Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zablokowany zamek drzwi w Audi A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam problem z otwarciem samochodu. Otóż po wymianie baterii w pilocie auto przestało się otwierać (miga dioda na pilocie), więc próbowałem otworzyć drzwi za pomocą grota i... nic. Na początku grot nie chciał wejść, wd40 pomogło, ale jak przekręcam w lewo (jest lekki opór) to nic sie nie dzieje, w prawo tak samo. Poszedłem po zapasowy kluczyk, ale się okazało że padła w nim bateria i nic. Próbowałem podważać ramke drzwi i ciągnąć za klamke ale się nie otwiera, jakby się zaryglował. Nie chcem wybijać szyby i się męczyć z czyszczeniem i wymianą szyby.

Czy miał ktoś taki problem?

Z góry dzięki za pomoc.

Opublikowano

Poczytaj o sposobach dodania kluczyka do modułu komfortu, bo jest ich kilka i jeden zawiera dodanie go, za pomocą przekręcenia kluczyka w zamku drzwi.

Opublikowano
  • Autor
55 minut temu, Langista napisał(a):

Poczytaj o sposobach dodania kluczyka do modułu komfortu, bo jest ich kilka i jeden zawiera dodanie go, za pomocą przekręcenia kluczyka w zamku drzwi.

Próbowałem różnych kombinacji z przytrzymaniem guzików podczas kręcenia w zamku, ale nic. Zauważyłem że jak nacisne przycisk odblokowania samochodu to na 2 minuty świeci się guzik od świateł awaryjnych, oraz pokrętło do świateł.

Opublikowano

A czuć, że w ogóle coś się otwiera? Czy nie ma żadnej mechanicznej reakcji?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał(a):

A czuć, że w ogóle coś się otwiera? Czy nie ma żadnej mechanicznej reakcji?

nie ma żadnej mechanicznej reakcji. nawet jak szarpie za klamke i przekrecam kluczykiem. Postawiłem samochód na "rolkach" i do ciepłego garażu, może zamarzł? Jak nic nie pomoże to zostaje zbicie przedniej prawej szyby...

Opublikowano

Czyli pewnie zamek już kiedyś padł i ktoś zdjął cięgna z niego. Spróbuj wymienić baterie w tym drugim, może go sterownik nie 'zapomni'

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Langista napisał(a):

Czyli pewnie zamek już kiedyś padł i ktoś zdjął cięgna z niego. Spróbuj wymienić baterie w tym drugim, może go sterownik nie 'zapomni'

Zmieniłem, nic. Jutro przedzwonie po fachowcach, może któryś się zgodzi, bo nie widzi mi się sprzątania samochodu z odłamków szkła.

Opublikowano

Dobry odkurzacz na myjni wyjdzie 10 zł, fachowiec nie otworzy drzwi, jak spadły cięgna z zamka.

Opublikowano
  • Autor

Jutro jade po szybe, trzeba będzie wybić i trudno. Mam pytanie czy da radę wyłączyć ryglowanie zamków od środka za pomocą VCDS?

Opublikowano

Można. Normalnie takie sytuacje się nie zdarzają, że auto zamknie się z kluczykami w środku. Samoczynne ryglowanie jest tylko w tedy, kiedy po odryglowaniu auta w ciągu chyba 30 sekund nie złapiesz za klamkę. No i warto ogarnąć sobie te cięgna w środku, żeby w przyszłości już nie wybijać szyby.

Opublikowano
  • Autor

Wybiłem szybe. Wsadziłem kluczyk w stacyjke i dało się otworzyć samochód poprzez wewnętrzną klamke. Zsynchronizowałem 2 kluczyki i centralny działa. Jutro wymienie szybę i zajrzę do zamka. Poszperam w necie jak wykodować ryglowanie zamka od środka, żeby być ubezpieczonym na przyszłość.

Opublikowano

Zapomniałem napisać sposób na mniej sprzątania 😂 już po fakcie ale w razie czego na przyszłość (oby się nie przydało) oklej całą szybę taśmą klejącą, w tedy się skruszy ale nie rozwali po całym aucie.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
17 minut temu, Langista napisał(a):

Zapomniałem napisać sposób na mniej sprzątania 😂 już po fakcie ale w razie czego na przyszłość (oby się nie przydało) oklej całą szybę taśmą klejącą, w tedy się skruszy ale nie rozwali po całym aucie.

właśnie tak zrobiłem, okleiłem całą szybę kilka razy taśmą bezbarwną. Uderzałem w róg szyby ale skubana się łatwo nie poddała.

Opublikowano
  • Autor

Sprawa ogarnięta, szyba wybita, wstawiona nowa ale z b6. Pasuje tylko ma bardzo ciężko sie podnosić.

Opublikowano

Mechanizm podnoszenia szyby zasyfiony, jak nie ogarniesz tego, to linka się zerwie albo wyrobi się zębatka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.