Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wskazania wskaźnika doładowania


xisco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie doładowania w 1.8T AEB. Jak to z nim jest i kiedy jakie wartości doładowania się osiąga.

Mam wskaźnik doładowania i po uruchomieniu silnika pokazuje -8 podczas normalnej jazdy cały czas mi pokazuje tak od -4 do 0 i się przez większy czas utrzymuje 0. jak się mocnej przycisnie to podchodzi o 0.2-0.3 bara nawet jak przekroczy 3000 obrotów. Dopiero jak wcisne pedał w podłoge na 3 biegu przy 50km/h to dochodzi do 0.5 bara.

Wydaje mi się że moja a4 jest troche zamulona. Może coś jest nie tak z tym doładowaniem? jak powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wskaźnik doładowania i po uruchomieniu silnika pokazuje -8 podczas normalnej jazdy cały czas mi pokazuje tak od -4 do 0 i się przez większy czas utrzymuje 0.

tak ma byc :wink4:

dochodzi do 0.5 bara.

i tio tez\ jest norma-okolo 3 tys-tak powinno byc-wtedy masz max doladowanie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, doładowanie również zalezy od obciążenia. zauwazylem ze jadac po rownej drodze lub z gory nawet z wcisnietym gazem do oporu zadko wskazuje 0,5 lub 0,6. Pod gore natomiast po wciśnięciu gazu szybciej osiaga to doladowanie. W sumie zalezy to głownie od cisnienia spalin co wiaze sie bezsposrednio z obciazeniem silnika. przy normalnej spokojnej jezdzie u mnie wskazowka cisnienia doladowania zadko podnosi sie ponad 0 chyba ze jade pod gore lub gwaltownie przyspieszam np podczas wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...