Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APB] Sonda za katalizatorem a brak katalizatora

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Kolegow :hi:

Mysle powoli nad modyfikacja wydechu w mojej nini, tylko zastanawia mnie jeden fakt. Samochod jest z USA i rozni sie od EU poniewaz za kazdym katalizatorem ma dolozona sonde lambda. W sumie 4 :blink: Pytanie brzmi : Czy jak wywale katalizatory, to dwie sondy "za" katami nie nakryja mnie i zaczna zglaszac bledy, poniewaz spaliny nie beda spelnialy odpowiednich norm? Wiem, ze podobnie bylo w niektorych 1.8T B6 ( dwie sondy przy R4 ). Czy ktos z w/w modelem wywalal katalizator? Jakie byly skutki?

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam Kolegow :hi:

Mysle powoli nad modyfikacja wydechu w mojej nini, tylko zastanawia mnie jeden fakt. Samochod jest z USA i rozni sie od EU poniewaz za kazdym katalizatorem ma dolozona sonde lambda. W sumie 4 :blink: Pytanie brzmi : Czy jak wywale katalizatory, to dwie sondy "za" katami nie nakryja mnie i zaczna zglaszac bledy, poniewaz spaliny nie beda spelnialy odpowiednich norm? Wiem, ze podobnie bylo w niektorych 1.8T B6 ( dwie sondy przy R4 ). Czy ktos z w/w modelem wywalal katalizator? Jakie byly skutki?

Pozdrawiam

najprawdopodobniej wywali ci błąd

dalsze postępowanie takie samo jak w 1.8T

albo czip i wyłaczenie sond w programie albo tulejka odsuwająca sondy od strumienia spalin

Opublikowano

ktos musi Ci ogarnąc temat wyłączenia sond diagnostycznych

jezeli tego nie zrobisz i wywalisz kat (y) bedzie palił jak smok

aaa i nie ma znaczenia USA czy EU, AGB zawsze miał 4 sondy

Opublikowano

Czyli po wywaleniu kata i wspawaniu rurki samochód będzie więcej palił?

Opublikowano

Czyli po wywaleniu kata i wspawaniu rurki samochód będzie więcej palił?

nie

Opublikowano
  • Autor

Oki dzieki za informacje! Wlasnie tak myslalem, ze bedzie potrzebny jakis specjalny zabieg.

aaa i nie ma znaczenia USA czy EU, AGB zawsze miał 4 sondy

Jezeli mowisz prawde, to nie mam sie czym martwic bo tunerzy ogarniaja AGB - duza szansa, ze moj tez ogarna.

To jest cytat z S4 Wiki

AGB (1997-2001?) - European S4 C/D-box, No post cat O2 sensors, Bosch MAF, original intake manifold

Czym w takim razie jest O2 sensor i jakie to moze miec znaczenie przy wywaleniu katow?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.