Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5 1.8] odcina paliwo lub prad pomocy


alien-audi

Rekomendowane odpowiedzi

witam problem przedstawia sie tak gdy jrzdze po miescie wszystko jest oki ale w momecie kiedy jade dalej i nie zdejmuje nogi z gazu a przekraczam 100 km/h po pewnym momecie powiedzmy po 5 min jazdy samochod zachowuje sie tak jak by mu odcielo paliwo lub prad (choc na desce wszystko dziala swiatla tez)mija 5 sec i jerdzie dalej i tak co jakis czas nawet krotki.Ale jak bede jechal i zdejmowal noge z gazu i go dodawal bedzie wszystko oki tak sie dzieje w momecier kiedy caly czas ciagne :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaziu na VAg-u nic nie pokazauje tzn pokazuje blad przepustnicy bo obroty sie troche bujaja byl kasowany byla czyszczona przepustnica ale elektronik powiedzial ze to nic nie ma ani do spalania jeduynie do obrotow biegu jalowego wahnięcia w obrotach jakies 50 obr/s.Tak mi sie wydaje gdyby byla padnieta calkiem przepustnica to i na miescie by sie cos dzialo ale to tylko mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
pokazuje blad przepustnicy

to już coś. Wcale nie musi mieć związku z falującymi obrotami.

Rozumiem, że wyczyszczenie i adaptacja nic nie dały?

elektronik powiedzial ze to nic nie ma ani do spalania jeduynie do obrotow biegu jalowego

to twój elektronik bardzo głupio gada... . Przepustnica steruje przecież przepływem powietrza do silnika. Poza tym np. wadliwa przepustnica zamula auto i powoduje podwyższenie spalania. Więc jak widać na wpływ.

Jeśli przepustnica jest tylko brudna to na ogół nie wywala błędów (przynajmniej ja się nie spotkałem z takim przypadkiem) więc możliwe, że to jakaś grubsza usterka np. nastawnik przepustnicy. W sumie to faktycznie samochód dziwnie by się zachowywał przez cały czas a nie tylko w trasach. Ciągle jest jakieś "ale"... .

Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr paliwa?

LPG rozumiem, że nie masz?

Może jakaś dziura w dolocie.

Kurde typowe... auto nie chce jechać a błędów nie ma :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił właśnie na przepustnicy bo problem występuje właśnie podczas jazdy. Jest to chwilowe podczas stałej prędkości czyli położenie pedału gazu przez dłuższy czas w jednej pozycji. Natomiast jeżeli poruszasz pedałem gazu problem nie występuje

Ale jak bede jechal i zdejmowal noge z gazu i go dodawal bedzie wszystko oki

Może jakbyś napisał jaki to błąd przepustnicy to by coś wyjaśniło bo może spec źle zinterpretował błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Może jakbyś napisał jaki to błąd przepustnicy to by coś wyjaśniło bo może spec źle zinterpretował błąd

o no właśnie.

Ja bym się skupił właśnie na przepustnicy bo problem występuje właśnie podczas jazdy. Jest to chwilowe podczas stałej prędkości czyli położenie pedału gazu przez dłuższy czas w jednej pozycji. Natomiast jeżeli poruszasz pedałem gazu problem nie występuje

zgodzę się z kolegą i myślę cały czas o tym samym. Tak na chłopski rozum to ta przepustnica mi podpada coś właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...