Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 95r] podłacznie sterownia centralnego zamka przy pompce?


Gość elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktos opisać jak podłączyć sie pod pompkę żeby działało sterownie z pilota zamkami? Chodzi dokładnie o opis kolorów kabli pod jakie sie podpiąć i jakie sygnały na nie podać aby zamknąć i otworzyć drzwi. Próby wpięcia sie przy słupku koło drzwi kierowcy spełzły na niczym :-(

Autko to B5 sedna z 1995roku i z tego co udało mi sie zdiagnozować to domykanie szyb mam cz czerwono brązowym kablu przy drzwiach kierowcy sterowane masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo.

Ja jak juz pisałem nie mam modułu komfortu więc domykanie szyb jest dłuższym przytrzyaniem kluczyka w poz zamknij.

Wpiąłem się w słupku lewym, kostka pierwsza z góry ta od drzwi.

Kolory kabli szaro/biało-brązowy i ... jutro napisze nie pamiętam ;).

Ale to są prawy dolny kabelek od kostki patrząc tak jak jest wpieta i trzeci od prawej na dole. Jeden otwiera drugi zamyka.

Dziś testowałem działa wszysko piknie.

I zamek i domykanie szybek - w moim alarmie do tego jest dodatkowy kanał - wpiąłem go również do linii zamykania w tej kostce.

Oba sygnały sterowane masą, więc problemów żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czerwono brązowy domyka szyby a po podaniu na niego masy nie zamyka drzwii :-( czyżby sie wszytko różniło miedzy poszczególnymi modelami B5...a szaro/biało-brązowy nie mam takiego :-( jeszcze sprawdzę metodą prawy dolny kabelek od kostki patrząc tak jak jest wpięta i trzeci od prawej na dole

a i wg tego zdjecia to na 1 i 2 mam sygnały z otwartych drzwii, a na 6 mam domykanie szyb.

ssss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wg tego zdjęcia jest tak:

1 - sygnał otwarcia drzwi kierowcy

8,6 - sygnał otwarcia/zamknięcia drzwi (centralny) - na 60% 6 zamyka.

te są zwerane do masy po przekręcaniu kluczyka w odpowiednią stronę

3 - masa brązowa

Mój jest koniec 1997 roku ale bez lifta jeszcze Avant.

Wersja raczej biedna brak modułu komfortu.

Szyby się domykają jeżeli na wyjście zamykania dłużej zostanie podana masa,

tak samo z otwieraniem szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam zupełnie inaczej :-( pozycja 7 i 8 puste nie ma kabli tam ...

No właśnie u mnie też niemogłem znaleść sterowania masą, dlatego wykorzystałem kabel który idzie z siłownika. Pojawia się na nim naprzemiennie masa albo plus w zależności czy siłownik jest otwarty czy zamknięty, trzeba tylko użyć dwóch przekaźników, które podając sygnał do sterownika jednocześnie rozłączają ten co przychodzi z drzwi. Niejest to może najprostszy sposób ale skuteczny, jedynie domykanie okien z pilota nie działa ale w moim przypadku to akurat dobrze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh przynajmniej macie krańcówkę drzwi.

U mnie pozycja nr 2 jest pusta dziś z rana zerknąłem.

A jak u was jest z modułem komfortu - macie czy nie ?

Ktoś ma pomysł o co w tym chodzi?

Skąd ak duże różnice w instalacji eletrycznej?

Roczniki czy wyposażenie?

Kabelek na pozycji 3 lub 4 to jest przycisk centralnego zamykania drzwi (guzik na tapicerce drzwi).

Dzis czasu nie będe miał (no może 30 min po objedzie) ale ciągle mam za cel znaleść tą krańcówkę wszystkich drzwi (o ile w ogóle jest ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego o zauważyłem to te pierwsze miały sterowanie jednym przewodem tak jak opisywał mateogda, Później było sterowanie dwuprzewodowe masą. Ostatno dogrzebałem się i znalazłem i w tych pierwszych znalazłem sterowanie masą niedaleko słupka. Przewód szary z białym paskiem i przewód niebieski z czerwonym paskiem. jutro postaram się wrzucic foto. Krańcówka wszystkich drzwi zawsze będziesz miał na przewodzie szarym z białym paskiem. Szukaj w środkowej kostce w tych najniżej położonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dołu jeszcze nie przeszukiwałem ;).

Dziś na grzebanie nie było czasu.

Do tego doszeł jeszcze uwalony i źle podłaczony wzmacniacz antenowy (jest ułamny, wsadzona nie ori antena i wszystko sobie wisi... kombinuje jak to wyprostować).

Co do krańcówek to jeszcze spytam - może ktoś wie.

Czy krańcówkę bagażnika odnajde z przodu czy to mżonki tylko ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...