Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Którą plazmę wybrać, a może jednak LCD ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Upatrzyłem Sobie takie o to dwa modele:

- troszkę starszy z serii G10:

TX-P46G10.jpg<= KLIK

- no i taką nowość :kox:

p42v10e_b_2_eu_h.jpg<= KLIK

Jeżeli chodzi o plazmę to głównie na panasonicu chciałbym się skupić, no chyba że hitachi - tylko że to mało popularna firma u Nas no i PDP ma od panasonica...

Pierwszy model troszku starszy no i ma nowa seria wejść G15. tyle że tutaj mam 46''. Druga opcja jest mniejsza i ledwo co sie na rynku pojawiła, ale za to jakie bajery :kox:

Cały czas się jednak zastanawiam czy plazma to będzie dobry wybór :mysli: troszkę się obawiam tego co sie na rynku dzieje, pioneer rezygnuje całkowicie, hitachi kupuje od panasonica - ciekawe jak długo będzie jeszcze produkcja :mysli: no i do tego trwałość tych urządzeń... czy oby na pewno jest taka sama jak w LCD :mysli: i jeszcze to "wypalanie" - mam nadzieję że to już faktycznie mit :)

A może by tak pomyśleć o nowych ledach samsunga :?: Ciekawe jak wypadaja w porównaniu z plazmami :mysli:

Co radzicie :mysli:

Aha, moje preferencje:

Lubię oglądać sport, filmy akcji i uwielbiam śliczne głębokie kolory z czernią na czele - pod każdym kątem :naughty:

sygnał to upc cyfrowy oczywiście z opcją HD.

budżet - nie chce wydać więcej jak przytoczone wyżej przykłady :)

P.S. Czytałem również hdtvmanię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko, wypalanie to na prawdę mit. Trwałość obecnych plazm obliczana jest na 60 tys godzin. Przy średnim czasie użytkowania po 5-6 godzin dziennie mamy wynik 30 lat :) Na prawdę szybciej zmienisz TV niż taka plazma Ci się wypali. Oczywiście przy pozostawieniu plazmy na dłużej na obrazie statycznym mogą zostać ledwo zauważalne "duszki" ale wystarczy chwilę pooglądać inny program albo puścić tzw. obraz resetujący i duszki znikają. Poza tym większość obecnych plazm ma systemy zapobiegające pojawianiu się "duszków" nawet przy pozostawieniu statycznego obrazu. W użytkowaniu takim jak opisujesz nawet tego efektu nie zauważysz.

Plazma znacznie lepiej poradzi sobie z sygnałem SD. Obraz HD zarówno plazmy jak i LCD będą miały porównywalny.

O innych zaletach plazmy nad LCD nie chcę się rozpisywać bo zaraz mnie zlinczują (jak to już wielokrotnie bywało przy tym temacie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O innych zaletach plazmy nad LCD nie chcę się rozpisywać bo zaraz mnie zlinczują (jak to już wielokrotnie bywało przy tym temacie :) ).

Hehe, sporo w sieci jest na ten temat. Niestety większość to stare artykuły nie oddające aktualnych realiów rynkowych - chodzi mi o nowinki techniczne i eliminacje pewnych niedoskonałości sprzętowych.

malik, rozumiem że Ty jako koneser wysokiej jakości obrazu stawiasz zdecydowanie na plazmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie zmienila technologia ale 3 lata temu prowadzilem wyklad na temat wlasnie Plazmy i LCD i na tamta chwile Plazma byla do bani, wtedy duchy sie pojawialy, plazma miala o wiele krotsza zywotnosc, do tego droga, trzeba bylo mocno uwazac, grzaly sie telewizory i wiekszy pobor pradu.

Co do stanu obecnego to niedlugo bedzie w unii europejskiej z tego co wiem wchodzila ustawa o zaprzestaniu sprzedazy telewizorow plazmowych z powodu bardzo duzego poboru pradu.

Dlatego tez jak bede kupowal TV nie kupie jednak plazmy o ile bedzie jeszcze w sprzedazy a kupie albo jakiegos LCD albo ledowy telewizorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że Plazma ciągnie prądu jak piekarnik - do tego ( przyznaję że to doświadczenie kolegi nie moje.. kupił Pl. jakieś 2-3 lata temu - ja wybrałem LCD ) wyją w niej jakieś wiatraki - tak, że w niedużym pomieszczeniu słychać 'chłodnice' :chytry: i jest to dość niekomfortowe.

