Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Prośba o pomoc przy adaptacji przepustnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie czy ktoś z wlkp może pomóc przy adaptacji przepustnicy za pomoca VAG?Po czyszczeniu obr utrzymuja sie przy 1200/1400 potem schodza powoli.Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Opublikowano

Witam panowie czy ktoś z wlkp może pomóc przy adaptacji przepustnicy za pomoca VAG?Po czyszczeniu obr utrzymuja sie przy 1200/1400 potem schodza powoli.Bede wdzieczny za odpowiedzi.

podjedz na spocik Poznanski tam ci zapewne pomoga :cool1:

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Nie będę zakładał nowego tematu więc podpinam sie pod dinozaura :hi:

za pomocą vaga nie da rady usunąć błędu przepustnicy a dokładniej :

"Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 557 T

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D05

Coding: 04001

Shop #: WSC 06335

2 Faults Found:

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-00 - -

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-00 - -

Readiness: N/A "

Próbowaliśmy też adoptować ... za każdym razem kończyło sie to niepowodzeniem . :wallbash:

Gdzie szukać przyczyny ?

Dodam że przepustnica była już czyszczona od wewnątrz jakimś preparatem ( ch... wie co to było ale przestał mi się zawieszac na obrotach i schodzić powoli do 950 rpm . )

Opublikowano

Nie będę zakładał nowego tematu więc podpinam sie pod dinozaura :hi:

za pomocą vaga nie da rady usunąć błędu przepustnicy a dokładniej :

"Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 557 T

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D05

Coding: 04001

Shop #: WSC 06335

2 Faults Found:

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-00 - -

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

P1559 - 35-00 - -

Readiness: N/A "

Próbowaliśmy też adoptować ... za każdym razem kończyło sie to niepowodzeniem . :wallbash:

Gdzie szukać przyczyny ?

Dodam że przepustnica była już czyszczona od wewnątrz jakimś preparatem ( ch... wie co to było ale przestał mi się zawieszac na obrotach i schodzić powoli do 950 rpm . )

jest duza szansa ze trzeba bedzie ja wymienic

Opublikowano

17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

Miałem ten błąd.Jest na niego sposób.U mnie pomogło ale...

W skrócie...

Demontujesz przepustnice podłączasz pod wtyczkę, następnie odkręcasz w niej taki czarny plastik(tam znajduje się potencjometr)trzeba poruszać tym potencjometrem tylko delikatnie ale do samego końca

Teraz wchodzisz do vaga próbujesz usunąć błędy i wtedy adaptujesz.

Opis dokładny jest na forum.Jak znajdę to Ci linka podeślę

Opublikowano

byłbym wdzieczny :notworthy: wczoraj spędziłem pół nocy przy szukajce a propos dolegliwosci AEB i nie bardzo mi sie chce zarwać kolejną nockę :gwizdanie:

Opublikowano

Witam.

Oto link do tego błędu 17967 - Throttle Valve Control part (J338): Fault in basic settings

Pamiętaj jednak żeby zrobić to bardzo ostrożnie!tam są 2 scieżki po których chodzą takie delikatne ząbki-łatwo je zepsuć.

Pozdrawiam.

Jak byś miał jakieś wątpliwości to pisz.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t89997.0.html;highlight=throttle+valve+control+part

Opublikowano

podziękował :) Zaraz poczytam .

Opublikowano

spróbój adaptacji bez Vag-a też pomaga

Opublikowano

spróbowałem niestety dalej to samo ... :wallbash: no niestety ... przepustnica już prawie w drodze ...

Polski wag wykazuje :

17967 Regulator wolnych obrotów - ustawienia pierwotne

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17967 Regulator wolnych obrotów - ustawienia pierwotne

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

na poczatku myślałem że to przepływka ale po porównaniu kodów wychodzi że to dalej przepustnica :confused4:

Opublikowano

A czy udało Ci się usunąć ten błąd na dłuższą chwilę.Ja kilkanaście razy próbowałem i w końcu usunąłem ten błąd na stałe.

Jednak jeżeli Ci się to nie udało a uporczywie próbowałeś to przepustnica do wymiany.

Okazyjnie możesz kupić na allegro do 100zł używaną możesz znaleźć .

Pozdrawiam

Opublikowano

witam jesli moge pomoc to ja uzywam srodka do potencjometrow lub taki szybko schnacy do klockow hamulcowych. i zobacz czy nie uszkodziles jakiejs kostki w srodku bo jak jest za duzy luz pomiedzy tymi skalami w srodku to tez zle czyta.

Opublikowano

mam już ja w głębokim poważaniu ... nagrałem przepustnicę za 150 pln i mam nadzieję że bedzie działać i da się zaadoptować . Takie rzeźbienie w gównie to mi tylko ciśnienie podnosi ... z gówna bata nie ukręcisz . I tak kiedyś by ją trzeba było wymienić . :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.