Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B8 2.0 TDI nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich jestem tu nowy. Chciałbym sie przywitać i liczę na jakaś podpowiedz dotyczącą mojego problemu.

Postaram sie opisac sytuacje jak najleiej.

Generalnie problem jest taki ze auto nie odpala, gdy wkładam kluczyk, zapłon sie włącza ale wogule nie kreci tak jak by nie widział ze wciskam pedał hamulca dodam ze skrzynia to automat. Po próbie włączenia silnika auto zachowuje się tak jakbym nie wciskał hamulca i zapłon sie wyłącza i mogę wyciągnąć kluczyk.

Jeśli chodzi o błedy to oryginalny program Vcp nie może się połączyć ze sterownikiem silnika czujnika kata skrętu oraz poduszek .

najwięcej błędów jest w sterowniku skrzyni biegów. załączam plik 

I teraz najważniejsza sprawa auto jest po delikatnej kolizji wszystkie kable całe wiec nie wydaje mi sie zeby miało to wpływ na ta sytuacje dodam ze klema pirotechniczna na aku wymieniona profilaktycznie bo żadne poduchy nie wystrzeliły.

Sprawdzałem tez bezpieczniki i sa ok.

Zauważyłem tylko ze bezpieczniki od kierowcy ST1 które z tego co wiem powinny działać po zapłonie nie maja wogule prądu.

Czy jest ktos w stanie pomóc?

 

 

 

20260117_150152.jpg

Opublikowano

Wrzucamy zawsze pełny auto-scan,  a nie kody błędów, zdjęcia czy wycinki. 

Opublikowano
  • Autor

Załączam autoscan Muskel1 bardzo licze na twoją pomoc.🙂

autoscan_20260121_1354.txt

Opublikowano
  • Autor

Dodam że wcześniej mogłem połączyć się ze sterownikiem skrzyni na ten moment nie mogę się już połączyć

Opublikowano

Kupiłeś to auto już w takim stanie? To ty je rozwaliłeś czy kupiłeś rozwalone?

 

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem rozwalone

Opublikowano

Gdy kupiłeś odpalała normalnie, czy kupiłeś już z tym problemem?

Opublikowano
  • Autor

Kupiłem z tym problemem  

 

Dzisiaj trochę się bawiłem z tym autem i wiec trochę więcej.

Podałem prąd na listwę bezpieczników po zapłonie po stronie kierowcy tam gdzie są 3 listwy bezpieczników na tej po zapłonie nie było zasilania podałem zasilanie i okazało się ze auto normalnie odpaliło, podłączyłem komputer i wszystkie błędy zniknęły.🙂. Ale rozwiązało to problem tylko połowicznie bo wciąż nie wiem dlaczego nie mam tam zasilania. ???? 

Opublikowano

Stacyjka najprawdopodobniej.

Opublikowano
  • Autor

Dodam tylko ze jak podałem ten prąd na te bezpieczniki to jak chciałem wyłączyć auto kluczykiem to auto nie gasło musiałem odłączyć zasilenie na bezpiecznikach żeby auto zgasło nie wiem czy to ma znaczenie.

Dzieki Muskel za sugestie. Myślisz ze przekaźniki odpadają? Wiesz może skąd idzie zasilanie na te bezpieczniki?

Opublikowano
56 minut temu, placik8 napisał(a):

Myślisz ze przekaźniki odpadają? Wiesz może skąd idzie zasilanie na te bezpieczniki?

To jest zacisk 15, czyli tak jak już wyżej napisałem, stacyjka o tym decyduje.

 

@placik8 Tutaj masz schemat jak to wygląda.

Stacyjka jest elementem systemu zezwolenia startu. Jeżeli wszystko działa prawidłowo, stacyjka podaje sygnał do sterownika komfortu J393, który podaje napięcie na przekaźnik J329, zasilający szynę bezpieczników ST1.

Screenshot(649).png.ead8ff3ebdab0b97ba905dec9731e684.png

 

Przekaźnik J329 znajduje się pod kierownicą (poniższy rys.)
Możesz go sprawdzić.

 

Screenshot(650).png.e5c27ad7cf8573da01344e4a35b646e1.png

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.