Ale moze te nowsze modele już tego nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez jak bede kupowal TV nie kupie jednak plazmy o ile bedzie jeszcze w sprzedazy a kupie albo jakiegos LCD albo ledowy telewizorek.

przecież led to lcd z diodowym podświetleniem - ma lepsze kolory i mniejszy pobór prądu no i żywotność to 100tyś godzin.

plazma w tym momencie żyje tyle co zwykły lcd - 60tyś godzin. Pobór prądu jest tak naprawdę bardzo podobny. Z drugiej jednak strony to tak jakby kupować A8 i narzekać że dużo pali :naughty:

Zastanawia mnie jeszcze kwestia światła dziennego, czy bardzo się odbija :mysli: no i to grzanie...[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 12:00_________________________________________________

kupił Pl. jakieś 2-3 lata temu - ja wybrałem LCD ją

no właśnie o to chodzi że przez ten czas bardzo dużo się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o to chodzi że przez ten czas bardzo dużo się zmieniło :)

no to kupuj Plazme - wkońcu to tylko TV, a nie tatuaż :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanu obecnego to niedlugo bedzie w unii europejskiej z tego co wiem wchodzila ustawa o zaprzestaniu sprzedazy telewizorow plazmowych z powodu bardzo duzego poboru pradu.

Czy mógłbyś wkleić wiarygodne źródło tej informacji? Pierwsze słyszę o takej ustawie. Obawiam się, że to jakaś legenda miejska :)

Obydwie technologie mają diametralnie różny sposób generowania obrazu. Plazma świeci każdym pixelem oddzielnie. LCD ma na stałe włączone podświetlenie całej matrycy, która jest przesłaniana załączającymi się pixelami.

Przy jasnym obrazie, gdy na ekranie mamy dużą ilość białych pixeli plazma rzeczywiście może pobierać więcej prądu niż LCD. Jednak przy ciemnych obrazach sytuacja jest dokładnie odwrotna ponieważ większość pixeli w plaźmie jest wyłączona lub świeci mniejszym światłem. A LCD nadal podświetla całą matrycę.

Dodatkowo plazmy obecnej generacji potrzebują znacznie mniej prądu do wygenerowania obrazu. Wspomniane przez adaho wiatraczki chłodzące panel to relikt przeszłości. Obecnie żaden model tego już nie posiada.

Uśredniając, pobór prądu obydwu technologii jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stanu obecnego to niedlugo bedzie w unii europejskiej z tego co wiem wchodzila ustawa o zaprzestaniu sprzedazy telewizorow plazmowych z powodu bardzo duzego poboru pradu.

Czy mógłbyś wkleić wiarygodne źródło tej informacji? Pierwsze słyszę o takej ustawie. Obawiam się, że to jakaś legenda miejska :)

http://www.pcworld.pl/news/332904/Telewizory.plazmowe.beda.zakazane.w.UE.html

http://www.frazpc.pl/b/229705

troche tego jest nie ma sie co chłopaka czepiać :P

ale szczerze to ja bym wybrał Plazme ^^ chociaż je więcej prądu niz LCD no ale jakos i ten ekran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarko tylko i wyłącznie plazma. Od początku ta technologia bardziej do mnie przemawiała niż LCD. W porównaniu do LCD to obraz jest zdecydowanie lepszy :good: Na minus większy pobór prądu i mniejsza żywotność. Ale to tak jak z tym A8 co napisałeś :wink4: Co do producenta to Panasonic to bardzo dobra firma. Ja bym jednak pomyślał nad Pioneerem. Z tego co czytałem i miałem okazję widzieć to robi najlepsze plazmy. Naprawdę obraz zrobił na mnie wrażenie :kox: A to że się wycofują związane jest dużymi kosztami związanymi z produkcją i badaniami nad rozwojem technologii przy jednoczesnym wycofywaniu się innych firm z tej technologii. O żywotność się nie martw bo technologia idzie tak do przodu że przez 30 lat nie będziesz użytkował napewno tej plazmy którą teraz kupisz. Za jakiś czas jak opanują produkcję ekranów organicznych to będziesz myślał o zmianie na OLED :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super wiarygodne źródła. Wystarczy poczytać komentarze pod spodem jak zmasakrowali tych żałosnych "dziennikarzy" :)

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę tej ustawy przegłosowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak pomyślał nad Pioneerem. Z tego co czytałem i miałem okazję widzieć to robi najlepsze plazmy. Naprawdę obraz zrobił na mnie wrażenie :kox: A to że się wycofują związane jest dużymi kosztami związanymi z produkcją i badaniami nad rozwojem technologii przy jednoczesnym wycofywaniu się innych firm z tej technologii.

