Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Cieżko wchodzą biegi 1 i 2


Buddy

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś miał podobny przypadek i wie co by to mogło być:

Cieżko wchodziła 1 lub wogóle ,a 2 z trudnym głuchym zgrzytem jak by na sucho :kox:.

Sprzęgło przeszło gruntowny przegląd. Ale i wymiana sprzęgła też nic nie dała.

Rozebranie skrzyni biegów dało najpierw wynik pozytywny potem poszukiwanie przyczyny w

nieprawidłowym zachowaniu się wałka wybieraka.

Regulacja dzwigni zmiany biegów , wymiany oleju - nic nie dają.

Czekamy na wynik wymiany powyższego wałka.

Auto stoi unieruchomione już od 3 tygodni w ASO - lekka histeria :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z twoją skrzynią, ale zrobiłeś jeden podstawowy błąd: oddałeś auto do ASO. Teraz ci "fachowcy" na ślepo będą wymieniać część po części i liczyć na to że w końcu trafią. Oczywiście po drodze będziesz bulił jak za zboże za każdy radosny eksperyment. Teraz jesteś już uziemiony, ale na przyszłość warto poszukać firmy specjalizującej się w naprawach i serwisie skrzyń biegów. Ewentualnie zabieraj od nich furę i dawaj do prawdziwych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przypadek, ale w B5 tyle że u mnie jest problem jak auto toche pojeździ tzn. jak go odpalam po dniu postoju jest elegancko biegi wchodzą bez problemu czy to ma postoju czy podczas jazdy. Ale po powrocie do domu mam problem z wbiciem wstecznego. Muszę się nieźle namocować, pomaga jedynie puszczenie pedału sprzęgła na luzie i ponowne wciśnięcie. Ale wtedy znowu jest problem wbić "1" i tak w kółko. Dumam jak się do tego zabrać bo sprzęgło to raczej nie jest :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na synchronizatory,zapewne juz niezle spompowales sie z kasy a wymina synchronizatorow tez nie jest tania wiec radze poszukaj uzywana skrzynie i cie szie z jazdy skrzynia okolo 800zl +wymiana 300zł i zabierz auto od Tych kowali :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...