Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Skacząca temperatura oleju


miaudi2606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !!! Mój problem przedstawia się następująco. Mam dziwne wskazania temperatury oleju. Nigdy z takim czymś nie miałem problemu i jak pierwszy raz zobaczyłem takie wskazanie na zegarze to normanie pot mnie zalał :evil:. Zapalam samochód wszystko jest ok. Po przejechaniu 2-4 kilometów wskazówka temperatury nagle wskazuje powyzej 180 stopni. Nie rośnie tak jak by sie silnik grzał tylko poprostu odrazu przekracza 180 stopni. Z samochodem nic się nie dzieje i normalnie dalej mozna kontynuować nim jazde bez żadnego problemu. Po przejechaniu około 50-60 kilometrów temperatura sama wraca do normy i trzyma koło 100 stopni. Ostatnio byłem w trasie i na odcinku 600 kilometrów kilka razy tak mi sie zrobiło i za kazdym razem temperatura po przekroczeniu 180 stopni zawsze po jakimś czasie wraca do normy. Czy ktoś może mi pomóc jaka może być tego przyczyna???Z góry dzięki za pomoc.

Dowiedziałem sie ze może być uszkodzony czujnik temperatury oleju. Wie ktoś może gdzie on sie znajduje. Tylko bez porad ze zdjęciami z emki bo ja z niej nic nie kapuje. Jak by ktoś mógł mnie chociaż naprowadzić to był bym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajdziesz go bardzo łatwo znajduje się w chłodnicy oleju do której jest przykręcany filtr oleju.Sprawdź najpierw prawidłowość połączenia jeżeli nie będzie lepiej to dopiero wymień czujnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady !!! Juz po problemie , sprawdziłem kable i były ok wiec kupiłem nowy czujnik ,wymieniłem go dzisiaj i teraz jest :good:.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...