Zgadza się, tylko czy widziałeś ile trzeba dać za pionka z seri kuro :naughty: tyle raczej nie chce wydawać na tv :gwizdanie:

BTW mają je jeszcze przez rok produkować i to w ograniczonej ilości, więc wątpie aby potaniały :wink4:[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 14:38_________________________________________________

No super wiarygodne źródła. Wystarczy poczytać komentarze pod spodem jak zmasakrowali tych żałosnych "dziennikarzy" :)

a tu taki jeden :naughty:

to pewnie niedługo i google zamkną

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=10592&Jak+bardzo+Googl...

Do ciekawych wniosków doszli autorzy wydanego jakiś czas temu raportu który dowodził, że Google uwalnia do atmosfery taką samą ilość dwutlenku węgla w dwóch wynikach wyszukiwania, ile jest potrzebne dla wrzącego czajnika wody.

Jak wyjaśnia Google, zanieczyszczenie środowiska wynika z rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną potrzebną do zasilenia centrów danych. Te są wymagane, aby odpowiedzi na zapytania użytkowników pojawiały się w możliwie jak najkrótszym czasie. W ten sposób przez każdą sekundę połączenia z Internetem produkowanych zostaje 0,2 grama emisji węgla.

Typowe wyszukiwanie trwa 0,2 sekundy, zapytanie jest wysyłane i przetwarzane przez serwery w kilka tysięcznych sekundy. Pojedyncze wyszukiwanie zużywa 0.0003 (1 kJ) kWh, średnia dzienna dla dorosłego człowieka to 8000 kJ. Uwalniane zostaje przy tym 0,2 g do atmosfery, co - w stosunku do samochodu pokonującego trasę jednego kilometra - odpowiada tysiącowi zapytań.

W 2008 roku Google zainwestowało 45 milionów dolarów na technologie energetyczne, zaś rok wcześniej zainicjowała grupę Climate Savers Computing Initiative zajmującą się cięciem kosztów energii. Na przyszły rok planuje natomiast redukcję emisji CO2 o 54 mln ton rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są konkretne, to fakt :gwizdanie: Ale masz świetny sprzęt z najwyższej półki. W takim razie pozostaje ten Panasonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko sprzęt jest może i OK ale ja bym takiego rozmiaru do zagłówka nie montował - mogą boleć oczy :wink4:[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 14:48_________________________________________________lans może i będzie ale chyba jednak zdrowie ważniejsze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko sprzęt jest może i OK ale ja bym takiego rozmiaru do zagłówka nie montował - mogą boleć oczy :wink4:[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 14:48_________________________________________________lans może i będzie ale chyba jednak zdrowie ważniejsze :decayed:

To ma być w bagażniku - po to mi był właśnie avant :naughty:

Takie coś na temat nowej serii V10 panasonica:

http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4953

I chyba raczej na tym sie skupię - mniejsze, a lepsze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LCD ale teraz bym kupił Plazmę :naughty:

bo już masz lcd czy jakieś inne względy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarko... wiem że zużycie prądu to już mit ale jak widzę plazmę Panasonika 42" (nie pamietam serii :mysli:) z napisem z tyłu 648 Wat to się trochę gorąco robi... a Ty chcesz chyba większy :naughty:

mimo wszystko Panasonic ma takie recenzje że można w ciemno kupywać... o ile zdecydujesz się na plazmę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 400 W, 240 W, 0,4 W- seria G10 46'' ( z tego roku )

Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 350 W, 280 W, 0,4 W - seria V10 42'' ( właśnie wchodzi na rynek )

Chyba nie jest tak najgorzej :gwizdanie:

Dane ze strony producenta :)[br]Dopisany: 26 Maj 2009, 16:40_________________________________________________

mimo wszystko Panasonic ma takie recenzje że można w ciemno kupywać... o ile zdecydujesz się na plazmę :>

A pokaż mi lcd, które mogłoby konkurować z plazmą panasonica :gwizdanie: to pomyślę :naughty:

Bardziej się skupiam na szukaniu lepszej plazmy w podobnej cenie innego producenta - pionek jak wiadomo odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...