Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie mam kostki do radia w aucie - czy jest jakiś schemat kabli ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowiłem wymienić radio w samochodzie, kupiłem nowe radio wyposażone w kostke i zabrałem się za wyciągnięcie starego. Spodziewałem się ujrzeć również kostkę, niestety burdel jest totalny. Dotychczasowe radio było podłączone na zasadzie kabelek do kabelka i zalepione tasma izolacyjna.

Podejrzewam , że najlepiej było by dokupić jakąś kostkę i powkładać w nią kabelki od samochodu, tylko które do którego?

Szukałem jakiś schematów ale się nie doszukałem. Czy posiadacie może coś takiego? Jak się za to zabrać (muszę przyznać że specem od elektroniki to nie jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat kostki iso znajdziesz bez problemu ale jeśli chodzi ci o kolory kabelków który gdzie to zapomnij, kilka dni temu ktoś inny pytał bo miał ucięte kostki, możesz się z nim skontaktować to się razem pogłowicie a może już doszedł co jest co. Najprościej to chyba będzie jak znajdziesz schemat kostki tego starego radia i po tym opisie dojdziesz co jest co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie troche zmartwiles, rozumiem ze w takim razie tylko na podstawie obecnego podlaczenia starego radia mozna wnioskowac sposob podlaczenia nowego radia.

czy gdyby byla tylko skretka kabli w zaden sposob nie uporzadkowanych bez podlaczonego starego radia to nawet dla elektryka sprawa jest nie do wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj że każdy kabel ma dwa końce i jeden z tych końców zazwyczaj jest gdzieś podłączony więc sprawa napewno nie jest beznadziejna, poprostu bardziej czasochłonna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie trochę zmartwiles, rozumiem ze w takim razie tylko na podstawie obecnego podlaczenia starego radia mozna wnioskowac sposob podlaczenia nowego radia.

czy gdyby byla tylko skretka kabli w zaden sposob nie uporzadkowanych bez podlaczonego starego radia to nawet dla elektryka sprawa jest nie do wykonania?

Jest do wykonania, już nie raz to robiłem (chociaż trochę kabli w wielu przypadkach mi zostawało):

Opiszę na podstawie kostki najpopularniejszej ISO. Najpierw odszukujemy kable które nas interesują w aucie (potrzebny jest miernik):

1. masa (najczęściej czarny kabel i najgrubszy), miernik ustawiasz na omomierz, jeden koniec do blachy a drugim lecisz po kablach, tam gdzie pokaże Ci 0 Ohm to jest masa,

2. "+12V" (kluczyk ma być wyjęty ze stacyjki), miernikiem jednym końcem podłączamy się pod masę (znalezioną wcześniej) a drugim lecimy po kablach i szukamy +12V

3. "ACC" (kluczyk w pozycji zapłon), i szukasz tak samo +12V, (jeden do masy drugim lecisz kolejno)

4. "Światło" (przy włączonych postojówkach, kluczyk nie musi być w stacyjce), jak wyżej (ale tego przewodu może nie być)

5. Zasilanie wzmacniacza (tutaj niestety przyda się intuicja, jak został jeden kabel to pewnie jest od wzmacniacza)

Teraz podłączasz znalezione kabelki do kostki:

1. do czarnego,

2. do żółtego,

3. do czerwonego,

4. do pomarańczowego,

5. do niebieskiego,

Głośniki podłączam intuicyjnie, za pomocą prób i błędów. Czyli podłączam i słucham który gra :) Innego szybkiego sposobu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze odświeżam ale problem mam taki, że podlaczyłem radio, świeci i przód też gra, niestety zostało mi 6 kabli, i tuba i 2 głośniki do podpięcia, niestety nic nie działa, nie wiem czy wczesniej działało, czy tył ma jakis osobny bezpiecznik, czy jest jakis sposób żeby to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze odświeżam ale problem mam taki, że podlaczyłem radio, świeci i przód też gra, niestety zostało mi 6 kabli, i tuba i 2 głośniki do podpięcia, niestety nic nie działa, nie wiem czy wczesniej działało, czy tył ma jakis osobny bezpiecznik, czy jest jakis sposób żeby to sprawdzic?

Poczytaj tutaj, może znajdziesz odpowiedź:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_subwoofer_tylne_glosniki_jak_podlaczyc_nie_ori_radio-t31550.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...