Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podnośnik szyby - jego ostatnie chwile???


laicki

Rekomendowane odpowiedzi

Lewa przednia szyba podczas opadów lub po myciu auta, wymaga ręcznego wspomagania

podczas dosuwania.W pozostałych przypadkach porusza się{ ale tylko w górę) wolniej

niz prawa.Da się to w jakis sposób poprawić?Czy trzeba cały mechanizm wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wytarły sie plastikowe slizgi w mech. widziałem taki przypadek w A6 ale tak że szyba sie blokowała Po wym tych ś.izgów wszystko chodziło jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były kłopoty z szybą od strony kierowcy. Tylko że u mnie otwierała się normalnie ale musiałem jej pomagać przy zamknięciu. Wkrotce potem się zacieło. Rozebrałem to i stwierdziłem że linka się sie postrzępiła i nie wchodzi do pancerza. Kupiłem nowy podnośnik szyby ale na szrocie. Samej linki nie wymienisz bo to wszystko jest zalane plastikiem. Za podnośnik z silnikiem dałem na szrocie 300 zł. Nie chcieli mi sprzedać bez silnika. W ASO chcieli za to coś koło 500zł i bez silnika, a za wymiane chcieli 350zł. Możesz kupić podnośnik bez silnika bo silnik można odkręcić bez problemu i zalożyć ten co był. podnośnik nie jest przykręcany tylko nitowany. Ja to rozwiercałem i zpowrotem nitowałem. Udało mi sie. Działa do dziś już od 1,5 roku. Zajęło mi to około 2 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest temat o automatycznie wysuwanej szybie to napisze o moim przypadku. Otoz w chwili, gdy kupilem samochod (z Wloch) okno w ogole sie nie otwieralo, wiec zaprowadzilem go do pewnego magika. "Fachowiec" stwierdził, ze silnik nie dziala i jest do wymiany. Juz nie pamietam ile sobie za to zaspiewal, ale postanowilem sprawe wziac w swoje rece. Rozkrecilem cale drzwi i co sie okazalo... te plastikowe slizgi byly calkowicie rozwalone, a stalowa linka byla zablokowana takimi plastikowymi paskami, zeby szyba sie nie wysuwala!. Normalnie kopara mi opadla... jak mozna bylo zrobic taką fuszerkę (wloscy mechanicy), a nasz mechanik okazal sie zwyklym zlodziejem, albo w ogole nie sprawdził co w trawie piszczy.

Za slizgi zaplacilem 60 zlotych (od kolejnego zlodzieja), ale szyba w koncu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem jak otworzę szybę kierowcy na max i zamykam drzwi to ta szyba jest luźna i stuka w jakiś metal. Co to moze byc?? muszę to naprawić bo sie chlapie ta szyba jak drzwi od stodoły :decayed: Dodam że wystarczy trochę ją podnieść żeby sie wsunęła w uszczelki i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...