Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szanowne Koleżanki i Kolegów.

Jest to mój pierwszy merytoryczny post więc proszę o wyrozumiałość...

Zgodnie z instrukcją zamieszczoną na forum wykonałem logi statyczne i dynamiczne.

Bardzo proszę o ocenę i uwagi. Pozdrawiam.

Statyczne:

000: http://img72.imageshack.us/img72/7342/000sfm.jpg

001: http://img2.imageshack.us/img2/8002/001joa.jpg

003: http://img294.imageshack.us/img294/5690/003qie.jpg

004: http://img87.imageshack.us/img87/9240/004bgscig.jpg

007: http://img268.imageshack.us/img268/3596/007zrd.jpg

013: http://img191.imageshack.us/img191/5803/013s.jpg

014: http://img190.imageshack.us/img190/9674/014sfv.jpg

018: http://img188.imageshack.us/img188/6585/018sjw.jpg

023: http://img413.imageshack.us/img413/6863/023z.jpg

Nie wiem dlaczego, ale grupa 14 jest pusta, a w 18 zalogowały się same zera.

BS:

000: http://img190.imageshack.us/img190/5066/000pul.jpg

003: http://img189.imageshack.us/img189/7614/003emn.jpg

004: http://img44.imageshack.us/img44/2500/004.jpg (dla silników z PD tej grupy chyba się nie loguje w BS, ale na wszelki wypadek:)

011: http://img192.imageshack.us/img192/9053/011vre.jpg

Dynamiczne:

000: http://img181.imageshack.us/img181/9534/000e.jpg

001: http://img244.imageshack.us/img244/5799/001bbi.jpg

003: http://img149.imageshack.us/img149/9751/003ubu.jpg

004: http://img181.imageshack.us/img181/6064/004r.jpg

008: http://img244.imageshack.us/img244/489/008god.jpg

010: http://img149.imageshack.us/img149/3074/010zbo.jpg

011: http://img294.imageshack.us/img294/575/011v.jpg

Grupy 3 i 11 udało mi się też zarejestrować na 4-tym biegu:

003: http://img44.imageshack.us/img44/9273/003n.jpg

011: http://img189.imageshack.us/img189/4094/011ecj.jpg

Opublikowano

termostat do wymiany

filtr powietrza tez

stan napinacza paska rozrzadu [kiedy wymieniany rozrzad ? ]

delikatnie sie kieronwnice przycinaja [dynamiczna jazda powinna uleczyc problem]

Opublikowano
  • Autor

Powinienem wymienić płyn więc termostat w takim razie też wymienię.

Rozrząd był wymieniany miesiąc temu i to mnie martwi.

Czyżby jakaś niedoróbka delikatnie mówiąc?

Opublikowano

Powinienem wymienić płyn więc termostat w takim razie też wymienię.

Rozrząd był wymieniany miesiąc temu i to mnie martwi.

Czyżby jakaś niedoróbka delikatnie mówiąc?

tzreba poprawic synchronizacje walkow patrz grupa 004 ostatnia pozycja powinno byc 0 lub blisko zera 0,6 u ciebie 1,6 w dynamicznej w statycznej w miare ok ,
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Właśnie porównałem sobie z innymi logami i przykładowo tutaj (logi luk1121):

http://images47.fotosik.pl/131/98ac72fb312539fe.jpg

kąt synchronizacji waha się w całym mierzonym zakresie.

Tutaj (logi xfranek):

http://www.wegiel.home.pl/a4/logs/html/DynLOG-01-004-xxx-xxx.htm

trzyma w miarę dobrze.

U mnie natomiast wyraźnie powiększa się powyżej 4000 obr:

http://img181.imageshack.us/img181/6064/004r.jpg

I teraz, czy wystarczy regulacja wałków i będzie ok, czy tak jak napisał spanky (dzięki za opinię)

może to wskazywać na wadliwy/zużyty napinacz?

Na wolnych obrotach jak zauważył odzim (również podziękowania) jest w miare ok:

http://img87.imageshack.us/img87/9240/004bgscig.jpg

I tak sobie myślę, czy nie oznacza to, że jak mu się depnie to jednak napinacz "nie wyrabia".

Nie znam się na tym tylko tak sobie kombinuję kierując się raczej intuicją - co może być błędne.

A może ten napinacz jest regulowany i jak się go ustawi odpowiednio to załatwi sprawę?

Pozdrawiam.

PS. pozostałe prace (filtr powietrza wymieniony, termostat zamówiony w aso) w toku.

No i wgrałem sobie anty-PSJ firmware coby uleczyć "delikatnie przycinające się kierownice" :wink4:[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2009, 16:00_________________________________________________Byłem dzisiaj w serwisie, w którym wymieniałem rozrząd jakieś półtora miesiąca temu i na który mam ponoć rok gwarancji, pokazałem logi 04, poprosiłem o ustawienie synchronizacji i panowie powiedzieli mi, że jest dobrze ustawione bo się to ustawia na wolnych obrotach, a na wolnych obrotach jest dobrze. Na moją sugestię, że jednak się kąt za bardzo rozjeżdża przy wyższych obrotach dowiedziałem się że tak jest ok, a tak poza tym to jak by był źle ustawiony to by mi źle zapalał jak jest zimny.

W związku z tym szukam kogoś w Krakowie lub okolicy kto by mi ustawił tą synchronizację jak należy, możecie kogoś polecić kto mi to ustawi? Bardzo proszę o jakieś namiary bo jak widać nawet warsztat polecany na tym forum nie za bardzo ma się ochotę za to zabrać niestety. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.