Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Kopci na niebiesko w spalinach czuć olej


gregor76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów, moje audi 2,5 Tdi od niedawna zaczęło strasznie kopcić na niebiesko na rozgrzanym silniku przy tym czuć jak by palił również olej no i straszny muł się zrobił, pewnie turbina padła czy coś innego może powodować takie objawy? macie jakieś pomysły? czy warto regenerować turbine ? z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie... Zdejmij rurę która prowadzi do turbinki i sprawdz luz na wirniku-to tak na początek.

A co do odmy to tu masz wszystko na jej temat:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55798

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem 2.5-przeczytaj ten temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znika szybko olej. Zalezy jak wielkie sa luzy. Juz to przerabialem. Tak jak poprzednik mowil sprawdz luzy. Ale zeby zobaczyc czy to turbina puszcza olej musialbys odkrecic druga strone i zobaczyc czy nie jest zasyfiona olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego,

dopiero co miałem ten sam problem. Zaczęło się od tego że spaliny śmierdziały olejem, potem zaczął strasznie kopcić i na końcu spadła mu moc. Pojechałem do fachowca a on co?

Trzeba zrobić regenerację turbiny i to będzie nieźle kosztować. Zaraz zaraz regenerację robiłem 7 miesięcy temu więc chyba tak szybko nie poleciała. Pojechałem do innego fachowca...

Zaraz odkręcił i wyjął filtr oleju i okazało się że jest przedziurawiony!!! Olej mam zawsze Castrola ale nad filtrem się zbytnio nie rozczulałem i jak to w takich warsztatach dają byle tanie gówno bo jest za darmo do każdej wymiany oleju. Zalało mi jakiś filtr wału korbowego ( odma ).

Po wymianie tego filtra i powierzchownym wytarciu węży oraz turbiny problem zniknął i co najlepsze zwiększyła się moc silnika bo teraz chodzi jak igiełka.

Dobra rada: NIGDY NIE SŁUCHAĆ JEDNEGO MECHANIKA...

Pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...