Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Odłączony wężyk od N75


studentzse

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dziś zauważyłem ze jeden przewód od turbo nie mam podłączony do N75 i ze akurat to wejście przy N75 jest tak jakby prawie urwane, chodzi mi o przewód numer 5 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/868c9e3d040b36ca.htmlco jest jego zadaniem i co się dzieje jeśli jest on nie podłączony do N75? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest podłączony do gruchy sterującej łopatkami turbiny, niepodłączony auto jeździ jak bez turbo. (jeśli się mylę_niech ktoś to zweryfikuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że chodzi Ci o wężyk w Twoim AFN bo schemat, który wkleiłeś dotyczy zwykłej turbosprężarki z zaworem upustowym wastegate;

oczywiście, że z odpiętym wężykiem nr 5 turbina VNT nie będzie miała sterowania łopatkami zmiennej geometrii i silnik będzie szedł mułowato, doładowanie uzyska dopiero po osiągnięciu wyższych obrotów bo łopatki turbiny znajdują się wtedy w pozycji minimalnego doładowania a co za tym idzie sterownik silnika, zanim silnik się rozkręci, może przejść w tryb pracy awaryjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko zrobione: urwaną końcówkę przykleiłem klejem super glue oraz później zalałem to jeszcze klejem na gorąco, zaworek oczywiście także wcześniej przeczyściłem w WD40 oraz benzynie a później wszystko przedmuchałem sprężarką. Zaworek hula jak ta lala oraz wydaje charakterystyczne "cykanie" czego wcześniej przed zabiegami nie było oraz fura buja sie teraz płynnie od samego początku a nie tylko momentami :tongue4: Dzięki wszystkim którzy włączyli się w temat :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...