Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pytanie o tłumik przelotowy zamiast kata


przemtor

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam odpowiedzi na różnych forach, ale nigdzie nie mogę znaleźć. W piątek w końcu kat poszedł w odstawkę. Po lekturze netu zdecydowałem się w imię "cichego" wydechu na wstawienie tłumika przelotowego. Spec od tłumików zaproponował mi tłumik przelotowy najzwyklejszy za 60 zł (takie cuś) http://www.allegro.pl/item653800623_tlumik_przelotowy_awg.html. Jedynie co mnie zdziwiło, że w środku ta przelotowa rura podziurkowana, ma u mnie jakby zwężenie złożone z 4 wpustów, nie jest jednakowego przekroju jak na tej aukcji. On mi powiedział, że to zwykły przelot, bo nie chciałem żadnej strumienicy (a myślałem, że strumienica ma takie skręcone łuski w środku). No ale patrze na aukcjach na tłumiki przelotowe i nie widzę żadnych zwężek w środku. OCB? To chyba nie jest żadna pseudostrumienica? Czy zrobił mnie w balona, czy sam nie wie co gada :mysli: Poza tym, czy nie lepiej jak by był ten sam przekrój w środku? Wytłumaczycie mi o co chodzi bo się nie znam kompletnie na tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem tez taki tlumik AWX'a i w srodku mam prosty przelot jak strzala o tej samej srednicy na calej dlugosci.

Kupowalem tlumik z tej wlasnie aukcji, jedyne co mam inne to obudowa, bo chcialem, zeby udawal katalizator :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie no właśnie ja kupiłem ten tłumik u gościa w zakładzie. Link wrzuciłem tylko przykładowo. I właśnie ten co mi ten gościu założył, w środku ma wyraźną zwężkę. Zarzekał się, że to nie strumienica. Ale z tego co widzę to pewnie jednak jest, tylko nie ta najpopularniejsza łuskowa. Ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Co ta zwężka miałaby dawać tak wogóle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...