem pomiary dawek paliwa może ktoś pomóc dziękuję IMG_4185.mov
  8. Jak rozwiązałeś ten problem ?
  9. Rozwiązałeś problem ?
  10. No oczywiście
  11. Korekcje wtrysków sprawdza się od razu po rozruchu ?
  12. Same koła mam większe. A z tego co wiem i co obserwatorem na YT to a6 CNHA z s tronic u petrolheada paliła przy 140-160 mniej jak moja.
  13. CNHA manual ośka

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.