Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błąd 459028 - magistrala danych w module klimatyzacji Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

mam powracający błąd: 459028 - Magistrala danych w module 8 (klimatyzacja).

Nie objawia się od strony użytkowej niczym, nie wywala "czeka".

Załączam logi z VCDS takiego, do jakiego mialem dostęp dzięki koledze. Ja mam tylko ODB11.

Pozostałe błędy (sonda, gateway) nie wróciły przy kolejnych skanach.

Mam też problem z modułem od otwierania tylnej klapy nogą, tu zamówiłem już wtyczkę i czekam na moduł o analogicznym numerze (to "pod moduł" do modułu komfortu, którego ten VDCS nie widzi) - nie wiem czy może mieć związek.

Prośba o jakieś naprowadzenie, gdzie i czego szukać, bo pomimo tego, że to w żaden sposób nie wpływa na jazdę autem, to zwyczajnie, po ludzku - drażni )

Dzięki za pomoc!

Log-VCDS.txt

Opublikowano
  • Autor

Wrzucony i zakodowany nowy akumulator - AGM oczywiscie, bo stary juz byl slaby.

Niestety w kwestii bledu bez zmian. Pozostaje blad komunikacji w module klimy i ten w module komfortu, ktorego przyczyne znam - modul otwierania klapy nogą.

Ktos ma jakies pomysly co moze byc przyczyna?

Dzieki

Opublikowano

Kolego masz klona i to kiepskiego, dlatego sterownik komfortu nie może być osiągnięty. Kup ori vcds, to się z nim połączysz.

Opublikowano
  • Autor

Nawet nie ja, a kolega :)

OBD11 pokazuje blad "short circuit" na module komfortu. Czekam na nowy modul od otwierania klapt. Wtyczke w ktorej piny "umarly" tez mam. W module piny przestaly istniec.

Takze jak napisalem - ten blad pewnie zniknie.

Ale czy on ma zwiazek z tym z modulu klimy - "communication error"?

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Kolego masz klona i to kiepskiego, dlatego sterownik komfortu nie może być osiągnięty. Kup ori vcds, to się z nim połączysz.

Opublikowano

Podłącz oryginalny VCDS HEX-V2 albo HEX-NET, wykonaj pełny auto-scan i dopiero ten tutaj wrzuć.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Kolego masz klona i to kiepskiego, dlatego sterownik komfortu nie może być osiągnięty. Kup ori vcds, to się z nim połączysz.

OK, zobaczę co da się zrobić.
To mam jeszcze pytanie pomocnicze - czy moduł zamykania klapy nogą (U mnie 3AA.962.243.H) ma swój dedykowany bezpiecznik? Jakoś nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji na internecie.
A tym sposobem mógłbym go "odłączyć" do czasu przyjścia nowego modułu.

Wielkie dzięki!

Opublikowano
5 godzin temu, DD_AllroadB9 napisał(a):

ma swój dedykowany bezpiecznik?

Nie ma, zasilanie (zacisk 30) idzie ze sterownika komfortu.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Nie ma, zasilanie (zacisk 30) idzie ze sterownika komfortu.

Dziekuje pieknie!

Szukam vcds w takim razie :)

Opublikowano

hi Tutaj masz schemat.

Screenshot (114).png

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

hi Tutaj masz schemat.

Screenshot (114).png

dzieki!

ja tak probowalem uratowac modul, ale sadzac po bledzie - nic z tego nie wyszlo )

nowa wtyczka, drugi modul i powinno byc ok ;)

IMG_0753.jpeg

IMG_0754.jpeg

IMG_0838.jpeg

Opublikowano

Na to wygląda.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.