Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mniejsza efektywność klimy


sosna22222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was

Mam takie pytanie mianowicie ostatnio miałem uszkodzoną klimę. Po oględzinach okazało

się, że to parownik został więc wymieniony. Klimatyzacja działa jednak chłodzenie jest

wyraźnie słabsze niż przed wymianą. Moje pytanie brzmi czy przyczyną moze byc nowy parownik czy moze za mało czynnika (i ewntualnie ile bym musiał go dobić) czy moze jeszcze cos innego. moze ktos sie spotkał z czyms takim wiec prosze o radę. Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Mam takie pytanie mianowicie ostatnio miałem uszkodzoną klimę. Po oględzinach okazało

się, że to parownik został więc wymieniony. Klimatyzacja działa jednak chłodzenie jest

wyraźnie słabsze niż przed wymianą. Moje pytanie brzmi czy przyczyną moze byc nowy parownik czy moze za mało czynnika (i ewntualnie ile bym musiał go dobić) czy moze jeszcze cos innego. moze ktos sie spotkał z czyms takim wiec prosze o radę. Pozdrawiam :a4fan:

co nazywasz parownikiem, o pisz gdzie sie miesci czesc która ci wymienili , bo nazewictwo jest rózne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dokladnie gdzie sie miesci ta część bo nie bylem przy wymianie ale bardzo trudno bylo sie do niej dostac musieli sciągać całą deskę rozdzielczą. Natomiast jesli chodzi o nazwe parownik to nie wiem tak mi powiedzieli mechanicy. Nazewnictwo chyba prawidłowe bo jaiks czas po tym rozmawiałem z mechanikiem z serwisu on rowniez poslugiwal sie tą nazwą.

pozdrawiam :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dokladnie gdzie sie miesci ta część bo nie bylem przy wymianie ale bardzo trudno bylo sie do niej dostac musieli sciągać całą deskę rozdzielczą. Natomiast jesli chodzi o nazwe parownik to nie wiem tak mi powiedzieli mechanicy. Nazewnictwo chyba prawidłowe bo jaiks czas po tym rozmawiałem z mechanikiem z serwisu on rowniez poslugiwal sie tą nazwą.

pozdrawiam :audi:

ok to był parownik po tym co robili to 100 %

musiał bys podjechac do serwisu i sprawdzic cisnienie gazu i jak pracuje układ co pokazuja manometry :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Iceman a gdzies indziej nie da sie tego sprawdzic? bo wiesz wizyta w serwisie to kosztowna sprawa i raczej nie wchodzi w grę . A gdybym dobił troche gazu czy to by cos dało czy moglbym cos uszkodzic? Pozdrawiam :biggrin: :biggrin:

a co sam dobijesz bo nierozumiem , jak ci wymieniali to gwarancje masz i klima musi latac bez dyskusji wiec o co chodzi :question: :biggrin: :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja działa tylko jest mniej efektywna niz wczesniej. Parownik byl wymieniany we wrzesniu 2006 przez moją nie uwage tzn nie sprawdzilem dokladnie nie zareklamowałem tego. Natomiast co do tego zakladu to nie wybieram sie tam( prywatne sprawy) natomiast pytanie jesdt moje czy jak dobije troche gazu( nie ja sam) to czy cos pomoze czy cos mozna uszkodzic? Pozdrawiam :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie powiem klima chłodzi tak sobie - nabita 3 tyg temu - szczelna.

Porównywałem z klimą z toyki Avensis '00.

Tam daje zdecydowanie zimniejsze powietrze.

Pytanie co może mieć na to wpływ?

Czy "ten typ tak ma" i po prostu nowsze klimy chłodza lepiej.

Dodam, że przeszłości klimy nie znam na razie nabita tylko - wcześniej działała ale juz na oparach , niedługo odgrzybianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ciśnienie kiepawe robi... no tak nastepna rzecz ;)

Iceman - ile może taka zabawa kosztować? czy to się robi w ogóle czy lepiej inną spreżarkę dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ciśnienie kiepawe robi... no tak nastepna rzecz ;)

Iceman - ile może taka zabawa kosztować? czy to się robi w ogóle czy lepiej inną spreżarkę dać?

naprawia sie jak sie da , ale na poczatek bym sciagnac czynnik i wyczyścił lufke (zawór ) i odpalił jeszcze raz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki. Na razie pojade na odgrzybienie zadam temat fachowcom - niby sprawdzał termometrem jak to chłodzi nic nie mówił. Zaworek można zobaczyć nabić dla nich nie problem przecież.

Tragedii jeszcze nei ma ale poweidzmy że to jest chłodne a nie zimne.

Klima mogła byc sporo używana bo auto z Neapolu :( (włoch brudas ;) )

wg mojej wiedzy fizycznej to licho bedzie jak zawor zapchany, bo wtedy wydajność licha.

Z klei jak ktoś by go rozepchał ;) - to nie będzie rozprężał więc nie ochłodzi się czynnik za bardzo ;) (to się pewnie nie zdarza ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dzięki. Na razie pojade na odgrzybienie zadam temat fachowcom - niby sprawdzał termometrem jak to chłodzi nic nie mówił. Zaworek można zobaczyć nabić dla nich nie problem przecież.

Tragedii jeszcze nei ma ale poweidzmy że to jest chłodne a nie zimne.

Klima mogła byc sporo używana bo auto z Neapolu :( (włoch brudas ;) )

wg mojej wiedzy fizycznej to licho bedzie jak zawor zapchany, bo wtedy wydajność licha.

Z klei jak ktoś by go rozepchał ;) - to nie będzie rozprężał więc nie ochłodzi się czynnik za bardzo ;) (to się pewnie nie zdarza ;) )

w a4 bardzo czesto wymieniam te lufki kolego :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem klima działa, jest nabita ale dmucha ledwo chłodnym powietrzem.

Co to jest ta lufka, jaki zawór i jak mogę to ewentualnie sprawdzić? Filtr kabinowy nówka.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...